Teams » BURNLEY

02.11.2018 | 13:13

Ξεχνώντας τι πάει να πει νίκη…

Λίγο πριν την «αυλαία» της 11η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ, Νιουκάστλ και Χάντερσφιλντ αγνοούν ακόμα, στα πρώτα δέκα ματς του πρωταθλήματος, τη χαρά της νίκης, έχοντας μαζέψει μόλις τρεις βαθμούς η καθεμία. Φυσικά τόσο οι «καρακάξες» όσο και τα «τεριέ» δεν είναι οι μόνοι που έχουν κάνει τόσο κακή αρχή σε μια σεζόν στην Πρέμιερ Λιγκ, και το england365 θυμάται αντίστοιχες… αρνητικές εκκινήσεις στην κορυφαία αγγλική κατηγορία…

30.10.2018 | 19:59

Προπονητές που απολύθηκαν γρηγορότερα από τον Λοπετέγκι στην Αγγλία...

Ο πιο εφήμερος προπονητής επί Φλορεντίνο Πέρεθ στη Ρεάλ Μαδρίτης έγινε ο Ζουλέν Λοπετέγκι και το England365.gr σας παρουσιάζει πέντε περιπτώσεις τεχνικών που άντεξαν λιγότερο από 139 μέρες στον πάγκο αγγλικής ομάδας.

28.10.2018 | 17:40

Επίδειξη δύναμης και επιστροφή στις νίκες για την Τσέλσι (Videos)

Επιστροφή στις νίκες έκανε η Τσέλσι, που κυριάρχησε της Μπέρνλι πραγματοποιώντας επίδειξη δύναμης για να κλείσει το σκορ στο 4-0. Τα τέσσερα γκολ στο πρωτάθλημα, όσα και ο Ρομέλου Λουκάκου με τον οποίον τον συνέκριναν μετά το επίτευγμά του ο Άλβαρο Μοράτα, ακολούθησαν άλλοι τρεις διαφορετικοί σκορερς σε ένα χαλαρό απόγευμα για τους «μπλε».

28.10.2018 | 16:22

Προβάδισμα για Τσέλσι, μπροστά με πέναλτι κόντρα στην Άρσεναλ η Πάλας

Ένα εντελώς ανόητο μαρκάρισμα του Σκορντάν Μουστάφι έδωσε την ευκαιρία στην Κρίσταλ Πάλας να πάρει το προβάδισμα απέναντι στην Άρσεναλ ένα λεπτό πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με τον Λούκα Μιλιβόγιεβιτς να πραγματοποιεί μια άψογη εκτέλεση. Μπροστά 1-0 επί της Μπέρνλι η Τσέλσι με γκολ του Άλβαρο Μοράτα.

28.10.2018 | 14:51

Οι συνθέσεις στο Μπέρνλι - Τσέλσι

Εκτός έμεινε ο Αζάρ που δεν κατάφερε να ξεπεράσει το πρόβλημα που αποκόμισε από το ντέρμπι με τη Γιουνάιτεντ το περασμένο Σάββατο. Με τον Ρόμπι Μπρέιντι στην 11άδα η Μπέρνλι, με τον Ιρλανδό να επιστρέφει έπειτα από τον περασμένο Δεκέμβρη!

20.10.2018 | 18:57

Κυρίαρχη στο δεύτερο ημίχρονο η Σίτι

Με επιβλητική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο η Μάντσεστερ Σίτι επικράτησε με σκορ 5-0 της Μπέρνλι και ξανά πέρασε έστω και προσωρινά στην κορυφή της Πρέμιερ Λιγκ. Στην τρίτη θέση πέρασε η Τότεναμ, που κέρδισε με το ισχνό 1-0 την Γουέστ Χαμ εκτός έδρας στο λονδρέζικο ντέρμπι, ματσάρα στην Ουαλία με την Κάρντιφ να κερδίζει 4-2 την Φούλαμ.

18.10.2018 | 17:21