Teams » BURNLEY

12.05.2019 | 18:50

Ξανά στη Σίτι το στέμμα, νίκη και χειροκρότημα για Λίβερπουλ, ήττα – ντροπή για τη Γιουνάιτεντ! (vids)

Με θρίλερ... ενός ημιχρόνου στο Amex, η Μάντσεστερ Σίτι κατέκτησε ξανά το πρωτάθλημα! Φέρνοντας τούμπα το ματς με τη Μπράιτον μέσα σε ελάχιστα λεπτά στο πρώτο μέρος, οι «πολίτες» κατέκτησαν ξανά την κορυφή με το τελικό 4-1, αφήνοντας τη Λίβερπουλ απογοητευμένη στη 2η θέση. Νίκη με σκορ 2-0 για τους «κόκκινους» απέναντι στη Γουλβς, ντροπιαστική ήττα 2-0 για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ από την υποβιβασμένη Κάρντιφ στο «Ολντ Τράφορντ»!

12.05.2019 | 11:54

Που θα κάτσει η μπίλια; (Preview)

Ήρθε η ώρα για την 38η και τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος της Πρέμιερ Λιγκ. Μάντσεστερ Σίτι για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά ή Λίβερπουλ μετά από 29 χρόνια; Πεπ Γκουαρντιόλα ή Γιούργκεν Κλοπ; Όλα όσα πρέπει να ξέρετε για τις δέκα αναμετρήσεις που διεξάγονται σήμερα στις 17:00 (σ.σ. Ώρα Ελλάδος) και κλείνουν τον κύκλο της σεζόν 2018-19!

11.05.2019 | 13:42

Φεύγει ο Χαρτ, νέο συμβόλαιο σε Κράουτς

Τις τελευταίες του ημέρες ως ποδοσφαιριστής της Μπέρνλι φαίνεται πως διανύει ο Τζο Χαρτ, τη στιγμή που η διοίκηση της ομάδας ετοιμάζει νέο συμβόλαιο συνεργασίας με τον Πίτερ Κράουτς.

28.04.2019 | 17:58

Ακόμη πιο κοντά στον τίτλο η Σίτι!

Με το τέρμα του Σέρχιο Αγουέρο στο 63ο λεπτό ξεπέρασε η Μάντσεστερ Σίτι με σκορ 1-0 το εμπόδιο της Μπέρνλι στο «Τερφ Μουρ» για την 36η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ.

28.04.2019 | 16:56

Μπέρνλι-Μάντσεστερ Σίτι 0-0 (Ημίχρονο)

Χωρίς σκορ (0-0) ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο του «Τερφ Μουρ» ανάμεσα στην Μπέρνλι και την Μάντσεστερ Σίτι για την 36η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ.

28.04.2019 | 15:36

Οι συνθέσεις στο Μπέρνλι – Μαν. Σίτι

Με τον πιτσιρικά Γκλένον στον πάγκο η Μπέρνλι, την 300η του παρουσία ως βασικός στην Πρέμιερ Λιγκ συμπληρώνει ο Γουέστγουντ για τους «clarets». Ξεκινάει ο Σανέ για τη Μάντσεστερ Σίτι, έχοντας προέλθει από τον πάγκο για να σκοράρει στο ντέρμπι του Μάντσεστερ...

25.04.2019 | 09:45

Τώρα... ελπίζει στη Μπέρνλι η Λίβερπουλ!

Η Μάντσεστερ Σίτι πέρασε και από το «Ολντ Τράφορντ» και θέλει να συνεχίσει το νικηφόρο σερί στα τελευταία τρία ματς για να κατακτήσει το back-to-back πρωτάθλημα. Στη Λίβερπουλ ξέρουν ότι πρέπει να βρουν κάτι άλλο για να ελπίζουν ξανά και η Μπέρνλι είναι εκείνη που... προσφέρει αχτίδα φωτός στους «κόκκινους».

22.04.2019 | 23:54

Τα έκανε... θάλασσα η Τσέλσι (vids)

Το θρίλερ για τις ομάδες που θα συμπληρώσουν την τετράδα της Πρέμιερ Λιγκ θα συνεχιστεί, με την Τσέλσι σε πολύ δύσκολη θέση, μετά και το 2-2 κόντρα στη Μπέρνλι στο «Στάμφορντ Μπριτζ». Οι αμυντικές αδυναμίες «έκαψαν» τους «μπλε» που έκαναν προσωρινή ανατροπή σε τρία λεπτά στο πρώτο μέρος. Με ματς περισσότερο από τις Τότεναμ και Άρσεναλ συνεχίζει η ομάδα του Σάρι, ήρωες οι παίκτες του Ντάις που συνεχίζουν σε θετικότατη τροχιά!

22.04.2019 | 22:29

Ο... κακός χαμός στο Τσέλσι – Μπέρνλι, τέσσερα γκολ μέχρι το 24'! (vids)

Ακόμα ένα τρελό ματς στο «Στάμφορντ Μπριτζ», με τη Μπέρνλι να προηγείται με τον Χέντρικ στο 8', τους Καντέ και Ιγουαΐν να τα φέρνουν όλα τούμπα μέχρι το 14ο λεπτό και τους φιλοξενούμενους να βρίσκουν απάντηση για την ισοφάριση στο 24'!