Αρθρογραφία » Θέμα της ημέρας

20.11.2020 | 13:55

Ένας χρόνος Μουρίνιο με την Τότεναμ... 3η σε βαθμούς!

Ο Ζοσέ Μουρίνιο πριν από ακριβώς έναν χρόνο και μάλιστα πρωί – πρωί είχε ανακοινωθεί από την Τότεναμ για την αντικατάσταση του Μαουρίσιο Ποτσετίνο. Από το πρώτο του ματς πρωταθλήματος στον πάγκο, έχει καταφέρει η ομάδα του να είναι 3η σε βαθμολογική συγκομιδή μέχρι και σήμερα!  

19.11.2020 | 11:47

Μαζί από πιτσιρικάδες και τώρα σκόρερ στο ίδιο ματς της Αγγλίας!

Σε μια σπουδαία προσωπική αλλά και επαγγελματική βραδιά για εκείνους, οι Μέισον Μάουντ και Ντέκλαν Ράις σκόραραν μαζί στη νίκη (4-0) της Αγγλίας επί της Ισλανδίας στο «Γουέμπλεϊ» και όλα όσα έχουν περάσει μαζί από πιτσιρικάδες, επιβραβεύθηκαν...  

18.11.2020 | 11:54

Αυτή είναι η... μαγική χρονοκάψουλα της Λίβερπουλ! (pic)

Η Λίβερπουλ αποφάσισε να κάνει κάτι τρομερά πρωτοποριακό τοποθετώντας ιστορικής σημασίας πράγματα σε... χρονοκάψουλα, η οποία θα ανοίξει το 2070 για να μεταφερθεί και στις επόμενες γενιές η ιστορία που έγραψε εν έτει 2020 η ομάδα του λιμανιού!  

17.11.2020 | 12:57

Οι Άγγλοι πανηγύριζαν με ψεύτικο τρόπαιο το 1966!

Απίστευτη αποκάλυψη ήρθε στην επιφάνεια για το τρόπαιο Ζιλ Ριμέ στην πιο λαμπερή ημέρα του ποδοσφαίρου της Αγγλίας όταν η χώρα ανέβηκε στην κορυφή του κόσμου με την κατάκτηση του Μουντιάλ το 1966! Η Ομοσπονδία μαζί με την Scotland Yard πήραν το κανονικό τρόπαιο και το αντικατέστησαν με μια ρέπλικα δίχως να το καταλάβει κανείς!  

14.11.2020 | 12:51

Θέλει εξ ολοκλήρου το Euro η Αγγλία!

Η Αγγλία και η Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία της χώρας βρίσκονται σε συζητήσεις με την UEFA για την πιθανή ανάληψη ολόκληρης της διεξαγωγής του Euro του καλοκαιριού σε μια προσπάθεια ανατροπής των σχεδίων που υπάρχουν αυτή τη στιγμή για παιχνίδια σε 12 μεγάλες πόλεις της Ευρώπης! 

13.11.2020 | 11:36

Ο Μπέλινγκχαμ και οι νεαρότεροι Άγγλοι που έκαναν ντεμπούτο

Ο Τζουντ Μπέλινγκχαμ βρέθηκε... από σπόντα σε αποστολή της εθνικής ομάδας της Αγγλίας λόγω τραυματισμού του Γουόρντ – Πρόους κι όμως κατάφερε να γίνει ο 3ος νεαρότερος στην ιστορία των «τριών λιονταριών» που κάνει ντεμπούτο στο ανδρικό τμήμα. Ποιοι είναι οι υπόλοιποι...  

12.11.2020 | 10:37

Ο κόσμος ψήφισε Βίντιτς, ο Κάραγκερ έχρισε κορυφαίο τον Τέρι!

Αν και σε ψηφοφορία οπαδών στο SkySports ο Νεμάνια Βίντιτς αναδείχθηκε κορυφαίος αμυντικός της Πρέμιερ Λιγκ με τον Τζον Τέρι να μην πιάνει καν την πρώτη τετράδα, ο Τζέιμι Κάραγκερ έχρισε καλύτερο όλων τον θρύλο της Τσέλσι και νυν βοηθό προπονητή στην Άστον Βίλα! 

09.11.2020 | 10:35

Ρεσιτάλ από Ρόι Κιν: Ο... ηλίθιος Γουόκερ, το τεστ ναρκωτικών στον Φόντεν, ο Κλοπ με τον Πεπ και η πούδρα! (vids)

Σε μεγάλη βραδιά ο Ρόι Κιν την Κυριακή στην εκπομπή του SkySports από το Etihad, τα... ισοπέδωσε όλα! Δεν φοβήθηκε να χαρακτηρίσει ηλίθιο τον Γουόκερ για το πέναλτι που έκανε στον Μανέ, τρόλαρε τον Μίκα Ρίτσαρντς για όσα είπε για εκείνον ο Φόντεν, έδωσε αφοπλιστική απάντηση για το δίλημμα Κλοπ ή Πεπ και... σιχάθηκε τη στιγμή που έπρεπε να βάλει πούδρα. 

08.11.2020 | 11:25

Ζίγιεχ: Γι' αυτό τον αποκαλούν... magician (pics & vids)

Ο Χακίμ Ζίγιεχ είχε δυο ασίστ και συμμετοχή σε ακόμα ένα γκολ για την Τσέλσι απέναντι στην Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, έχει πόδι... αλφάδι και αποδεικνύει γιατί στο Άμστερνταμ τον αποκαλούσαν «magician».