Αρθρογραφία » Θέμα της ημέρας

08.02.2024 | 18:32

«Πολλά κιλά μπάλα, αλλά…»: Ο Τιάγκο «έγραψε» αρνητική ιστορία στη Λίβερπουλ!

Τεράστιος ποδοσφαιριστής. Εκπληκτική πάσα, αδιανόητος έλεγχος της μπάλας. Και πάρα πολύ άτυχος. Ο Τιάγκο Αλκάνταρα «γράφει» αρνητική ιστορία στη Λίβερπουλ, αναλογικά με τα παιχνίδια που παίζει και λείπει από το 2020 και έπειτα!

08.02.2024 | 10:15

Φτάσαμε στους «16»: Όλα τα ζευγάρια του Κυπέλλου Αγγλίας, η ημερομηνία και τα… φαβορί!

Οι «16» καλύτερες ομάδες του Κυπέλλου Αγγλίας βρίσκονται πλέον ανάμεσά μας. Οκτώ ζευγάρια, ξεκάθαρα φαβορί, μία Μάντσεστερ Σίτι και μία Λίβερπουλ να ξεχωρίζουν, μία ευκαιρία για να φτάσουν στα προημιτελικά η Τσέλσι με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Ερωτηματικό η Μπράιτον, η Γουλβς και η Νιούκαστλ, πόσο… όμορφο είναι το παραμύθι που βιώνει η Μέιντστοουν!

07.02.2024 | 16:27

Ο Φόντεν είναι μια μεγάλη προσωπική δικαίωση για τον Πεπ

Αν καταφέρει και πάρει φανέλα βασικού και στην αναμέτρηση του Σαββάτου με την Έβερτον, ο Φιλ Φόντεν θα έχει καταφέρει κάτι τρομερά αξιοσημείωτο για την καριέρα του στη Μάντσεστερ Σίτι. Και ο τρόπος που το κάνει, αλλά και ο χρόνος που χρειάστηκε για να παρουσιάζει την πιο ώριμη εκδοχή του, είναι αποτέλεσμα των κινήσεων του Πεπ…  

06.02.2024 | 19:48

Τελικά, ποιος θα είναι πρώτος στο τέλος του Φεβρουαρίου; Το πρόγραμμα των Λίβερπουλ, Σίτι και Άρσεναλ!

Λίβερπουλ και Άρσεναλ έχουν να δώσουν από τρία παιχνίδια, τέσσερα αναμένεται να λάβουν χώρα για τη Μάντσεστερ Σίτι, μέχρι το τέλος του Φεβρουαρίου. Ποιος θα είναι άραγε πρώτος; Φαβορί οι «πολίτες», δεύτερη η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ, έχει δυσκολότερο πρόγραμμα το σύνολο του Μικέλ Αρτέτα!

06.02.2024 | 09:10

«Αεροδρόμιο Μονάχου, ώρα 03:04»: Ο χρόνος «παγώνει», η αεροπορική τραγωδία της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δεν θα ξεχαστεί ποτέ!

Η ημερομηνία 06/02/1958 έμεινε χαραγμένη στις πληγωμένες καρδιές των φίλων της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, με τους ανθρώπους που χάθηκαν στο δυστύχημα του Μονάχου να μένουν για πάντα αθάνατοι και να γίνονται σύμβολα των «κόκκινων διαβόλων».

04.02.2024 | 19:25

Τσέλσι: Είναι ν' απορείς και σε κάνει να ξεχνάς πως έχει περάσει και σ' έναν τελικό...

Οχτώ γκολ παθητικό στα τελευταία δυο ματς πρωταθλήματος. Σκαμπανεβάσματα δίχως τέλος. Αποδοκιμασίες από τον κόσμο και συνθήματα κατά Ποτσετίνο και παικτών. Ένας προπονητής που αρχίζει και αισθάνεται περισσότερο από ποτέ την πίεση. Τελικά πόσα προβλήματα έχει η Τσέλσι και πώς ο ενθουσιασμός για τον τελικό του Λιγκ Καπ εξαφανίστηκε τόσο άμεσα;  

03.02.2024 | 19:28

Βγάλτε τον από τώρα προπονητή της σεζόν: Όλοι με τη Λούτον, όλοι με τον Ρομπ Έντουαρντς! (vids)

Μία εκπληκτική ομάδα. Μία ομάδα που σου αρέσει να την βλέπεις. Ένα club παράδειγμα. Μία Λούτον που ανέβηκε για να μας κάνει να πούμε ότι θα… πέσει και θέλει να μας στείλει όλους στον «κουβά». Μακάρι να το κάνει. Ούτως ή άλλως, ο Ρομπ Έντουαρντς είναι ως στιγμής ο προπονητής της σεζόν!

02.02.2024 | 20:00

Η δήλωση του Αρτέτα για νίκη με… πολλά γκολ, ο Νούνιες που θα παίξει και ένα «μεγάλο» Άρσεναλ – Λίβερπουλ! (vids)

Οι δηλώσεις του Μικέλ Αρτέτα, η νίκη με πολλά γκολ και το πόσο αγαπά τους ποδοσφαιριστές του. Η επιστροφή του Ντάργουιν Νούνιες στις προπονήσεις, μία μόνιμη ανησυχία και ο Τιάγκο Αλκάνταρα με τον Κώστα Τσιμίκα. Και κάπως έτσι, με το… ιδανικό pregame στο England365, πλησιάζουμε ώρα με την ώρα, στο πιο κρίσιμο παιχνίδι της 23ης αγωνιστικής της Premier League. Δύο ημέρες έμειναν για το Άρσεναλ – Λίβερπουλ…

02.02.2024 | 14:28

Απίστευτο: Σε κίνδυνο η μεταγραφή του Φορνάλς και «ναυάγιο» σε αυτή του Μπενραχμά λόγω… προβλήματος του υπολογιστή!

Δυο μεγάλες μεταγραφές εμπόδισε είτε άθελά της, είτε ηθελημένα, η Γουέστ Χαμ στις τελευταίες ώρες της διορίας του χειμώνα! Οι Μπέτις και Λυών κατήγγειλαν προβλήματα που προέκυψαν από πλευράς Λονδρέζων σε ό,τι αφορά τη διαχείριση των υποθέσεων στην ειδική πλατφόρμα της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας!  

01.02.2024 | 18:00

Η πιο «αδιάφορη» Deadline Day: Επτά ομάδες χωρίς μεταγραφή, αδιανόητο το ποσό που ξόδεψαν τον χειμώνα!

Επτά ομάδες δίχως μεταγραφή. Οκτώ δανεισμοί από 20 ομάδες της Premier League. Μία ομάδα με δύο δανεικούς τον χειμώνα, τέσσερα club του Big 6 χωρίς κάποια κίνηση. Μία πλήρως αδιάφορη Deadline Day, που δεν μοιάζει να επιφυλάσσει κάτι. Αυτό «μαρτυρά» άλλωστε, το ποσό των 79 εκατομμυρίων, που έχουν δαπανηθεί σε ολόκληρο το 2024! Ό,τι πιο σημαντικό έχουμε δει ως στιγμής; Ο Λιούις Χάμιλτον!

goalsuperheroes.com