Αλεξάντερ – Άρνολντ: «Έχουμε μία... δουλειά να κάνουμε»

Απόλυτα συγκεντρωμένος και... προσγειωμένος, θα έλεγε κανείς, εμφανίστηκε με δηλώσεις του για το σημερινό (19/1) ντέρμπι Λίβερπουλ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, ο Τρεντ Αλεξάντερ – Άρνολντ, ο οποίος δήλωσε πως η ομάδα του έχει μία... δουλειά να κάνει σήμερα στο «Άνφιλντ».

19.01.2020 | 12:38

Κατευθείαν στο «Άνφιλντ» η Γιουνάιτεντ, δεν φάνηκε ο Ράσφορντ...

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επέλεξε να διαμείνει στην έδρα της το βράδυ του Σαββάτου ενόψει του ντέρμπι με τη Λίβερπουλ. Κατέλυσε στο Lowry Hotel όπως κάνει κάθε φορά, ενώ, πάρθηκε η απόφαση να γευματίσει εκεί η ομάδα το μεσημέρι κι έπειτα να κατευθυνθεί απευθείας στο «Άνφιλντ» για το ματς. Δεν φάνηκε πουθενά ο Μάρκους Ράσφορντ στο ξενοδοχείο...

19.01.2020 | 11:20

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: «Να τελειώσουμε το σερί τους»! (vid)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, όπως το έκανε στο μεταξύ τους ντέρμπι του πρώτου γύρου, έτσι και τώρα θέλει να δείξει πάλι το stop στη Λίβερπουλ και προετοιμάστηκε για την αποψινή μάχη με στιγμές από παλαιότερες, πολύ καλές μέρες για εκείνη στο «Άνφιλντ».

19.01.2020 | 10:40

Λίβερπουλ για το ντέρμπι: «Όλοι ενωμένοι»! (pic)

Ο καθένας παίζει τον δικό του ρόλο σε τέτοιες μεγάλες περιστάσεις και στη Λίβερπουλ μετρούν τις ώρες για το ντέρμπι με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δηλώνοντας πως συνεχίζουν ενωμένοι γιατί... σημαίνει πάντα κάτι παραπάνω.

18.01.2020 | 21:35

Η Νιούκαστλ κέρδισε την Τσέλσι στο... buzzer!

Με ένα γκολ του Άιζακ Χέιντεν στις καθυστερήσεις η Νιούκαστλ πήρε σπουδαία νίκη επί της Τσέλσι με σκορ 1-0, και ενώ οι «μπλε» έμοιαζαν μέχρι εκείνο το σημείο ως η ομάδα που θα έβρισκε δίχτυα εάν ήταν να... ξεκολλήσει ο αγώνας!

18.01.2020 | 18:58

Τεράστια Πάλας στο «Έτιχαντ», μυθική Γουλβς στο «Σεντ Μέρις», δεν «στρώνει» με τίποτα η Άρσεναλ…

Το βαθμό της ισοπαλίας απέσπασε η Κρίσταλ Πάλας στο 90ο λεπτό της συνάντησης του «Έτιχαντ» απέναντι στη Μάντσεστερ Σίτι (2-2), με το αυτογκόλ του Φερναντίνιο να μετριάζει τη χαρά του Σέρχιο Αγουέρο, ο οποίος πέτυχε δύο γκολ και είναι πλέον μόνος στην 4η θέση της λίστας των σκόρερ στην ιστορία της Πρέμιερ Λιγκ. Νέα γκέλα για την Άρσεναλ, η οποία παρεχώρησε ισοπαλία στη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ (1-1), φοβερή ανατροπή και νίκη με σκορ 3-2 της Γουλβς επί της Σαουθάμπτον. Αναλυτικά τα απογευματινά αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής.