Ειδήσεις » Best of the rest

29.11.2022 | 17:45

Ούτε ο Κρόιφ, ούτε ο Φαν Νίστελροϊ, ούτε ο Ρόμπεν: Μόνο ο Γκάκπο γκολ στα τρία πρώτα ματς του Μουντιάλ! (vid)

Ιστορία «έγραψε» ο Κόντι Γκάκπο με το τρίτο του γκολ στο φετινό Μουντιάλ, με τον παίκτη της Ολλανδίας να γίνεται ο πρώτος της σε Παγκόσμιο Κύπελλο που σκοράρει στα τρία πρώτα ματς των ομίλων. Ρεκόρ που δεν έφτασαν ονόματα – σημαίες για τους «οράνιε», την στιγμή που ο επιθετικός της Αϊντχόφεν πραγματοποίησε με τρία σουτ!

29.11.2022 | 12:47

Η ηγετική καθοδήγηση του Κριστιάνο και η παρότρυνση για το χειροκρότημα στον κόσμο (vids)

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο περπατάει με το κεφάλι ψηλά, ξεδιπλώνει το μπόι του, με φουσκωμένα πνευμόνια και υπερηφάνεια που γίνεται διακριτή από… χιλιόμετρα. Η ηγετική του παρουσία στην εθνική Πορτογαλίας μέχρι στιγμής οδήγησε την ομάδα στα νοκ-άουτ του Μουντιάλ και η συμπεριφορά του είναι τέτοια που δείχνει ότι είναι απόλυτα αφοσιωμένος στη φανέλα με το εθνόσημο.  

29.11.2022 | 10:40

Ο Κριστιάνο ήθελε σαν τρελός να του πιστωθεί το γκολ που… πέτυχε ο Μπρούνο! (vid)

Εκείνος αισθάνθηκε τη μπάλα να τον ακουμπάει και να κατευθύνεται στα δίχτυα, το γκολ πιστώθηκε από την FIFA στον Μπρούνο, όμως, ο Κριστιάνο μετά το ματς με τους Ουρουγουανούς και την πρόκριση της Πορτογαλίας στα νοκ-άουτ του Μουντιάλ συνέχισε να γκρινιάζει για το γκολ που αισθάνθηκε ότι του έκλεψαν!  

28.11.2022 | 16:30

Τότε με τον Εσιέν, τώρα με τον Πάρτεϊ: Ιστορικό ημίχρονο για τη Γκάνα σε Μουντιάλ! (vid)

Ιστορία «έγραψε» στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης της 2ης αγωνιστικής του Παγκοσμίου Κυπέλλου η Γκάνα, η οποία σκόραρε δύο φορές, μόλις για δεύτερη φορά στην ιστορία της σε Μουντιάλ! Η προηγούμενη έλαβε χώρα το 2006, με τον Μάικλ Εσιέν να είναι στο αρχικό σχήμα. Πλέον, ο Τόμας Πάρτεϊ δεσπόζει στον άξονα της μεσαίας γραμμής!  

28.11.2022 | 10:47

Πήγε να μπλέξει ο Μέσι με τον kickboxer που τον απείλησε για τη φανέλα του Μεξικό στο πάτωμα! (vid)

Ο Λιονέλ Μέσι βρέθηκε σε μπελάδες άθελά του από ένα βίντεο στο οποίο παρερμηνεύτηκε μια κίνησή του να βγάλει τα παπούτσια του έχοντας αφήσει μια φανέλα του Μεξικού στο πάτωμα μετά το ματς του Σαββάτου. Τον απείλησε kickboxer που είδε το στιγμιότυπο και θεώρησε ότι ο Αργεντινός δεν σέβεται τη χώρα του!  

27.11.2022 | 16:55

Ο Ντε Μπρόινε της Σίτι… εδώ θα είχε ασίστ!

Είναι γεγονός πως ο Κέβιν Ντε Μπρόινε δεν βρίσκεται στην καλύτερή του κατάσταση στο Παγκόσμιο Κύπελλο, όντας πιθανώς επηρεασμένος από τα συνεχόμενα ματς, αλλά και από την αγωνιστική κατάσταση του Βελγίου.  

27.11.2022 | 15:28

Ένα ψαλιδάκι = Τέσσερα εκατομμύρια follow για τον Ριτσάρλισον!

Πού να έχει και συνέχεια… Το γκολ του Ριτσάρλισον με το ψαλιδάκι, ήταν αρκετό για να πάρει 4 εκατομμύρια followers, με τον Βραζιλιάνο να φτάνει σε φοβερό νούμερο, μετά την πρεμιέρα της Βραζιλίας στο Παγκόσμιο Κύπελλο!

27.11.2022 | 10:51

Το εντυπωσιακό βίντεο με τον Ράις για την ψυχική υγεία (vid)

Σαν να παλεύει μόνος με έναν αόρατο εχθρό στο γήπεδο. Σαν να προσπαθεί να μαρκάρει... τον αέρα ή ν' αποφύγει μαρκαρίσματα που δεν ξέρει από που θα του έρθουν. Το βίντεο για την ψυχική υγεία και την βοήθεια που θα πρέπει να έχει κάποιος τη δύναμη να ζητήσει, είναι αρκετά εντυπωσιακό με πρωταγωνιστή τον Ντέκλαν Ράις.  

25.11.2022 | 19:34

Ήταν 17 χρονών ο Βαλένσια, στο τελευταίο γκολ του Εκουαδόρ σε Μουντιάλ, που… δεν πέτυχε ο ίδιος!

Για να σκοράρει το Εκουαδόρ σε Παγκόσμιο Κύπελλο πρέπει να σκοράρει ο Βαλένσια. Είναι δεδομένο πλέον. Το έκανε ξανά, έφτασε τα 6 συνεχόμενα γκολ και μπήκε σε ένα κλειστό «κλαμπ» παικτών, που περιλαμβάνει τον Εουσέμπιο, τον Πάολο Ρόσι και τον Όλεγκ Σαλένκο!

25.11.2022 | 17:20

Σενεγάλη: Τι κοινό έχουν ο Ανρί Καμαρά που πέρασε από την Ελλάδα, ο Μανέ και ο… Ντιά;

Μία πολύ σημαντική νίκη, την πρώτη της στο φετινό Παγκόσμιο Κύπελλο πανηγύρισε η Σενεγάλη, η οποία επικράτησε με 3-1 του Κατάρ και έβαλε τις βάσεις για την πρόκρισή της στην επόμενη φάση. Πλέον, η ομάδα του Σαντιό Μανέ έχει 11 διαφορετικούς σκόρερ στην διοργάνωση, με τον Ανρί Καμαρά, παλιό γνώριμο στο ελληνικό κοινό, να συμπεριλαμβάνεται σε αυτούς!