Teams » BURNLEY

04.12.2019 | 00:11

«Ξέσπασε» η Σίτι πριν το ντέρμπι, μεγάλη νίκη η Πάλας

Έχοντας έναν Γκάμπριελ Ζεσούς... on fire, ο οποίος πέτυχε δύο... γκολάρες σε 24' και 50' και πραγματοποιώντας μία απόλυτα επιβλητική εμφάνιση, η Μάντσεστερ Σίτι «ξέσπασε» μετά την γκέλα με την Νιουκάστλ στην Μπέρνλι, επικρατώντας με το εντυπωσιακό 4-1. Για τους πρωταθλητές, στην λίστα των σκόρερ προστέθηκαν οι Ρόντρι (68') και Μαχρέζ (87'), ενώ οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 89' με τον Μπράντι. Νωρίτερα η Πάλας, η οποία αγωνίστηκε για 71' λεπτά με 10 παίκτες, «έκλεψε» την νίκη με 1-0 επί της Μπόρνμουθ.

03.12.2019 | 23:12

Μπέρνλι – Μάντσεστερ Σίτι 0-1 (Ημίχρονο)

Με την Μάντσεστερ Σίτι να είναι το απόλυτο... «αφεντικό» και να προηγείται επί της γηπεδούχου Μπέρνλι με 1-0, ολοκληρώθηκε το πρώτο 45λεπτο στην αναμέτρηση στο «Τουρφ Μουρ». Σκόρερ για την ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα ήταν στο 24' με πανέμορφο γκολ ο Ζεσούς.

03.12.2019 | 21:37

Οι συνθέσεις στο Μπέρνλι – Μάντσεστερ Σίτι

Μόνο λίγα λεπτά έμειναν για την δεύτερη αναμέτρηση της 15ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ, όπου η Μάντσεστερ Σίτι θα δοκιμαστεί στην δύσκολη έδρα της Μπέρνλι στις 22:15. Οι δύο ομάδες έχουν ήδη αποκαλύψει τους έντεκα που θα αρχίσουν στο ματς, το οποίο και θα μεταδοθεί από το CosmoteSport 1HD!

03.12.2019 | 20:48

Οι αρχικές ενδεκάδες για το Κρίσταλ Πάλας – Μπόρνμουθ

Λίγη ώρα ακόμη έμεινε για τις 21:30, όπου και θα ανοίξει η «αυλαία» της 15ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ, με το έναυσμα να το δίνει η μονομαχία της Κρίσταλ Πάλας με την Μπόρνμουθ στο «Σέλχερστ Παρκ». Ρόι Χόντγκσον και Έντι Χόουι έχουν ήδη αποκαλύψει τα «χαρτιά» τους. Μετάδοση από το CosmoteSport 3HD!

30.11.2019 | 18:56

Στο +11 με... την ψυχή στο στόμα η Λίβερπουλ, απόλυτος ο Μουρίνιο! (vid)

Ο Φαν Ντάικ σκόραρε δυο φορές από ισάριθμες ασίστ του Αλεξάντερ – Άρνολντ, όλα έμοιαζαν ιδανικά κι εύκολα και... έγιναν σχεδόν εφιάλτης! Η Λίβερπουλ ναι μεν έφτασε στο +11 στην κορυφή με το 2-1 επί της Μπράιτον στο «Άνφιλντ», όμως, έμεινε με δέκα παίκτες στο 76', δέχθηκε γκολ και αγχώθηκε απίστευτα! Κάκιστη ήττα (1-0) για την Τσέλσι στο «Στάμφορντ Μπριτζ» στο ματς με τη Γουέστ Χαμ, απόλυτος ο Μουρίνιο στον πάγκο της Τότεναμ με το 3-2 επί της Μπόρνμουθ, δύσκολη και... τυχερή νίκη η Πάλας, 2-0 τη Μπέρνλι στο Turf Moor.

23.11.2019 | 19:08

Αποφασισμένη να το πάει μέχρι τέλους η Λίβερπουλ! (vid)

Στην Λίβερπουλ είπαν πολλές φορές ότι θα είναι η χρονιά τους, αλλά φέτος οι “κόκκινοι” δείχνουν να έχουν το... άστρο που χρειάζεται για να φτάσει μια ομάδα μέχρι την κορυφή της Πρέμιερ Λιγκ! Το σύνολο του Γιούργκεν Κλοπ ισοφαρίστηκε στην έδρα της Κρίσταλ Πάλας αλλά βρήκε απάντηση με τον Ρομπέρτο Φιρμίνο (1-2) και κράτησε την διαφορά από την Λέστερ που θα είναι σίγουρα δεύτερη μετά το τέλος της αγωνιστικής και λίγο έλειψε να βρίσκεται στο -6. Το έσωσε στο τέλος κόντρα στην Σαουθάμπτον η Άρσεναλ του υπ’ ατμόν Ουνάι Έμερι.

23.11.2019 | 17:52

Πρέμιερ Λιγκ – 13η αγωνιστική (Ημίχρονα)

Το 1-0 γλίτωσε μετά από χρήση του VAR στην έδρα της Κρίσταλ Πάλας η Λίβερπουλ, που πήγε με το 0-0 στα αποδυτήρια. Ισοφάρισε την Σαουθάμπτον εντός έδρας η Άρσεναλ, ενώ η Γουλβς δείχνει να καθαρίζει τον αγώνα στο Μπόρνμουθ. Χωρίς γκολ τα άλλα ματς στο γεμάτο πρόγραμμα της ημέρας.