Teams » AFC-BOURNEMOUTH

26.10.2019 | 11:08

Το χρέος της και… βλέπει!

Όχι, δεν χορτάσαμε από το χθεσινό ματς και το 9-0 της Λέστερ. Το αντίθετο, μας άνοιξε η όρεξη! Το κυρίως μενού της Πρέμιερ Λιγκ παίζεται σήμερα, με την Μάντσεστερ Σίτι να φιλοδοξεί σε ένα εύκολο μεσημέρι απέναντι στην Άστον Βίλα, που θα μειώσει – έστω και προσωρινά- την απόσταση από την πρωτοπόρο Λίβερπουλ.

19.10.2019 | 18:57

Απέφυγε το σοκ η Τότεναμ, δύσκολα η Τσέλσι και... μπόλικο VAR!

Η Τότεναμ έδωσε συνέχεια στις κακές φετινές της μέρες, αλλά τουλάχιστον γλίτωσε τα πολύ χειρότερα και πήρε βαθμό με το VAR αυτή τη φορά να της φέρεται καλά και να τη βοηθάει στο τελικό 1-1 με τη Γουότφορντ! Ένα γκολ από τον Μάρκος Αλόνσο ήταν αρκετό και για την Τσέλσι ώστε να κάμψει την αντίσταση της Νιούκαστλ. Τίμησε τη μνήμη του Βιχάι Σριβανταναπράμπα η Λέστερ και επιβλήθηκε 2-1 της Μπέρνλι γλιτώνοντας την ισοπαλία χάρη στο VAR. Μεγάλο «τρίποντο» για την Άστον Βίλα, 2-1 στο φινάλε τη Μπράιτον, ενώ, η Γουλβς είδε δυο φορές να της ακυρώνονται γκολ με την τεχνολογία, παίρνοντας όμως τον βαθμό με το 1-1 απέναντι στη Σαουθάμπτον.

17.10.2019 | 20:15

Πρωτοχρονιά με φουλ μπάλα και Άρσεναλ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Με εννέα τηλεοπτικά παιχνίδια θα γιορτάσουν την Πρωτοχρονιά οι Άγγλοι, που θα έχουν την ευκαιρία να... χορτάσουν μπάλα έχοντας για επιδόρπιο το ντέρμπι Άρσεναλ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Βγήκε επιτέλους το πρόγραμμα για τις γιορτινές ημέρες, που είχε καθυστερήσει εξαιτίας του Amazon το οποίο θα κάνει επίσης μεταδόσεις.

06.10.2019 | 17:56

Έστειλε τη Σίτι στο -8 η Γουλβς!

Αποτέλεσμα που αλλάζει τις ισορροπίες στο φετινό πρωτάθλημα απέσπασε η Γουλβς στο «Έτιχαντ», επικρατώντας της Μάντσεστερ Σίτι με σκορ 2-0 και απόλυτο πρωταγωνιστή τον Αντάμα Τραορέ! Με νίκες συνέχισαν οι Άρσεναλ και Τσέλσι.

28.09.2019 | 18:58

Αντίδραση και νίκη για Τότεναμ, εύκολα η Τσέλσι, σημαντικοί βαθμοί για Γουέστ Χαμ και Μπέρνλι (vids)

Η Τότεναμ με δέκα παίκτες από το 31ο λεπτό κατάφερε να πάρει σημαντικότατη και παλικαρίσια νίκη με το τελικό 2-1 απέναντι στη μαχητική Σαουθάμπτον. Εύκολα έφτασε στο 2-0 και την πρώτη εντός έδρας νίκη η Τσέλσι κόντρα στη Μπράιτον. Η Μπέρνλι κατάφερε να φύγει από το «Βίλα Παρκ» με τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2), απαντώντας δυο φορές στα γκολ των «χωριατών», πολύ σκληρή για να πεθάνει αποδείχθηκε η Γουέστ Χαμ στο 2-2 με τη Μπόρνμουθ.

26.09.2019 | 00:11

Στα πέναλτι η Γιουνάιτεντ, έξω η Μπόρνμουθ σε ματς που κράτησε... μια ζωή! (vids)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ χρειάστηκε τα πέναλτι για να ξεπεράσει το εμπόδιο της Ρότσντεϊλ στον 3ο γύρο του Λιγκ Καπ, επικρατώντας 5-3 μετά το 1-1 των 90 λεπτών. Με... 28 λεπτά καθυστερήσεις έπειτα από τρεις διακοπές για πρόβλημα στα φώτα, η Μπόρνμουθ αποκλείστηκε από τη Μπέρτον με σκορ 2-0. Πρόκριση από την άσπρη βούλα και για τη Γουλβς, καμία ομάδα από τη δεύτερη κατηγορία στον 4ο γύρο, για πρώτη φορά στην ιστορία 59 ετών του τουρνουά!

20.09.2019 | 23:54

Απέδρασε η Μπόρνμουθ από το St. Mary's!

Πολύ τυχερή ήταν τελικά η Μπόρνμουθ που πέτυχε δυο γκολ από το πρώτο ημίχρονο στο St. Mary's, καθώς, πέρασε τα... πάνδεινα από τη Σαουθάμπτον, όμως, οι «cherries» έφυγαν από την έδρα των «αγίων» με το υπέρ τους 3-1 για την 6η αγωνιστική της φετινής Πρέμιερ Λιγκ.

15.09.2019 | 17:53

Πιο ουσιαστική η Μπόρνμουθ, 3-1 την Έβερτον

Ούσα πιο ουσιαστική και αποτελεσματική, η Μπόρνμουθ πήρε το τρίποντο απέναντι στην Έβερτον με σκορ 3-1 σκοράροντας κόντρα στην γενικότερη ροή του αγώνα. Πρόβλημα χαρακτήρα δείχνουν να έχουν τα «ζαχαρωτά», που για δεύτερη φορά στην σεζόν δεν μπόρεσαν να διπλασιάσουν τις επιτυχίες τους...