Teams » BURNLEY

25.01.2020 | 18:57

Αναγκαστικά σε ρεβάνς η Τότεναμ, «τιμώρησε»… την πρώην ο Μπίλιτς!

Την ευκαιρία να εξασφαλίσει από σήμερα την πρόκριση από τον 4ο γύρο του Κυπέλλου Αγγλίας έχασε η Τότεναμ, η οποία είδε στο 87’ τη Σαουθάμπτον να ισοφαρίζει (1-1) και να στέλνει το ζευγάρι σε επαναληπτικό. Αντίθετα, η Γουέστ Μπρομ του Σλάβεν Μπίλιτς πήρε σπουδαία πρόκριση μέσα στο «σπίτι» της πρώην ομάδας του, Γουέστ Χαμ με σκορ 1-0!

23.01.2020 | 00:07

Σκληρό «διπλό» της Μπέρνλι στο Ολντ Τράφορντ!

Με δύο «χτυπήματα» από το πουθενά επικράτησε η Μπέρνλι της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 2-0 για την 24η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ. Το σκορ άνοιξε ο Γουντ στο 39ο λεπτό, πριν ο Τζέι Ρόντρίγκεζ «καρφώσει» το γκολ της αγωνιστικής στο 56’! Άδειασε το «Ολντ Τράφορντ» στα τελευταία λεπτά της συνάντησης…

22.01.2020 | 21:39

Οι συνθέσεις στο Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Μπέρνλι

Την Μπέρνλι υποδέχεται η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο «Ολντ Τράφορντ» για την 24η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ. Στις 22:15 η σέντρα, αναλυτικά οι επιλογές των Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ και Σον Ντάις.

19.01.2020 | 17:54

Ανατροπή και νίκη για την Μπέρνλι!

Με σκορ 2-1 επικράτησε η Μπέρνλι της Λέστερ στο «Τερφ Μουρ» για την 23η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ. Οι «αλεπούδες» άνοιξαν το σκορ με τον Μπαρνς (33’) αλλά τα τέρματα των Γουντ (56’) και Γουέστγουντ (79’) έφεραν τα πάνω-κάτω! Έχασε πέναλτι ο Βάρντι στο 68ο λεπτό…

19.01.2020 | 15:31

Οι αρχικές ενδεκάδες για το Μπέρνλι – Λέστερ

Ακόμη λίγα λεπτά απομένουν για την έναρξη της δεύτερης αγωνιστικής ημέρας της 23ης αγωνιστικής στην Πρέμιερ Λιγκ, με το «άνοιγμα» να το έχει αναλάβει η «δυνατή» αναμέτρηση στο «Τουρφ Μουρ» μεταξύ Μπέρνλι και Λέστερ. Σιν Ντις και Μπρένταν Ρότζερς έχουν ήδη κατασταλάξει στις αρχικές ενδεκάδες τους και όλα μοιάζουν έτοιμα για την σέντρα του αγώνα στις 16:00! Μετάδοση από την CosmoteSport1HD!

11.01.2020 | 18:55

Ξέσπασαν Τσέλσι και Γιουνάιτεντ, πήρε εκδίκηση η Σαουθάμπτον! (vids)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Τσέλσι επέστρεψαν στις νίκες με εμφατικό τρόπο βρίσκοντας χώρο για ν' απολαύσουν ένα ήρεμο Σαββατιάτικο απόγευμα. Στο 4-0 οι «κόκκινοι διάβολοι» απέναντι στην αδύναμη Νόριτς, στο 3-0 οι «μπλε» του Λονδίνου κόντρα στην Μπέρνλι. Εκδίκηση για τη ... ντροπή του πρώτου γύρου πήρε η Σαουθάμπτον με το 2-1 στην έδρα της Λέστερ, νίκη – ανάσα για την Έβερτον με το 1-0 επί της Μπράιτον, στο 1-1 έμειναν οι Γουλβς και Νιούκαστλ στο «Μολινό».