Αρθρογραφία » Θέμα της ημέρας

27.12.2020 | 11:18

Μοναδικός στην ιστορία με τόση συμμετοχή ο Μπρούνο Φερνάντες!

Μέσα σε 11 μήνες παρουσίας στο αγγλικό ποδόσφαιρο και την Πρέμιερ Λιγκ, ο Μπρούνο Φερνάντες έχει καταφέρει να γράψει ιστορία αφού κανείς άλλος δεν έχει κάνει όσα εκείνος, στην Πρέμιερ Λιγκ σε ένα ημερολογιακό έτος!  

25.12.2020 | 10:26

Κάποια Χριστούγεννα, ένας τερματοφύλακας σκόραρε για την Έβερτον!

Σε αντίθεση με τα τελευταία 50 χρόνια όπου δεν διεξάγονται αγώνες ανήμερα της ημέρας των Χριστουγέννων κάποτε στην Αγγλία αυτό ήταν πολύ συνηθισμένο! Η ιστορία μας, τοποθετείται στο μακρινό 1888, όταν τότε ένας τερματοφύλακας έγινε... εσωτερική αλλαγή και έπαιξε στην επίθεση βάζοντας γκολ!   

22.12.2020 | 10:11

Άμυνα με... έφεση στο σκοράρισμα!

Η Τσέλσι έχει καταφέρει να φτιάξει μια αμυντική γραμμή που δεν συνεισφέρει μονάχα στην προσπάθεια να σταματάει τους αντιπάλους, αλλά και να βοηθάει τους επιθετικούς στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα!  

21.12.2020 | 11:49

Ρεσιτάλ τελικών στο «Ολντ Τράφορντ»!

Το ντέρμπι του Μάντσεστερ ανάμεσα σε Γιουνάιτεντ και Λιντς αναβίωσε και οι δύο ομάδες πρόσφεραν ένα ματς... χάρμα οφθαλμών στον κόσμο, με το σύνολο των τελικών ενεργειών να φτάνει στις 43 στο «Ολντ Τράφορντ» και το τελικό 6-2 πραγματικά να μοιάζει απίστευτα μικρό σε σχέση με αυτό που θα μπορούσε να έχει γράψει η ιστορία της αναμέτρησης...

19.12.2020 | 16:37

Ιστορική νίκη με εφτάρα για τον Κλοπ!

Ο Γιούργκεν Κλοπ έχει καταφέρει πλέον να ξεπεράσει οποιονδήποτε άλλον προπονητή στην ιστορία της Λίβερπουλ σε επίπεδο νικών στην Πρέμιερ Λιγκ και το έκανε με το εντυπωσιακό 7-0 επί της Κρίσταλ Πάλας το μεσημέρι του Σαββάτου, λίγο πριν τα Χριστούγεννα του 2020!  

18.12.2020 | 10:47

Κλοπ: Προπονητές και παίκτες ψήφισαν υπέρ του, ο Φλικ κέρδισε... στα Media

Ο Χάνσι Φλικ μπορεί να κατέκτησε πέντε τίτλους με την Μπάγερν Μονάχου, όμως, ο Γιούργκεν Κλοπ επανέφερε τη Λίβερπουλ στην κορυφή του αγγλικού ποδοσφαίρου έπειτα από 30 χρόνια κι αυτό έκανε παίκτες και προπονητές να του δώσουν περισσότερες ψήφους από τον κόουτς των Βαυαρών ώστε να τον αναδείξουν κορυφαίο προπονητή για τη FIFA μέσα στο 2020. 

16.12.2020 | 11:44

Χάβερτς και Βέρνερ σε πολύ άσχημα φεγγάρια...

Η Τσέλσι μπορεί να έχει τον... αφηνιασμένο Ολιβιέ Ζιρού στην επίθεση, ωστόσο, οι δύο ποδοσφαιριστές που απέκτησε με πολλά εκατομμύρια το φετινό καλοκαίρι και στηρίζει πολλά σε αυτούς, έχουν χαθεί παντελώς το τελευταίο διάστημα...  

15.12.2020 | 09:18

Το come-back του Τσεχ, το... ξύλο στο ντέρμπι και η μεγάλη ανατροπή της Τσέλσι! (vids)

Ο τεράστιος Πέτερ Τσεχ επέστρεψε κάτω απ' τα δοκάρια, 565 ημέρες μετά την τελευταία του εμφάνιση στον τελικό του Γιουρόπα Λιγκ στο Μπακού! Δέχθηκε δυο γκολ από την Τότεναμ όμως η Τσέλσι έκανε τεράστια ανατροπή σε επίπεδο κ-23, επικράτησε 3-2, έπιασε κορυφή στην Πρέμιερ Λιγκ 2 και το ντέρμπι των Λονδρέζων είχε ένταση, νεύρα, τσαμπουκά και... ξύλο! Καυγάδισε με 16χρονο αντίπαλό του ο 30χρονος Ντάνι Ντρινκγουότερ!