Teams » AFC-BOURNEMOUTH

26.12.2018 | 12:27

Πήρε το μετάλλιο του 2008 δέκα χρόνια αργότερα ο Ντεφό! (pic & vid)

Ως... Χριστουγεννιάτικο δώρο, δέκα χρόνια μετά, ήρθε για τον Ζερμέιν Ντεφό το μετάλλιο του Λιγκ Καπ που είχε κατακτήσει η Τότεναμ στον τελικό με την Τσέλσι πίσω στο 2008, με τον Άγγλο στράικερ να έχει πάρει μεταγραφή στην Πόρτσμουθ πριν από εκείνο το τελευταίο παιχνίδι της διοργάνωσης...

22.12.2018 | 19:05

Σόκαρε την Σίτι και διατήρησε την Λίβερπουλ στο +4 η Κρίσταλ Πάλας

Νίκη στο Μάντσεστερ 28 χρόνια μετά πήρε η Κρίσταλ Πάλας, που σόκαρε την Μάντσεστερ Σίτι της οποίας επικράτησε με ανατροπή και σκορ 3-2, σε ένα τεράστιο δώρο για την Λίβερπουλ που παραμένει πρώτη με διαφορά τεσσάρων βαθμών! Στην άλλη έκπληξη της ημέρας η Λέστερ πέρασε με σκορ 1-0 από το «Στάμφορντ Μπριτζ», με την Τσέλσι να αποχαιρετά ενδεχομένως πολύ νωρίς κάθε ελπίδα για τον τίτλο.

22.12.2018 | 17:56

Πρέμιερ Λιγκ – 18η αγωνιστική (Ημίχρονα)

Την έκπληξη κάνει στην έδρα της Μάντσεστερ Σίτι η Κρίσταλ Πάλας, η οποία ανέτρεψε το εις βάρος της 1-0 και πλέον προηγείται 2-1. Καλές ευκαιρίες η Τσέλσι, αλλά παραμένει κολλημένη στο μηδέν με την Λέστερ.

19.12.2018 | 23:38

Ο Αζάρ το τελείωσε πριν πάει στα πέναλτι...

Ο Μαουρίτσιο Σάρι τον είχε στον πάγκο, το ματς με τη Μπόρνμουθ τον... καλούσε να επέμβει και ο Εντέν Αζάρ επιστρατεύθηκε για να δώσει την πρόκριση στην Τσέλσι. Με γκολ του Βέλγου στο 84', οι «μπλε» επιβλήθηκαν 1-0 στο «Στάμφορντ Μπριτζ» και πέρασαν στα ημιτελικά του Λιγκ Καπ!

15.12.2018 | 18:53

Γλύτωσε τη γκέλα στο τέλος η Τότεναμ, το έκανε... θρίλερ η Γουότφορντ, χαλαρή νίκη για Γουλβς

Έστω και στο 91ο  λεπτό, χάρη στο τέρμα του Κρίστιαν Έρικσεν, η Τότεναμ κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Μπέρνλι στο Λονδίνο (1-0). Δύσκολη επικράτηση για Γουότφορντ κόντρα στην Κάρντιφ (3-2), παρότι βρέθηκε να νικά και με τρία γκολ διαφορά, σημαντική νίκη από πλευράς Νιουκάστλ στην έδρα της Χάντερσφιλντ (0-1). Αναλυτικά, όλα τα αποτελέσματα των απογευματινών αγώνων του Σαββάτου, για την 17η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ.

15.12.2018 | 17:46

Πρέμιερ Λιγκ – 17η αγωνιστική (ημίχρονα)

Χωρίς τέρματα ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης της Τότεναμ κόντρα στη Μπέρνλι στο Λονδίνο, προβάδισμα για Γουλβς και Γουότφορντ απέναντι σε Μπόρνμουθ και Κάνρτιφ αντίστοιχα. Αναλυτικά, όλα τα αποτελέσματα των ημιχρόνων στα παιχνίδια των 17:00 για την 17η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ.

15.12.2018 | 10:25

Πρέμιερ Λιγκ-17η Αγωνιστική (Preview)

Επτά συναρπαστικές αναμετρήσεις περιλαμβάνει το Σαββατιάτικο (15/12) πρόγραμμα για τη 17η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ. Όλα τα τελευταία νέα πριν από τη σέντρα...

08.12.2018 | 13:37

Οι συνθέσεις στο Μπόρνμουθ-Λίβερπουλ

Με πέντε αλλαγές, συγκριτικά με το τελευταίο χρονικά της ματς στην έδρα της Μπέρνλι, παρατάσσεται στο «Vitality Stadium» η Λίβερπουλ, επιστρέφουν οι Στάνισλας και Σέρμαν στη βασική εντεκάδα της Μπόρνμουθ. Δείτε αναλυτικά τις συνθέσεις των δυο ομάδων, για την αναμέτρηση που «ανοίγει» την αυλαία της 16ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ.