Αρθρογραφία » Θέμα της ημέρας

21.07.2019 | 13:02

Μάθημα... περιβαλλοντολογίας και μάρκετινγκ από πιτσιρικάδες οπαδούς της Μπάρνσλεϊ!

Τρομερή κίνηση από τρία πιτσιρίκια οπαδούς της Μπάρνσλεϊ που βρέθηκαν στη Γερμανία για να στηρίξουν την ομάδα τους στο φιλικό απέναντι στην Αρμίνια Μπίλεφελντ και κατάφεραν να δείξουν ευαισθησία για το περιβάλλον αλλά και... να γεμίσουν τις τσέπες τους!  

17.07.2019 | 13:54

Αλέ, ένας φορ επιπέδου top-6

H Γουέστ Χαμ, από το προηγούμενο καλοκαίρι, προσπαθεί να δημιουργήσει τους Γκαλάκτικος των μικρομεσαίων. Ξοδεύοντας 100 εκατομμύρια πέρσι και ήδη φέτος 70, αγοράζει παίκτες επιπέδου top 6.  

16.07.2019 | 09:52

Μια ζωή στα μπλε ο Μάουντ (pics)

Στα 6 του χρόνια, πιτσιρικάκι με ενθουσιασμό και όνειρα, ο Μέισον Μάουντ έβαλε έναν μεγάλο στόχο. Να παίξει κάποτε στην πρώτη ομάδα της Τσέλσι. Κι όχι μόνο αυτό, αλλά να αφήσει το στίγμα του. Να κάνει κάτι καλό. Στα 20 του, η εμπιστοσύνη της ομάδας στο πρόσωπό του, αποδείχθηκε με 5ετές συμβόλαιο. Ο νεαρός μεσοεπιθετικός έκανε... το ξεκίνημα!  

15.07.2019 | 12:40

Τζέιμς Μίλνερ: Μια ασταμάτητη «μηχανή»

Ο Τζέιμς Μίλνερ κέρδισε για τέταρτη σερί χρονιά τα τεστ αντοχής στην προετοιμασία της Λίβερπουλ, στα δυο φιλικά με Τρανμίρ και Μπράντφορντ έχει δείξει τρομερά φορτσάτος και απέδειξε για ακόμα μία φορά πως τα χρόνια που κουβαλάει στην πλάτη του δεν παίζουν κανένα ρόλο για εκείνον. 

12.07.2019 | 12:01

Με φρεσκάδα από... νιάτα η Τσέλσι

Πέρα από το δύσκολο έργο που έχει αναλάβει φέτος ο Φρανκ Λάμπαρντ στην Τσέλσι, όντας ο «εκλεκτός» για να επαναφέρει τον σύλλογο στις επιτυχίες, έχει επίσης να αντιμετωπίσει και το πρόβλημα της απαγόρευσης των μεταγραφών. Έτσι, για την φετινή χρονιά αρκετές λύσεις πιθανώς θα προέρχονται από τις ακαδημίες, με τα...«μπλε» πιτσιρίκια να συνθέτουν μία άκρως ανταγωνιστική ενδεκάδα.

11.07.2019 | 09:19

Ο Οριγκί έμαθε να αντέχει τα χτυπήματα

Ντιβόκ Οριγκί, ο άνθρωπος των μεγάλων στιγμών. Αν όμως κάτι χαρακτήριζε την καριέρα μέχρι πριν λίγους μήνες , ήταν η ατυχία και τα συνεχή χτυπήματα που δεχόταν.

10.07.2019 | 11:08

«Δεν χρειάζεται να πουλήσουμε, επαγγελματίας ο Πογμπά, μακάρι να μείνει ο Ντε Χέα...»

Ανοιχτά μίλησε ο Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ στην πρώτη συνέντευξη Τύπου της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ από την Αυστραλία όπου ταξίδεψε η ομάδα για την έναρξη της προετοιμασίας της. Αποθέωσε τον επαγγελματισμό του Πογκμπά, ευχήθηκε να έχει τον Ντε Χέα για πολλά χρόνια στην ομάδα και ξεκαθάρισε πως: «Είμαστε η Γιουνάιτεντ, δεν χρειάζεται να πουλήσουμε παίκτες...».  

09.07.2019 | 11:34

Ο Ραούλ Χιμένεζ «τα έσπασε» με... ευρωπαϊκή Γουλβς και τίτλο με το Μεξικό!

Ο Μεξικανός επιθετικός ΡαούλΧιμένεζ κατόρθωσε μέσα σε μια χρονιά να πετύχει όσα δεν μπόρεσε να καταφέρει σ’ όλη του την καριέρα συνολικά, αφού διέπρεψε τόσο με την Γουλβς όσο και με την εθνική  του ομάδα