Teams » BURNLEY

05.10.2019 | 19:01

Με πέναλτι του Μίλνερ στις καθυστερήσεις η Λίβερπουλ, «παρέλαση» η Άστον Βίλα!

Με το απόλυτο συνεχίζει η Λίβερπουλ, η οποία επικράτησε της Λέστερ με σκορ 2-1 χάρη στο εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μίλνερ στις καθυστερήσεις του «Άνφιλντ». Επιβλητικό πέρασμα με 5-1 για την Άστον Βίλα από την έδρα της Νόριτς, αναλυτικά τα απογευματινά αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Πρέμιερ Λιγκ.

05.10.2019 | 11:50

Καλωσόρισμα ναι, αλλά ως εκεί…

Συναισθηματισμοί δεν χωρούν. Καλώς να έρθει, να χειροκροτηθεί από το κοινό του «Άνφιλντ» ο Μπρένταν Ρότζερς, όμως η Λίβερπουλ οφείλει να αντιμετωπίσει με την πρέπουσα σοβαρότητα την αναμέτρηση με τη Λέστερ προκειμένου να διατηρηθεί -στην χειρότερη- στο +8 από την Μάντσεστερ Σίτι.

28.09.2019 | 18:58

Αντίδραση και νίκη για Τότεναμ, εύκολα η Τσέλσι, σημαντικοί βαθμοί για Γουέστ Χαμ και Μπέρνλι (vids)

Η Τότεναμ με δέκα παίκτες από το 31ο λεπτό κατάφερε να πάρει σημαντικότατη και παλικαρίσια νίκη με το τελικό 2-1 απέναντι στη μαχητική Σαουθάμπτον. Εύκολα έφτασε στο 2-0 και την πρώτη εντός έδρας νίκη η Τσέλσι κόντρα στη Μπράιτον. Η Μπέρνλι κατάφερε να φύγει από το «Βίλα Παρκ» με τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2), απαντώντας δυο φορές στα γκολ των «χωριατών», πολύ σκληρή για να πεθάνει αποδείχθηκε η Γουέστ Χαμ στο 2-2 με τη Μπόρνμουθ.

21.09.2019 | 18:53

Σίτι – γκολ – τρομοκρατία! (vids)

Ξεπερνώντας τη μεγαλύτερη νίκη της από καταβολής Πρέμιερ Λιγκ, γράφοντας ιστορία και τρομοκρατώντας άπαντες για τα επίπεδα στα οποία μπορεί να φτάσει το σκορ όταν το θέλει, η Μάντσεστερ Σίτι διέλυσε τη Γουότφορντ με το τελικό 8-0. Τεράστια νίκη της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ (2-0) στην έδρα της Έβερτον, εύκολα το 2-0 για τη Μπέρνλι απέναντι στη Νόριτς.

21.09.2019 | 11:08

Βίντεο με το «ξύλο» του Ντρίνκγουοτερ! (video)

Θυμάστε τον «πρησμένο» Ντάνι Ντρίνκγουοτερ μετά από τον ξυλοδαρμό του σε κλαμπ της Αγγλίας; Εδώ και λίγες ώρες έχει διαρρεύσει το βίντεο από την συμπλοκή του με τους άλλους θαμώνες του μαγαζιού!

14.09.2019 | 18:57

«Φωτιά» οι Τσέλσι και Τότεναμ, με χίλια ζόρια και γκρίνια η Γιουνάιτεντ

Η Τσέλσι με τεράστιο πρωταγωνιστή τον Τάμι Έιμπραχαμ που πέτυχε χατ-τρικ και έφτασε στα 7 γκολ στα τελευταία 3 ματς πρωταθλήματος, έφτασε με τρομερή άνεση στο τελικό 5-2 επί της Γουλβς στο «Μολινό». Στο 4-0 από το πρώτο ημίχρονο σταμάτησε η Τότεναμ κόντρα στην Κρίσταλ Πάλας, νίκη με σκορ 1-0, πολύ άγχος και γκρίνια από την εξέδρα η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ απέναντι στη Λέστερ. Ένα γκολ χρειάστηκε η Σαουθάμπτον για να περάσει από την έδρα της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ (1-0), γκολ στο φινάλε απέναντι στη Μπράιτον και βαθμός για τη Μπράιτον με το 1-1!

11.09.2019 | 17:35

Πως θα ήταν η βαθμολογία... όλων των Πρέμιερ Λιγκ; (pic)

Ναι, όλων των Πρέμιερ Λιγκ. Από το πρώτο πρωτάθλημα της σεζόν 1992-93 μέχρι και σήμερα. Εάν υπολογίζαμε όλους τους βαθμούς των συλλόγων που έπαιξαν στην κορυφαία κατηγορία του αγγλικού ποδοσφαίρου, νίκες/ ήττες/ ισοπαλίες, ποια θα ήταν τώρα στην πρώτη θέση;

01.09.2019 | 11:00

Γκολ, θέαμα και… γκέλες! (Highlights)

Τα είδαμε όλα τη χθεσινή μέρα. Πολλά, όμορφα γκολ, θεαματικές στιγμές και σημαντικές απώλειες βαθμών των θεωρητικά «μεγάλων» της Πρέμιερ Λιγκ! Δες στο england365.gr τα highlights των αναμετρήσεων του Σαββάτου για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος.