Ειδήσεις » FA Cup

07.04.2019 | 20:38

Με μυθική ανατροπή στον τελικό του FA Cup η Γουότφορντ!

Αντίπαλος της Μάντσεστερ Σίτι στον τελικό του Κυπέλλου Αγγλίας είναι η Γουότφορντ, η οποία ανέτρεψε το εις βάρος της 2-0 και απέκλεισε τη Γουλβς στην παράταση με σκορ 3-2! Οι «λύκοι» προηγήθηκαν αρχικά με τέρματα των Ντόχερτι (36’) και Ραούλ Χιμένεζ (62’), πριν οι Ντεολοφέου (79’, 104’) και Ντίνι (90+4’ με πέναλτι) βάλουν... φωτιά σε έναν από τους συναρπαστικότερους ημιτελικούς στην ιστορία του θεσμού!

07.04.2019 | 18:48

Γουότφορντ-Γουλβς 0-1 (Ημίχρονο)

Με το γκολ του Ματ Ντόχερτι από το 36ο λεπτό της συνάντησης του «Γουέμπλεϊ» προηγείται η Γουλβς της Γουότφορντ μετά από 45 λεπτά παιχνιδιού για την ημιτελική φάση του Κυπέλλου Αγγλίας.

07.04.2019 | 11:30

Το VAR γλίτωσε τον Γουόκερ από την αποβολή

Ο δεξιός μπακ της Μάντσεστερ Σίτι αντέδρασε νευρικά στο μαρκάρισμα του Γιάχανμπακς της Μπράιτον στον ημιτελικό του Κυπέλλου στο «Γουέμπλεϊ», όμως τη γλίτωσε φθηνά αφού, μετά από χρήση του VAR, ο διαιτητής θεώρησε ότι και οι δύο παίκτες έκαναν κίνηση με το κεφάλι στην αψιμαχία, τιμωρώντας τους με κίτρινη κάρτα.

02.04.2019 | 13:51

Στο video-wall για τον κόσμο τα ριπλέι του VAR στις αμφισβητούμενες φάσεις!

Οι ημιτελικοί του Κυπέλλου Αγγλίας θα έχουν μια τρομερή καινοτομία για το ποδόσφαιρο της χώρας, αφού, η FA ανακοίνωσε πως ο κόσμος στο «Γουέμπλεϊ» θα μπορεί να βλέπει στο video-wall τα ριπλέι του VAR στις φάσεις που θα χρειάζεται βοήθεια ο διαιτητής για καθοριστικές αποφάσεις!

17.03.2019 | 18:54

«Αναστήθηκε» και το πήρε σε συναρπαστική διαδικασία των πέναλτι η Μπράιτον!

Αν και όλα έμοιαζαν χαμένα για την Μπράιτον στην έδρα της Μίλγουολ, οι «γλάροι» ισοφάρισαν σε 2-2 το εις βάρος τους 2-0 και πήραν το εισιτήριο για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας έπειτα από μια συναρπαστική διαδικασία των πέναλτι κατά την οποία έγιναν εννέα εύστοχες εκτελέσεις.

17.03.2019 | 12:44

«Ζητώ συγγνώμη, αλλά ρωτήστε τους υπεύθυνους γιατί δεν έχουμε VAR...» (vid)

Απίστευτη τιμιότητα και ειλικρίνεια από τον Πεπ Γκουαρδιόλα που απολογήθηκε στον κόσμο για τις διαιτητικές αποφάσεις στην πρόκριση (3-2) της Μάντσεστερ Σίτι επί της Σουόνσι, πέταξε το μπαλάκι στις αρμόδιες Αρχές για την απουσία του VAR από την Αγγλία και ξεκαθάρισε ότι η ομάδα του άξιζε την πρόκριση παρά τα λάθη που μπορεί να σημειώθηκαν από τον ρέφερι.

17.03.2019 | 09:44

Σόλσκιερ: «Μεγάλο πισωγύρισμα, η χειρότερη εμφάνιση της θητείας μου» (vid)

Φανερά απογοητευμένος από τον αποκλεισμό της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στα προημιτελικά του Κυπέλλου, ο Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ έκανε λόγο για τη χειρότερη εμφάνιση της ομάδας επί των ημερών του στον πάγκο...