Teams » BURNLEY

02.02.2019 | 17:51

Πρέμιερ Λιγκ – 25η αγωνιστική (Ημίχρονα)

Με τον Γκονσάλο Ιγουαΐν να ανοίγει λογαριασμό στην Πρέμιερ Λιγκ ολοκληρώθηκαν τα πρώτα ημίχρονα στα απογευματινά παιχνίδια της 25ης αγωνιστικής. Χαμηλά σε σκορ -όπου υπάρχει- τα περισσότερα ματς, ήδη τρία γκολ στο Έβερτον – Γουλβς.

31.01.2019 | 21:06

Το... ρομπότ στη Μπέρνλι: Εκπληκτική ανακοίνωση για Κράουτς! (vid)

Ο αγαπημένος όλων, Πίτερ Κράουτς, είναι ξανά στην Πρέμιερ Λιγκ! Ο 38χρονος επιθετικός επιστρέφει στο κορυφαίο επίπεδο του αγγλικού ποδοσφαίρου και οι «clarets» έφτιαξαν ένα πολύ αστείο βίντεο με τη βοήθεια ενός... μικρού ρομπότ, από τους γνωστούς πανηγυρισμούς του ποδοσφαιριστή!

31.01.2019 | 13:50

Πίτερ Κράουτς: Η επιστροφή!

Σε γνώριμα λημέρια επιστρέφει ο Πίτερ Κράουτς, καθώς η Στόουκ παραχώρησε τον Άγγλο στην Μπέρνλι, ως μέρος της μεταγραφής του Σαμ Βόουκς!

29.01.2019 | 23:56

Σοβαρό στραβοπάτημα για Σίτι, το «έσωσε» η Γιουνάιτεντ!

Το φυσούν και δεν κρυώνει στη Μάντσεστερ Σίτι. Το γκολ του Αγουέρο στα 24’’ δεν στάθηκε αρκετό, αφού η Νιούκαστλ ανέτρεψε το σκορ και πήρε μεγάλη νίκη με σκορ 2-1, φέρνοντας τους «πολίτες» αντιμέτωπους με τον κίνδυνο να μείνουν στο -7 από την πρωτοπόρο Λίβερπουλ! Ζωντανή η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, πήρε το βαθμό στις καθυστερήσεις του αγώνα με την Μπέρνλι (2-2) και διατήρησε το αήττητο του Σόλσκιερ για 9ο ματς σε όλες τις διοργανώσεις. Ανατροπή – έπος για Φούλαμ, 4-2 την Μπράιτον.

26.01.2019 | 18:59

Άνετα η Σίτι, τη γλίτωσε στις καθυστερήσεις η Γουλβς…

Στον πέμπτο γύρο του FA Cup προκρίθηκε η Μάντσεστερ Σίτι επικρατώντας με σκορ 5-0 της Μπέρνλι στο «Έτιχαντ». Ισοπαλία (2-2) στις καθυστερήσεις του αγώνα με τη Σριούσμπερι απέσπασε η Γουλβς, η οποία θα έχει δεύτερη ευκαιρία στην έδρα της (5/2). Αναλυτικά τα αποτελέσματα των οκτώ απογευματινών αναμετρήσεων.

19.01.2019 | 18:58

Τα χρειάστηκε η Λίβερπουλ, το χαβά της η Γιουνάιτεντ...

Με σκορ 4-3 επικράτησε η Λίβερπουλ της Κρίσταλ Πάλας στο «Άνφιλντ», σε ένα ματς «ροντέο» μέχρι το τελευταίο σφύριγμα. Στο δρόμο των επιτυχιών συνέχισε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, κάμπτοντας την αντίσταση της Μπράιτον στο «Ολντ Τράφορντ». Αναλυτικά τα απογευματινά (17:00) αποτελέσματα της 23η αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Πρέμιερ Λιγκ.

19.01.2019 | 10:10

Στο «Έμιρεϊτς» παλεύουν για την 4άδα...

Άρσεναλ και Τσέλσι δίνουν τεράστια λονδρέζικη μάχη στο «Έμιρεϊτς» στην 23η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ, με τους «μπλε» να έχουν μεγάλο αβαντάζ για την 4άδα και τους «κανονιέρηδες» να εξαντλούν τις πιθανότητές τους για να παραμείνουν στη διεκδίκηση των θέσεων του Τσάμπιονς Λιγκ. «Ύπουλο» παιχνίδι για Λίβερπουλ απέναντι στην Κρίσταλ Πάλας, τη Μπράιτον υποδέχεται η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

12.01.2019 | 17:53

Πρέμιερ Λιγκ – 22η αγωνιστική (Ημίχρονα)

Κολλημένες στο 0-0 παραμένουν Μπράιτον και Λίβερπουλ στην έδρα της πρώτης, με τα απογευματινά αποτελέσματα στα ημίχρονα να έχουν να προσφέρουν τόσα γκολ όσα και αυτογκόλ!