Αρθρογραφία » Θέμα της ημέρας

09.12.2019 | 10:03

Η ασταμάτητη Λέστερ ξεπερνάει και τη Λίβερπουλ στη διαφορά τερμάτων! (vid)

Το εκπληκτικό σερί των 8 νικών που τρέχει η Λέστερ για πρώτη φορά στην ιστορία της, είναι τέτοιο που την έκανε να ξεπεράσει ακόμα και τη Λίβερπουλ σε ό,τι αφορά τη διαφορά τερμάτων που καταγράφεται στον βαθμολογικό πίνακα της Πρέμιερ Λιγκ έπειτα από 16 αγωνιστικές!  

08.12.2019 | 11:15

Ο… χειρότερος Γκουαρντιόλα ever!

Δεν έχει συνηθίσει σε τέτοιους αριθμούς. Η φετινή σεζόν εξελίσσεται ως η χειρότερη στην προπονητική καριέρα του Πεπ Γκουαρντιόλα, αφού η συγκομιδή βαθμών που έχει μέχρι στιγμής είναι κατά πολύ κατώτερες όσων μας έχει συνηθίσει.  

05.12.2019 | 13:16

Μάρκους Ράσφορντ: Ο... «δολοφόνος» του top-6 (vids)

Ο «μεγάλος» πρωταγωνιστής στο νικηφόρο 2-1 της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επί της Τότεναμ ήταν αναμφισβήτητα ο Μάρκους Ράσφορντ, ο οποίος πετυχαίνοντας δύο γκολ, ανέβηκε στα 36 στην Πρέμιερ Λιγκ και κατάφερε να... «σκοτώσει» για 13η φορά ομάδα από το top-6 του πρωταθλήματος!  

04.12.2019 | 12:30

Λίβερπουλ - Έβερτον: Ο «διχασμός» του Μέρσεϊσάιντ

Όταν μιλάμε για Πρέμιερ Λιγκ σίγουρα μπορούμε να σκεφτούμε πολλά «ζευγάρια» που έχουν να μας προσφέρουν σπουδαία ματς. Ξεχωριστή θέση στην καρδιά των απανταχού φίλων του αγγλικού ποδοσφαίρου, όμως, θα έχει πάντα το Λίβερπουλ – Έβερτον. Μια πόλη, δύο ομάδες και ένα ντέρμπι γεμάτο ποδοσφαιρική ιστορία. Απόψε το λιμάνι «χωρίζεται στα δύο» για ακόμη μια φορά, για χάρη της 15ης στροφής του φετινού πρωταθλήματος.

03.12.2019 | 10:29

Λίβερπουλ: Τέσσερις στους εφτά πρώτους της Χρυσής Μπάλας ήταν κόκκινοι!

Η Πρωταθλήτρια Ευρώπης, Λίβερπουλ, μπορεί να μην είδε τον Βέρτζιλ Φαν Ντάικ να κατακτά τη Χρυσή Μπάλα απέναντι σε Μέσι και Κριστιάνο, ωστόσο, είχε τέσσερις δικούς της παίκτες ανάμεσα στους εφτά πρώτους, ως τεράστια απόδειξη του εκπληκτικού 2019 που διανύει!  

01.12.2019 | 14:15

Το +11 της Λίβερπουλ, οι αποστάσεις και η... καταραμένη Άρσεναλ

Η Λίβερπουλ έχει αποκτήσει διαφορά μεγάλης ασφάλειας στην κορυφή της Πρέμιερ Λιγκ την 1η μέρα του Δεκέμβρη και όλες οι υπόλοιπες ομάδες με ανάλογη απόσταση από τους διώκτες τους, κατάφεραν να πανηγυρίσουν και τον τίτλο! Όλες; Μάλλον όχι... Η Άρσεναλ απέτυχε να το κάνει στα χρόνια της... κατάρας.  

01.12.2019 | 10:51

Διέρρευσε ο νικητής της «Χρυσής Μπάλας», σαρωτική… Λίβερπουλ! (pic)

Η λίστα με τους υποψήφιους και την τελική κατάταξη για το βραβείο της «Χρυσής Μπάλας» διέρρευσε, με τον Λιονέλ Μέσι να διακρίνεται πρώτος και να ακολουθούν τέσσερις ποδοσφαιριστές της Λίβερπουλ στην κορυφαία εξάδα!   

29.11.2019 | 11:43

Ό,τι απέφυγε ο Βενγκέρ σε 1.235 ματς, το έπαθε ο Έμερι!

Ο Ουνάι Έμερι πέρασε την πόρτα της εξόδου από την Άρσεναλ, η απόλυσή του ανακοινώθηκε το πρωί της Παρασκευής και το 2-1 από την Άιντραχτ στο Γιουρόπα Λιγκ, έφτιαξε ένα σερί το οποίο είχε καταφέρει ν' αποφύγει ο Αρσέν Βενγκέρ σε κάτι περισσότερο από δεκαετίες παρουσίας στον πάγκο!