Αν κάποιος δει τους αριθμούς, μπορεί και να πει πως είναι από τους μεγαλύτερους ποδοσφαιριστές που έβγαλε το αγγλικό ποδόσφαιρο. Επειδή, όμως, δεν υπάρχει άνθρωπος που να μην ξέρει τον Πίτερ Κράουτς, κανείς δε στέκεται στα νούμερα, αλλά στην υπέροχη εικόνα που έβγαλε όσα χρόνια έπαιξε επαγγελματικό ποδόσφαιρο. Γράφει ο Χρήστος Σωτηρακόπουλος

Ανακοίνωσε και Τζέι Ροντρίγκεζ η Μπέρνλι

Παίκτης της Μπέρνλι είναι πλέον και τυπικά ο Τζέι Ροντρίγκεζ, ο οποίος επέστρεψε στο «Τερφ Μούρ» μετά από επτά χρόνια υπογράφοντας διετές συμβόλαιο με την ομάδα της...«καρδιάς» του.

08.07.2019 | 16:58

Πήρε Πίτερς η Μπέρνλι!

Σημαντική ενίσχυση στην άμυνα για την Μπέρνλι, η οποία ήρθε σε συμφωνία με την Στόουκ για την αγορά του Έρικ Πίτερς.

07.07.2019 | 15:08

Τα προγραμματισμένα φιλικά προετοιμασίας των συλλόγων της Πρέμιερ Λιγκ

Σε ρυθμούς καλοκαιρινής προετοιμασίας βαδίζουν πλέον οι 20 ομάδες που συμμετέχουν στην Πρέμιερ Λιγκ της νέας σεζόν και οι περισσότερες εξ αυτών έχουν ήδη ολοκληρώσει τον προγραμματισμό των φιλικών αναμετρήσεων που θα δώσουν μέχρι τις 9 Αυγούστου και την πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Ας ρίξουμε μια ματιά…

19.06.2019 | 11:13

Το τρομερό τατουάζ του Τζο Χαρτ! (pic)

Σίγουρα δεν είναι για όλους. Δεν είναι κυρίως για εκείνους που δεν αντέχουν τον μεγάλο πόνο στα τατουάζ. Σίγουρα δεν αρέσει σε όλους. Όμως, ο Τζο Χαρτ, απέκτησε πλέον τη δική του, μόνιμη... πανοπλία.

12.05.2019 | 18:50

Ξανά στη Σίτι το στέμμα, νίκη και χειροκρότημα για Λίβερπουλ, ήττα – ντροπή για τη Γιουνάιτεντ! (vids)

Με θρίλερ... ενός ημιχρόνου στο Amex, η Μάντσεστερ Σίτι κατέκτησε ξανά το πρωτάθλημα! Φέρνοντας τούμπα το ματς με τη Μπράιτον μέσα σε ελάχιστα λεπτά στο πρώτο μέρος, οι «πολίτες» κατέκτησαν ξανά την κορυφή με το τελικό 4-1, αφήνοντας τη Λίβερπουλ απογοητευμένη στη 2η θέση. Νίκη με σκορ 2-0 για τους «κόκκινους» απέναντι στη Γουλβς, ντροπιαστική ήττα 2-0 για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ από την υποβιβασμένη Κάρντιφ στο «Ολντ Τράφορντ»!

12.05.2019 | 11:54

Που θα κάτσει η μπίλια; (Preview)

Ήρθε η ώρα για την 38η και τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος της Πρέμιερ Λιγκ. Μάντσεστερ Σίτι για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά ή Λίβερπουλ μετά από 29 χρόνια; Πεπ Γκουαρντιόλα ή Γιούργκεν Κλοπ; Όλα όσα πρέπει να ξέρετε για τις δέκα αναμετρήσεις που διεξάγονται σήμερα στις 17:00 (σ.σ. Ώρα Ελλάδος) και κλείνουν τον κύκλο της σεζόν 2018-19!

11.05.2019 | 13:42

Φεύγει ο Χαρτ, νέο συμβόλαιο σε Κράουτς

Τις τελευταίες του ημέρες ως ποδοσφαιριστής της Μπέρνλι φαίνεται πως διανύει ο Τζο Χαρτ, τη στιγμή που η διοίκηση της ομάδας ετοιμάζει νέο συμβόλαιο συνεργασίας με τον Πίτερ Κράουτς.

28.04.2019 | 17:58

Ακόμη πιο κοντά στον τίτλο η Σίτι!

Με το τέρμα του Σέρχιο Αγουέρο στο 63ο λεπτό ξεπέρασε η Μάντσεστερ Σίτι με σκορ 1-0 το εμπόδιο της Μπέρνλι στο «Τερφ Μουρ» για την 36η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ.