Ειδήσεις » Premier League

16.02.2020 | 20:29

Κρίθηκε στην αποτελεσματικότητα της Άρσεναλ και τα λάθη της Νιούκαστλ

Νίκη με ευρύ σκορ (3-0) πήρε απέναντι στη Νιούκαστλ η Άρσεναλ, που ήταν άκρως αποτελεσματική στο δεύτερο ημίχρονο για να φτάσει μέχρι το τελικό 4-0 και ενώ οι φιλοξενούμενοι έβαλαν δύσκολα τόσο στο πρώτο μέρος όσο και μετά τα δύο πρώτα, απανωτά, γκολ της ομάδας του Μικέλ Αρτέτα.

16.02.2020 | 18:05

«Ματσάρα» με νικήτρια την Τότεναμ στις καθυστερήσεις! (video)

Νικήτρια σε ένα από τα ομορφότερα παιχνίδια της φετινής Πρέμιερ Λιγκ η Τότεναμ! Η ομάδα του Μουρίνιο επικράτησε εκτός έδρας της Άστον Βίλα με σκορ 3-2 χάρη σε τέρμα του Σον στις καθυστερήσεις! Το σκορ άνοιξαν οι «χωριάτες» με αυτογκόλ του Αλντερβάιρελντ (9’) ενώ ο ίδιος παίκτης ισοφάρισε στο 27’. Ο Σον σημείωσε το 2-1 με «ριμπάουντ» που πήρε από πέναλτι που έχασε ο ίδιος (45+2’), ο Ένχελς έφερε ξανά το ματς στα ίσα (53’) αλλά «χάρισε» εν τέλει τη νίκη στους «spurs» με ερασιτεχνικό λάθος στο φινάλε.

16.02.2020 | 16:52

Άστον Βίλα-Τότεναμ 1-2 (Ημίχρονο)

Με σκορ 2-1 προηγείται η Τότεναμ στο «Βίλα Παρκ» απέναντι στην Άστον Βίλα μετά από 45 λεπτά παιχνιδιού για την 26η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με αυτογκόλ του Αλντερβάιρελντ στο 9’, ο ίδιος παίκτης ισοφάρισε στο 27’ ενώ ο Σον γύρισε το ματς ανάποδα στο «ριμπάουντ» που πήρε από το πέναλτι που έχασε ο ίδιος στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

16.02.2020 | 14:12

Χαλ και Σουόνσι μας θυμίζουν το πραγματικό αγγλικό ποδόσφαιρο

Το λιγότερο «χορταστική» μπορεί να χαρακτηριστεί η ισοπαλία (4-4) της 33ης αγωνιστικής της Τσάμπιονσιπ ανάμεσα στην Χαλ και τη Σουόνσι. Οι δύο ομάδες, αν και δεν το συνηθίζουν, πρόσφεραν «απλόχερα» θέαμα και γκολ στο πιο απολαυστικό ματς της δεύτερης κατηγορίας της Αγγλίας μέχρι τώρα. Τρομερή ποικιλία στους σκόρερ!

16.02.2020 | 13:25

Προετοιμασία για Τσέλσι – Γιουνάιτεντ με... μπλουζάκι Λάμπαρντ!

Είστε έτοιμοι για τη μεγάλη αναμέτρηση της Δευτέρας; «Στάμφορντ Μπριτζ», προβολείς, σόου, δυο ομάδες με ιστορία και κόντρα Λάμπαρντ – Σόλσκιερ στους πάγκους... Οι οπαδοί των «μπλε» μπορείτε να δείξετε τη στήριξή σας στον «Φράνκι» με το μπλουζάκι για το... καμάρι του Λονδίνου από το sportarena.com!

16.02.2020 | 12:40

Πάει για «βόμβα» και με Σάντσο η Τσέλσι!

Τις πρώτες επαφές με την πλευρά του Τζέιντον Σάντσο για το καλοκαίρι φαίνεται πως έχει ήδη κάνει η Τσέλσι, με τον τρομερό Άγγλο εξτρέμ να έχει πάρει την απόφαση ν' αποχωρήσει από τη Μπορούσια Ντόρτμουντ το καλοκαίρι!