Teams » AFC-BOURNEMOUTH

23.02.2019 | 19:00

Διαιτητικά αίσχη στο «Vitality», μαγικό ντεμπούτο Αλμιρόν και νίκη για Νιούκαστλ

Ένα παιχνίδι με τεράστιο ενδιαφέρον έγινε στο «Vitality» ανάμεσα σε Μπόρνμουθ και Γουλβς, με την γηπεδούχο να έχει την εύνοια της διαιτησίας αλλά να μην καταφέρνει να πάρει τη νίκη (1-1) ούτε όταν καταλογίστηκε δεύτερο υπέρ της πέναλτι. Νίκη που ερχόταν από το πρώτο ημίχρονο, παρά το γεγονός ότι το τελικό 2-0 ήρθε στο δεύτερο, ήταν αυτή της Νιούκαστλ επί της Χάντερσφιλντ.

23.02.2019 | 17:52

Πρέμιερ Λιγκ - 27η αγωνιστική (Ημίχρονα)

Μόλις ένα γκολ έχει σημειωθεί στα δύο παιχνίδια των 17:00 του Σαββάτου, με την Μπόρνμουθ να προηγείται της Γουλβς 1-0. Κολλημένες στο 0-0 Νιούκαστλ και Χάντερσφιλντ, με την γηπεδούχο να παίζει με παίκτη παραπάνω και να πιέζει για να ανοίξει το σκορ.

09.02.2019 | 18:59

Επέστρεψε στις νίκες η Λίβερπουλ, χωρίς εκτός έδρας «clean sheet» παραμένει η Άρσεναλ!

Με σκορ 3-0 επικράτησε η Λίβερπουλ της Μπόρνμουθ στο «Άνφιλντ» για την 26η αγωνιστική και επέστρεψε στα «τρίποντα» αλλά και στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα μετά τις διαδοχικές ισοπαλίες με Λέστερ και Γουέστ Χαμ. Νίκη ξανά και για την Άρσεναλ, η οποία πέρασε από την έδρα της Χάντερσφιλντ με σκορ 2-1, «λερώνοντας» όμως ξανά την εστία σε εκτός έδρας ματς με αυτογκόλ του Σέαντ Κολάσινατς στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων...

02.02.2019 | 21:22

Νίκη με τη σκέψη στον Σάλα η Κάρντιφ...

Με σκορ 2-0 επικράτησε η Κάρντιφ της Μπόρνμουθ για την 25η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ. Πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ο Μπόμπι Ριντ που σημείωσε και τα δύο τέρματα (5’πεν., 46’) της ομάδας του Νιλ Γουόρνοκ.

02.02.2019 | 20:21

Κάρντιφ-Μπόρνμουθ 1-0 (Ημίχρονο)

Με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μπόμπι Ριντ στο 5ο λεπτό προηγείται η Κάρντιφ της Μπόρνμουθ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου για την 25η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ.

02.02.2019 | 19:11

Οι συνθέσεις στο Κάρντιφ-Μπόρνμουθ

Την Μπόρνμουθ υποδέχεται η Κάρντιφ στις 19:30 (σ.σ. Ώρα Ελλάδος) για την 25η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ. Δείτε αναλυτικά τις επιλογές των Νιλ Γουόρνοκ και Έντι Χάου.

30.01.2019 | 23:40

Deja Vu και ήττα – σοκ για την Τσέλσι! (vids)

Όπως ακριβώς και την 31η Ιανουαρίου του 2018, έτσι και την 30η μέρα του πρώτου μήνα του 2019, η Τσέλσι ηττήθηκε από τη Μπόρνμουθ και μάλιστα, αυτή τη φορά ήρθε το βαρύτατο 4-0 (3-0 το περσινό ματς), με όλα τα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο! Αποτέλεσμα σοκ για τους «μπλε» που είδαν το αβαντάζ τους για την 4η θέση να γίνεται... φτερό στον άνεμο και να βρίσκονται πλέον στην ισοβαθμία με την Άρσεναλ! Στο 1-1 ολοκληρώθηκε το ματς της Σαουθάμπτον με την Κρίσταλ Πάλας και οι δυο τους συνεχίζουν τη μάχη της επιβίωσης.