Ειδήσεις » FA Cup

27.02.2024 | 22:44

Απολαυστικοί Χάαλαντ και Ντε Μπρόινε, κάνουν ό,τι θέλουν στην άμυνα της Λούτον (vids)

Η συνύπαρξή τους στο αρχικό σχήμα της Μάντσεστερ Σίτι σήμανε και ... συναγερμό στα μετόπισθεν της Λούτον, ωστόσο, ουδείς καταφέρνει να σταματήσει το δίδυμο των Ντε Μπρόινε και Χάαλαντ όταν αμφότεροι βρεθούν στις καλές τους. Και κάπως έτσι, ο Viking έφτασε σε χατ-τρικ απ' το πρώτο ημίχρονο!

26.02.2024 | 23:42

Η Κόβεντρι έβαλε τέλος στο παραμύθι της Μέντστοουν και βρέθηκε στους «8»!

Με το πρώτο χατ-τρικ της καριέρας του Σιμς (και μάλιστα με τα τρία τέρματά του να έρχονται στο πρώτο ημίχρονο), η Κόβεντρι επιβλήθηκε 5-0 της Μέντστοουν, πέρασε στα προημιτελικά του Κυπέλλου και τερμάτισε το ταξίδι της μοναδικής ομάδας που είχε απομείνει από τη National League στο φετινό θεσμό!

08.02.2024 | 17:25

Μπαίνουν και οι μπλε κάρτες στο τσεπάκι των διαιτητών!

Οι δημοφιλείς, πλέον, sin – bins, με τις 10λεπτες αποβολές παικτών που φημολογείται πως θα εφαρμοστούν και στο Κύπελλο Αγγλίας, θα είναι… μπλε χρώματος, ανάμεσα στις υπόλοιπες κάρτες που θα έχουν οι ρέφερι στο τσεπάκι τους!

08.02.2024 | 00:30

Τα «είδε» όλα η Νότιγχαμ, αλλά προκρίθηκε στα πέναλτι, χάρη στον Ματ Τέρνερ! (vids)

«Ζορίστηκε», αγχώθηκε πάρα πολύ, χρειάστηκε τη διαδικασία των πέναλτι, αλλά συνεχίσει στο Κύπελλο Αγγλίας η Νότιγχαμ Φόρεστ. Επικράτησε με 5-3 στη «ρώσικη ρουλέτα» της Μπρίστολ Σίτι και θα αντιμετωπίσει τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στους «16» του FA Cup!

07.02.2024 | 23:53

Αμφισβητήστε τους, το αντέχουν: Η Τσέλσι έπαιξε όπως την φαντάζεται ο κόσμος της και προκρίθηκε άνετα! (vids)

Αυτή ήταν μία κανονική Τσέλσι. Μία Τσέλσι όπως την φαντάζεται ο Μαουρίτσιο Ποτσετίνο. Μία Τσέλσι όπως την θέλει ο κόσμος της. Υπέροχη εμφάνιση στο «Βίλα Παρκ» απέναντι στην Άστον Βίλα και σπουδαία πρόκριση στους «16» του Κυπέλλου Αγγλίας. Ολότελα δίκαιο το τελικό 3-1, ισάριθμοι διαφορετικοί σκόρερ, τρίτο συνεχόμενο «διπλό» σε αυτό το γήπεδο. Έδωσε απαντήσεις η «μπλε» πλευρά του Λονδίνου και… συνεχίζει!

07.02.2024 | 00:18

Πήρε φόρα στην παράταση και πέρασε στους «16» η Λιντς (vids)

Στα 90' της κανονικής διάρκειας είχε ένα γκολ, τρία δοκάρια και αρκετές χαμένες ευκαιρίες. Στην παράταση... πήρε φόρα και πέτυχε τρία τέρματα! Η Λιντς χρειάστηκε 120 λεπτά αγώνα για να φτάσει στο 4-1 επί της Πλίμουθ στη μεταξύ τους ρεβάνς και να προκριθεί στους «16» του φετινού Κυπέλλου.

06.02.2024 | 23:42

Φοβερή Κόβεντρι, λάμψη Άνταμς στην πρόκριση της Σαουθάμπτον (vids)

Με ξεσπάσματα στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, οι Κόβεντρι και Σαουθάμπτον πέρασαν εύκολα και εντυπωσιακά μέσω των ρεβάνς στους «16» του Κυπέλλου! Οι «sky blues» έφτασαν στο 4-1 επί της Σέφιλντ Γουένσντεϊ και οι «άγιοι» με τον Τσε Άνταμς να έχει δυο ασίστ κι ένα γκολ πανηγύρισαν το 3-0 επί της Γουότφορντ.