Αρθρογραφία » Θέμα της ημέρας

12.03.2019 | 10:36

Η καλύτερη «κόκκινη» συγκομιδή στην Πρέμιερ και η κορυφαία μετά το ... 1905!

Κι όμως, η τροπή που έχει πάρει η Πρέμιερ Λιγκ, το επίπεδο ανταγωνισμού και η εκτόξευση της ποιότητας των ρόστερ, έχει κάνει αυτή τη Λίβερπουλ, που ποτέ ξανά στην Πρέμιερ Λιγκ και για πρώτη φορά από το 1905, έχει παρουσιάσει τέτοια συγκομιδή βαθμών έπειτα από 30 ματς!  

11.03.2019 | 11:40

Καλύτερος από ποτέ στην Πρέμιερ Λιγκ ο Αζάρ!

Την πιο παραγωγική χρονιά του από τη στιγμή που πάτησε για πρώτη φορά το πόδι του στο Λονδίνο διανύει φέτος ο Εντέν Αζάρ που έχει ξεπεράσει κάθε προηγούμενη σεζόν του στην Τσέλσι στο κομμάτι της συμμετοχής στα γκολ της ομάδας του!  

10.03.2019 | 11:17

Η απο - Βρετανοποίηση των ιδιοκτητών της Premier League

Όχι μια ούτε δύο, αλλά 12 ομάδες της Premier League βρίσκονται στα «χέρια» μην Βρετανών επιχειρηματιών, με τα αποτελέσματα να είναι άκρως ενθαρρυντικά για τις επενδύσεις των περισσοτέρων εξ αυτών... 

08.03.2019 | 13:21

Το μέλλον της Τσέλσι στους Λόφτους – Τσικ και Χάντσον – Οντόι

Το κοινό τους ζήτησε στο παιχνίδι με τη Ντιναμό Κιέβου, ο Σάρι τους πέρασε στο ματς στο δεύτερο ημίχρονο, οι δυο τους συνεργάστηκαν και ο Χάντσον – Οντόι σκόραρε ξανά, αποδεικνύοντας μαζί με τον φίλο και συμπαίκτη του, Λόφτους – Τσικ, πως οι «μπλε» μπορούν να στηριχθούν σ' εκείνους.  

07.03.2019 | 11:35

Πέντε από τους 11 μέχρι... 22 ετών και πήραν την πρόκριση!

Η ηλικία και τα προβλήματα δεν παίζουν ρόλο, από τη στιγμή που υπάρχει το σωστό πνεύμα και η μαχητικότητα. Και αυτό έλαβε τέλεια εφαρμογή στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ στον επαναληπτικό με την Παρί Σεν Ζερμέν στο «Παρκ ντε Πρενς».  

06.03.2019 | 13:53

Ο απολογισμός θα γράψει μόνο κέρδη με Ποτσετίνο...

Η Τότεναμ βρίσκεται στα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ, πετυχαίνοντας δυο νίκες απέναντι στη Μπορούσια Ντόρτμουντ και μάλιστα δίχως να δεχθεί γκολ. Μπορεί ο τίτλος στην Πρέμιερ να... έκανε πλέον φτερά, όμως, με τον Μαουρίτσιο Ποτσετίνο, όταν φτάσει η στιγμή του απολογισμού, μόνο θετικό πρόσημο θα μπει από τους εργοδότες του στην αλλαγή επιπέδου του κλαμπ.  

06.03.2019 | 13:06

Άγιαξ, με στυλ... Κρόιφ!

Ο Άγιαξ κατάφερε να αποκλείσει την πολυνίκη του Τσάμπιονς Λιγκ, την ομάδα που κατέκτησε τις τρεις τελευταίες διοργανώσεις και όσο περίεργο κι αν ακούγεται, δεν είναι καθόλου τυχαίο. Το England365 ως φόρο τιμής σε αυτή την ομάδα, εξηγεί  γιατί  ο φετινός Αίαντας είναι κάτι διαφορετικό.   

04.03.2019 | 13:48

Η κακή πρωτιά του Σαλάχ και οι συνέπειες για τη Λίβερπουλ

Για πρώτη φορά στη θητεία του στη Λίβερπουλ ο Μοχάμεντ Σαλάχ αποτυγχάνει να σκοράρει σε τρία διαδοχικά παιχνίδια πρωταθλήματος έπειτα και από τις χαμένες ευκαιρίες απέναντι στην Έβερτον, ενώ, δεν είχε βοηθήσει και στο πρώτο ματς με τη Μπάγερν Μονάχου στους «16» του Τσάμπιονς Λιγκ...