Teams » AFC-BOURNEMOUTH

26.09.2019 | 00:11

Στα πέναλτι η Γιουνάιτεντ, έξω η Μπόρνμουθ σε ματς που κράτησε... μια ζωή! (vids)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ χρειάστηκε τα πέναλτι για να ξεπεράσει το εμπόδιο της Ρότσντεϊλ στον 3ο γύρο του Λιγκ Καπ, επικρατώντας 5-3 μετά το 1-1 των 90 λεπτών. Με... 28 λεπτά καθυστερήσεις έπειτα από τρεις διακοπές για πρόβλημα στα φώτα, η Μπόρνμουθ αποκλείστηκε από τη Μπέρτον με σκορ 2-0. Πρόκριση από την άσπρη βούλα και για τη Γουλβς, καμία ομάδα από τη δεύτερη κατηγορία στον 4ο γύρο, για πρώτη φορά στην ιστορία 59 ετών του τουρνουά!

20.09.2019 | 23:54

Απέδρασε η Μπόρνμουθ από το St. Mary's!

Πολύ τυχερή ήταν τελικά η Μπόρνμουθ που πέτυχε δυο γκολ από το πρώτο ημίχρονο στο St. Mary's, καθώς, πέρασε τα... πάνδεινα από τη Σαουθάμπτον, όμως, οι «cherries» έφυγαν από την έδρα των «αγίων» με το υπέρ τους 3-1 για την 6η αγωνιστική της φετινής Πρέμιερ Λιγκ.

15.09.2019 | 17:53

Πιο ουσιαστική η Μπόρνμουθ, 3-1 την Έβερτον

Ούσα πιο ουσιαστική και αποτελεσματική, η Μπόρνμουθ πήρε το τρίποντο απέναντι στην Έβερτον με σκορ 3-1 σκοράροντας κόντρα στην γενικότερη ροή του αγώνα. Πρόβλημα χαρακτήρα δείχνουν να έχουν τα «ζαχαρωτά», που για δεύτερη φορά στην σεζόν δεν μπόρεσαν να διπλασιάσουν τις επιτυχίες τους...

15.09.2019 | 15:43

Οι συνθέσεις στο Μπόρνμουθ – Έβερτον

Για τους γηπεδούχους υπάρχει η επιστροφή του Λιούις Κουκ για πρώτη φορά από τον περασμένο Δεκέμβρη, ενώ, ντεμπούτο στην Πρέμιερ κάνει ο Τζακ Στέισι. Πρώτη παρουσία στην 11άδα και για τον Ντομινίκ Σολάνκε. Οι Ντόμινικ Κάλβερτ – Λιούιν και Σνάιντερλιν παίρνουν τις θέσεις των Κεν και Γκόμες για την Έβερτον...

11.09.2019 | 17:35

Πως θα ήταν η βαθμολογία... όλων των Πρέμιερ Λιγκ; (pic)

Ναι, όλων των Πρέμιερ Λιγκ. Από το πρώτο πρωτάθλημα της σεζόν 1992-93 μέχρι και σήμερα. Εάν υπολογίζαμε όλους τους βαθμούς των συλλόγων που έπαιξαν στην κορυφαία κατηγορία του αγγλικού ποδοσφαίρου, νίκες/ ήττες/ ισοπαλίες, ποια θα ήταν τώρα στην πρώτη θέση;

01.09.2019 | 11:00

Γκολ, θέαμα και… γκέλες! (Highlights)

Τα είδαμε όλα τη χθεσινή μέρα. Πολλά, όμορφα γκολ, θεαματικές στιγμές και σημαντικές απώλειες βαθμών των θεωρητικά «μεγάλων» της Πρέμιερ Λιγκ! Δες στο england365.gr τα highlights των αναμετρήσεων του Σαββάτου για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

31.08.2019 | 19:03

Εύκολο απόγευμα για την Μάντσεστερ Σίτι

Ένα εύκολο απόγευμα είχε κόντρα στην Μπράιτον η Μάντσεστερ Σίτι, που με κινητήριο μοχλό τον Κέβιν Ντε Μπρόινε έφτασε σε άνετη νίκη με σκορ 4-0. Οδυνηρή ισοπαλία για την Τσέλσι, που στο ημίχρονο προηγούταν με δύο τέρματα της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ στο «Στάμφορντ Μπριτζ» αλλά ισοφαρίστηκε σε 2-2 στο 89’.

31.08.2019 | 11:16

Ανάκαμψη εδώ και τώρα!

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κάνει την αρχή στην 4η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ και είναι ίσως η ομάδα που χρειάζεται περισσότερο από κάθε άλλη ένα… boost για να επανέλθει σε «φυσιολογική» ροή. Η έδρα της Σαουθάμπτον ωστόσο δεν προβλέπεται για πολλά λάθη, συνεπώς η σημερινή αναμέτρηση των δύο αναμένεται ιδιαίτερη σκληρή (14:30).