Teams » BURNLEY

31.08.2019 | 21:22

Διατήρησε το απόλυτο με άνετη νίκη η Λίβερπουλ

Σε άνετη νίκη επί της Μπέρνλι προχώρησε η Λίβερπουλ, η οποία επικράτησε εκτός έδρας 3-0 και ξανά πέρασε στην κορυφή της βαθμολογίας διατηρώντας το απόλυτο και κατά την τέταρτη αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ. Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ο Ρομπέρτο Φιρμίνο, τα... πήρε ο Σαντιό Μανέ προς το φινάλε.

31.08.2019 | 11:16

Ανάκαμψη εδώ και τώρα!

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κάνει την αρχή στην 4η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ και είναι ίσως η ομάδα που χρειάζεται περισσότερο από κάθε άλλη ένα… boost για να επανέλθει σε «φυσιολογική» ροή. Η έδρα της Σαουθάμπτον ωστόσο δεν προβλέπεται για πολλά λάθη, συνεπώς η σημερινή αναμέτρηση των δύο αναμένεται ιδιαίτερη σκληρή (14:30).

29.08.2019 | 00:05

Σοκ για Μπέρνλι, την απέκλεισε η Σάντερλαντ!

Η Μπέρνλι που έμοιαζε τόσο σταθερή και ισορροπημένη στην Πρέμιερ Λιγκ, υπέστη ήττα – σοκ με σκορ 3-1 από τη Σάντερλαντ και αποκλείστηκε στον 2ο γύρο του Λιγκ Καπ! Η Λέστερ αναδείχθηκε νικήτρια στα πέναλτι απέναντι στη Νιούκαστλ στη μοναδική κόντρα ομάδων της Πρέμιερ Λιγκ, πέρασαν Έβερτον και Μπόρνμουθ, εξάρα της Σουόνσι στην Κέμπριτζ.

26.08.2019 | 14:08

O Mπαρνς... ντύθηκε Αγουέρο!

Απέδειξε ακόμη μία φορά ότι πρόκειται για το βαρύ πυροβολικό της Μπέρνλι! Ο Άσλεϊ Μπαρνς συνεχίζει να τιμωρεί τις αντίπαλες άμυνες και δεν είναι λίγοι εκείνοι που τον θεωρούν... Αγουέρο των «φτωχών».

25.08.2019 | 20:32

Έκανε ζημιά «ζημιά» η Νιούκαστλ, το έσωσε στις καθυστερήσεις η Γουλβς!

Με εκπλήξεις ολοκληρώθηκε η 3η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ, αφού η Τότεναμ ηττήθηκε στο Λονδίνο από την Νιούκαστλ με σκορ 1-0 ενώ η Γουλβς απέσπασε βαθμό από την Μπέρνλι στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ραούλ Χιμένεζ!

18.08.2019 | 13:30

Ξέσπασμα Ντάις: «Τιμωρήστε όσους βουτάνε»!

Ο Σον Ντάις πήρε αφορμές απ' όσα αντίκρισε στην ήττα (2-1) της Μπέρνλι από την Άρσεναλ στο «Έμιρεϊτς» και δίχως να θέλει να... θίξει οικογένειες, ανέφερε πως θα πρέπει άμεσα να ληφθεί μεγαλύτερη αυστηρότητα για όσους ποδοσφαιριστές βουτάνε ή πέφτουν πολύ εύκολα για να πάρουν σφυρίγματα.

17.08.2019 | 16:31

«Καθάρισαν» Λακαζέτ και Ομπαμεγιάνγκ για την Άρσεναλ

Μια πολύ σημαντική νίκη (2-1) πήρε κόντρα στην Μπέρνλι η Άρσεναλ, με τους Αλεξάντρ Λακαζέτ και Πιερ-Εμερίκ Ομπαμεγιάνγκ να σκοράρουν από ένα τέρμα έκαστος και να διορθώνουν τα κακώς κείμενα του συνόλου του Ουνάι Έμερι, το οποίο δεν είναι ακόμη στα επίπεδα που επιθυμεί ο προπονητής του. «Έλαμψε» ο Ντάνι Θεμπάγιος.

17.08.2019 | 15:22

Άρσεναλ - Μπέρνλι 1-1 (ημίχρονο)

Η Άρσεναλ προηγήθηκε στο Έμιρεϊτς με τον Λακαζέτ να πετυχαίνει πανέμορφο γκολ στο 13o λεπτό, όμως, λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους, ο Μπαρνς ισοφάρισε για τους clarets.