Teams » EVERTON

19.10.2024 | 19:13

Έχει σοβαρευτεί η Έβερτον, πήγε και κέρδισε… εύκολα στην έδρα της Ίπσουιτς!

Έπαψε να έχει τάσεις… αυτοκαταστροφής, δεν δέχεται εύκολα γκολ, κρατά το «μηδέν», συνήθισε να… κερδίζει! Εξαιρετική η Έβερτον απέναντι στην Ίπσουιτς, επικράτησε με χαρακτηριστική ευκολία με 2-0, χάρη σε ένα παραγωγικό 20άλεπτο.

12.10.2024 | 11:20

Για πρώτη φορά ο τελικός του Τσάμπιονς Λιγκ πάει στο Λίβερπουλ!

Πιθανότατα στο νέο γήπεδο της Έβερτον που ετοιμάζεται για την επόμενη αγωνιστική περίοδο, θα διεξαχθεί ο τελικός του Τσάμπιονς Λιγκ του 2027, με το Λίβερπουλ ν' αναλαμβάνει για πρώτη φορά στην ιστορία, το παιχνίδι από το οποίο θα προκύψει ο Πρωταθλητής Ευρώπης από την κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση!

04.10.2024 | 17:19

Ο Ντέλε Άλι έφτασε στους 19 μήνες εκτός δράσης κι ακόμα πρέπει να περιμένει!

Νέο πρόβλημα τραυματισμού που τον κρατά πίσω σωματικά και πνευματικά. Ο Ντέλε Άλι έρχεται αντιμέτωπος με ακόμα μια αναποδιά στην καριέρα του και ήδη «τρέχει» 19 μήνες δίχως παρουσία σε επίσημο ματς…

28.09.2024 | 19:03

The… Cole Palmer show, νίκη με δυο γκολ στις καθυστερήσεις η Άρσεναλ, απροσδόκητη επαναφορά για την Έβερτον

Φοβερά και τρομερά πράγματα στο «Στάμφορντ Μπριτζ» με τον Κόουλ Πάλμερ να γράφει ιστορία με το καρέ τερμάτων στο πρώτο ημίχρονο, βοηθώντας την… ανισόρροπη – σε σύγκριση άμυνας κι επίθεσης – Τσέλσι να φτάσει στο 4-2 επί της Μπράιτον. Η Άρσεναλ είδε τη Λέστερ να επιστρέφει στο ματς του «Έμιρεϊτς», αλλά οι «κανονιέρηδες» πήραν όλους τους βαθμούς με γκολ στο 94' και το 99' για το τελικό 4-2. Παντελώς απροσδόκητη επαναφορά της Έβερτον και νίκη (2-1) με ανατροπή επί της Κρίσταλ Πάλας.

23.09.2024 | 22:57

Πρώτη φορά τόσες ομάδες στην Πρέμιερ ψάχνουν τη νίκη μετά από 5 αγωνιστικές!

Η καθεμιά αντιμετωπίζει τα δικά της προβλήματα. Άλλες έχουν καταφέρει με ζόρι να πάρουν βαθμούς, άλλες έχουν βρεθεί σε κατάσταση που ενώ μπορούσαν, τελικά έμειναν με την πίκρα. Όπως και να ‘χει, αυτό που συμβαίνει φέτος έπειτα από τις πρώτες πέντε αγωνιστικές, είναι κάτι ιστορικό για την Πρέμιερ Λιγκ.

23.09.2024 | 16:30

ΕΠΙΣΗΜΟ: Συμφωνία για την πώληση της Έβερτον!

Η Έβερτον μπαίνει σε νέα εποχή, με την ομάδα να επισημοποιεί τη συμφωνία ανάμεσα στη Blue Heaven Holdings και τη Friedkin Group για τη μεταβίβαση του 94% των μετοχών του κλαμπ στη δεύτερη!

22.09.2024 | 11:45

Στο ίδιο έργο θεατές... ξανά και ξανά: Η «κατάρα» της Έβερτον που δεν λέει να σπάσει!

Αυτή τη φορά δεν είδε την αντίπαλό της να κάνει ανατροπή, αλλά και πάλι της στέρησε βαθμούς και την έκανε να περάσει ζόρικα. Η Έβερτον γι' ακόμα μια αγωνιστική προηγείται, πάλι αποτυγχάνει να πάρει τη νίκη και αυτό είναι κάτι που έχει γίνει πικρή συνήθεια για την ομάδα μέσα στο 2024...

21.09.2024 | 19:11

Με «τιμωρό» Νούνιες η Λίβερπουλ, κρατούσε το... γλυκό για το τέλος η Άστον Βίλα!

Μετά την τριάρα στο Μιλάνο, η Λίβερπουλ πέτυχε άλλα τόσα γκολ και μάλιστα από το πρώτο ημίχρονο, κόντρα στην Μπόρνμουθ στο «Άνφιλντ» (3-0). Με μαγικό τρόπο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ο Νούνιες, για πρώτη φορά μετά τον Απρίλιο. Η Άστον Βίλα έκανε τη Γουλβς να νομίζει ότι θα μπορούσε να πάρει το ντέρμπι, αλλά οι «villans» έκαναν φοβερή ανατροπή στο φινάλε για το 3-1. Μεγάλη νίκη για τη Φούλαμ απέναντι στη Νιούκαστλ, πήραν βαθμούς με υπερπροσπάθεια οι Λέστερ και Ίπσουιτς.

18.09.2024 | 00:23

Ξέσπασμα… άνευ προηγουμένου από τη Γιουνάιτεντ, ιστορική πρόκριση για Πρέστον έπειτα από 34 πέναλτι!

Με εφτά τέρματα και με τεράστιους πρωταγωνιστές τους Ράσφορντ και Γκαρνάτσο που ήταν ορεξάτοι και πρόσφεραν θέαμα στο «Ολντ Τράφορντ», η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έφτασε σε… πρωτοφανές ξέσπασμα και προκρίθηκε στον 4ο γύρο του Λιγκ Καπ με το 7-0 επί της Μπάρνσλεϊ. Η μεγαλύτερη διαδικασία πέναλτι στα χρονικά του θεσμού οδήγησε την Πρέστον στο 16-15 επί της Φούλαμ, αποκλείστηκε στην άσπρη βούλα η Έβερτον.