Αρθρογραφία » Θέμα της ημέρας

05.04.2021 | 12:57

Με πέντε ομάδες ο Άλαρνταϊς έχει κάνει ζημιές στην Τσέλσι!

Αναμφίβολα η ήττα της Τσέλσι στο «Στάμφορντ Μπριτζ» από τη Γουέστ Μπρομ ήταν από τις λεγόμενες «εκτός προγράμματος» ωστόσο δεν θα έπρεπε να αποτελεί έκπληξη από τη στιγμή που στον πάγκο των «baggies» βρίσκεται ο Σαμ Άλαρνταϊς, ασχέτως της βαθμολογικής θέσης των ομάδων.

04.04.2021 | 11:17

Επίσημα με 8.000 οπαδούς ο τελικός του Λιγκ Καπ!

Σίτι και Τότεναμ θα έχουν την στήριξη των οπαδών τους στον τελικό του Λιγκ Καπ στο «Γουέμπλεϊ» στις 25 του Απρίλη, αφού είναι επίσημο πλέον ότι θα υπάρχουν 8.000 άνθρωποι στις εξέδρες του γηπέδου!  

02.04.2021 | 10:27

Στόουνς: Ξεχνάει τι σημαίνει «ήττα», ειδικά όταν σκοράρει!

Ιδιαίτερα σημαντική ήταν η νίκη της Αγγλίας απέναντι στην Πολωνία με 2-1 στο Γουέμπλεϊ, με τους Άγγλους να συνεχίζουν την παράδοση που τους θέλει να μην ηττώνται από τους Πολωνούς και τον Τζον Στόουνς να εξακολουθεί να μην βάζει στο λεξιλόγιό του την «ήττα».  

31.03.2021 | 13:08

Όταν ο Φάμπρεγας ευστόχησε σε πέναλτι με κάταγμα στο πόδι! (vid)

Ο Σεσκ Φάμπρεγας μπορεί πλέον να έχει χαθεί από τον... αφρό με την παρουσία του στην Μονακό, όμως, σαν σήμερα 31 Μαρτίου, πίσω στο 2010, είχε σφίξει τα δόντια και είχε σκοράρει με κάταγμα στο πόδι απέναντι στην Μπαρτσελόνα στο Τσάμπιονς Λιγκ!  

29.03.2021 | 22:23

Οριστικό φινάλε για Σίτι και Αγουέρο το καλοκαίρι!

Έπειτα από μια απόλυτα επιτυχημένη 10ετία με τίτλους, γκολ και τεράστιες στιγμές, ο Σέρχιο Αγουέρο θα αποτελέσει και επίσημα παρελθόν από την Μάντσεστερ Σίτι στο φινάλε της φετινής σεζόν, όπως ανακοίνωσε ο σύλλογος! 

28.03.2021 | 11:53

Σάουθγκεϊτ: Η 50άρα στον πάγκο και το θετικό πρόσημο

Εξαιρετική είναι η εξέλιξη της θητείας του Σάουθγκεϊτ στον πάγκο της Αγγλίας, με τον Άγγλο Ομοσπονδιακό τεχνικό να συμπληρώνει στην αναμέτρηση με το Σαν Μαρίνο 50 παιχνίδια, έχοντας μάλιστα κερδίσει τα 30!  

26.03.2021 | 10:14

Από «μπλε» διεθνείς οι 15 από τις 22 φάσεις της Αγγλίας στο πρώτο ημίχρονο!

Οι παίκτες της Τσέλσι βρήκαν ευκαιρία να το διασκεδάσουν και με την εθνική ομάδα της Αγγλίας στην έναρξη των προκριματικών του Μουντιάλ του 2022 απέναντι στο Σαν Μαρίνο, κάνοντας... πάρτι δημιουργίας στο πρώτο ημίχρονο. 

24.03.2021 | 13:32

Αναμνήσεις από γκολ με το Σαν Μαρίνο έχει μόνο ο Κέιν...

Προ των πυλών είναι πλέον τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου, με τους Άγγλους να ξεκινούν το «ταξίδι» τους την Πέμπτη απέναντι στο Σαν Μαρίνο, πράγμα που μόνο ο Χάρι Κέιν μπορεί να αντιληφθεί στο έπακρο.   

23.03.2021 | 13:23

Ο Μίκελ θυμήθηκε το ματς του Όβρεμπο: «Πετούσαν μπουκάλια, έσπαγαν τραπέζια...» (vid)

Μια εφιαλτική βραδιά, ένας κάκιστος διαιτητής, αδιανόητα διαιτητικά λάθη και... ροντέο στ' αποδυτήρια από εκνευρισμένους ποδοσφαιριστές. Ο Τζον Όμπι Μίκελ θυμήθηκε εκείνη την αξέχαστη βραδιά του 2009 στον επαναληπτικό ημιτελικό της Τσέλσι με την Μπαρτσελόνα στο Τσάμπιονς Λιγκ και το ξέσπασμα των «μπλε» για τα όργια του Όβρεμπο...

22.03.2021 | 12:53

Μόνο ο Κέιν ακολουθεί τον Λεβαντόφσκι!

Ο Χάρι Κέιν πέτυχε το δεύτερο γκολ της Τότεναμ στη νίκη (2-0) επί της Άστον Βίλα στο Μπέρμιγχαμ, έφτασε τη συμμετοχή του στα 30 τέρματα για φέτος στην Πρέμιερ Λιγκ και μόνο αυτός προς το παρόν ακολουθεί πιο κοντά από κάθε άλλον, τον Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι.