Ειδήσεις » Best of the rest

30.03.2022 | 11:32

Ο Κριστιάνο είναι έτοιμος να σκοράρει και να σπάσει ακόμη ένα ρεκόρ στο Μουντιάλ του Κατάρ!

Η Πορτογαλία προκρίθηκε στο Μουντιάλ του Κατάρ και ο Κριστιάνο Ρονάλντο θα βρεθεί σε ακόμη ένα μεγάλο τουρνουά, έτοιμος να «ματώσει» τα αντίπαλα δίχτυα και να σπάσει ακόμη ένα ρεκόρ στην καριέρα του.

29.03.2022 | 13:11

Πορτ Βέιλ: Η μοναδική ομάδα στην Αγγλία με ρεκόρ που δεν «αγγίζει» ούτε το Big 6!

Αν κάποιος αναρωτιόταν αν υπάρχει ομάδα που μετράει τουλάχιστον μία νίκη απέναντι σε κάθε σύλλογο από τις τέσσερις πρώτες επαγγελματικές κατηγορίες της Αγγλίας, πλέον παίρνει απάντηση! Διότι, η Πορτ Βέιλ κατέχει ένα μοναδικό ρεκόρ, που δεν έχει πραγματοποιηθεί ούτε από το Big 6!  

28.03.2022 | 18:39

Ο Πούλισικ πανηγύρισε σαν «σκουλήκι» για τον 15χρονο Μέισον που πάσχει από καρκίνο! (vid)

Σε μία πολύ όμορφη κίνηση προχώρησε ο επιθετικός των ΗΠΑ και της Τσέλσι, πανηγυρίζοντας με τον χαρακτηριστικό τρόπο που του ζήτησε ένας μικρός οπαδός που πάσχει από μία μορφή καρκίνου στα κόκκαλα.

27.03.2022 | 13:38

Η Τσέλσι «καθάρισε» για την εθνική Γερμανίας! (vid)

Η Γερμανία επικράτησε με 2-0 του Ισραήλ σε φιλικό αγώνα που πραγματοποιήθηκε στην έδρα της Χόφενχαϊμ, με τους Τίμο Βέρνερ και Κάι Χάβερτς να πετυχαίνουν τα δύο τέρματα της «φούσμπαλμάνσαφτ».

26.03.2022 | 10:50

«Το ποδόσφαιρο πρέπει να μένει αξέχαστο»: Η εθνική Αγγλίας βοηθάει για την ενημέρωση και την πρόληψη κατά της άνοιας (vid)

Με ένα συγκινητικό βίντεο για τις στιγμές που θα έπρεπε θα μένουν χαραγμένες στη μνήμη όλων κι όχι να φθείρονται, η εθνική ομάδα της Αγγλίας βοηθάει για την ενημέρωση και την πρόληψη κατά της άνοιας και του Αλτσχάιμερ. 

25.03.2022 | 12:40

Μετά από 6 χρόνια, ο Μπέιλ «ζωγράφισε» ξανά για την Ουαλία! (vid)

Ο Γκάρεθ Μπέιλ άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση της Ουαλίας κόντρα στην Αυστρία για τα μπαράζ των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου, με μία εξαιρετική εκτέλεση φάουλ. Το ίδιο είχε συμβεί και 6 χρόνια νωρίτερα, όταν η Αγγλία είχε βρεθεί στο δρόμο των «δράκων».

25.03.2022 | 11:19

«Γκολάρα» και με την Κολομβία ο Λουίς Ντίας! (vid)

Ακόμη ένα πανέμορφο γκολ πέτυχε ο επιθετικός της Λίβερπουλ, «αδειάζοντας» τον προσωπικό του αντίπαλο και στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα με ένα εξαιρετικό πλασέ από δύσκολη γωνία.

24.03.2022 | 10:05

Ο Τσιμίκας απέκτησε το δικό του τραγούδι στη Λίβερπουλ από τον «freestyler» Κονατέ! (vid)

 Ο Ιμπραΐμα Κονατέ διέκοψε το φαγητό του για να «ραπάρει» freestyle και να βοηθήσει τον Κώστα Τσιμίκα να κερδίσει στην ξεκαρδιστική δοκιμασία των παικτών της Λίβερπουλ, με τον Έλληνα αμυντικό να «κερδίζει» το πρώτο του τραγούδι ως παίκτης των «ρεντς».

King of Europe