18.05.2019 | 15:57

Στην Μπόρνμουθ ο Κέλι

Σε συμφωνία με την Μπρίστολ Σίτι για αγορά του Λόιντ Κέλι έφτασε η Μπόρνμουθ.

12.05.2019 | 18:50

Ξανά στη Σίτι το στέμμα, νίκη και χειροκρότημα για Λίβερπουλ, ήττα – ντροπή για τη Γιουνάιτεντ! (vids)

Με θρίλερ... ενός ημιχρόνου στο Amex, η Μάντσεστερ Σίτι κατέκτησε ξανά το πρωτάθλημα! Φέρνοντας τούμπα το ματς με τη Μπράιτον μέσα σε ελάχιστα λεπτά στο πρώτο μέρος, οι «πολίτες» κατέκτησαν ξανά την κορυφή με το τελικό 4-1, αφήνοντας τη Λίβερπουλ απογοητευμένη στη 2η θέση. Νίκη με σκορ 2-0 για τους «κόκκινους» απέναντι στη Γουλβς, ντροπιαστική ήττα 2-0 για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ από την υποβιβασμένη Κάρντιφ στο «Ολντ Τράφορντ»!

12.05.2019 | 11:54

Που θα κάτσει η μπίλια; (Preview)

Ήρθε η ώρα για την 38η και τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος της Πρέμιερ Λιγκ. Μάντσεστερ Σίτι για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά ή Λίβερπουλ μετά από 29 χρόνια; Πεπ Γκουαρντιόλα ή Γιούργκεν Κλοπ; Όλα όσα πρέπει να ξέρετε για τις δέκα αναμετρήσεις που διεξάγονται σήμερα στις 17:00 (σ.σ. Ώρα Ελλάδος) και κλείνουν τον κύκλο της σεζόν 2018-19!

05.05.2019 | 11:51

Προκάλεσε ο Λέρμα πριν την αποβολή του Σον! (vid)

Στιγμιότυπο από την φάση της αποβολής του Σον δείχνει ότι ο Λέρμα έχει προηγουμένως χτυπήσει στην πλάτη τον Νοτιοκορεάτη επιθετικό, με αποτέλεσμα αυτός να χάσει την ψυχραιμία του και να χτυπήσει τον Κολομβιανό στο πρόσωπο, για να αποβληθεί...

04.05.2019 | 19:36

Ο Άκε σε ρόλο... Άρια Σταρκ! (vids)

Με τον τρόπο που η Άρια Σταρκ σκότωσε τον Night King πανηγύρισε ο Νάταν Άκε στο τέρμα που πέτυχε απέναντι στην Τότεναμ!

04.05.2019 | 16:33

Ηττήθηκε και... τρέχει για τετράδα μέχρι το φινάλε η Τότεναμ

Μάχη μέχρις εσχάτων θα δώσει για την τετράδα η Τότεναμ, η οποία αγωνίστηκε σε όλο το δεύτερο ημίχρονο με δύο παίκτες λιγότερους κόντρα στην Μπόρνμουθ, που εν τέλει σκόραρε με τον Νατάν Ακέ και έκλεισε το ματς στο 1-0.

27.04.2019 | 19:00

Σώθηκε η Σαουθάμπτον, οριακά για υποβιβασμό η Κάρντιφ (vids)

Έπειτα από ένα τρελό παιχνίδι με δύο ανατροπές, η Σαουθάμπτον εξασφάλισε την παραμονή της στην Πρέμιερ Λιγκ και την επόμενη σεζόν με το τελικό 3-3 κόντρα στη Μπόρνμουθ! Αντίθετα, η Κάρντιφ παραμένει στη ζώνη του υποβιβασμού και διατηρείται με το άγχος, μετά το 1-0 από τη Φούλαμ. Νίκη γοήτρου και... ενδεχομένως Ευρώπης για τη Γουλβς με το 2-1 επί της Γουότφορντ, στο 0-0 έμειναν Κρίσταλ Πάλας και Έβερτον.

20.04.2019 | 19:01

Πουλάει...τρέλα η Φούλαμ, πήρε βαθμό στις καθυστερήσεις η Λέστερ

Έπρεπε να υποβιβαστεί η Φούλαμ για να βρει το δρόμο προς τις νίκες! Δεύτερη συνεχόμενη για το συγκρότημα του Σκοτ Πάρκερ, το οποίο επικράτησε εκτός έδρας της Μπόρνμουθ με σκορ 1-0. Ισόπαλο 2-2 στις καθυστερήσεις του Ολυμπιακού Σταδίου απέσπασε η Λέστερ απέναντι στη Γουέστ Χαμ. Με σκορ 2-1 επικράτησε η Γουότφορντ της Χάντερσφιλντ, χωρίς τέρματα (0-0) ολοκληρώθηκε το Γουλβς-Μπράιτον.