Teams » WOLVES

27.12.2020 | 23:11

Μένει μακριά από την κορυφή η Τότεναμ (vids)

Για τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι η Τότεναμ μένει δίχως νίκη στο πρωτάθλημα και βλέπει την διαφορά της από την κορυφή και την Λίβερπουλ να βρίσκεται στους 6 βαθμούς. Τιμωρία για την ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο στο 86' με το τελικό 1-1 απέναντι στην Γουλβς, είχαν ανοίξει το σκορ πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό τα «σπιρούνια» στο «Μολινό».

26.12.2020 | 09:20

Οι Boxing Days όπως τις έζησα στο γήπεδο!

Αν για κάτι είναι πραγματικά αξεπέραστο το αγγλικό ποδόσφαιρο είναι αυτή η μοναδική του γιορτινή ατμόσφαιρα με τα συνεχόμενα ματς μέσα στις γιορτές! Γράφει ο Χρήστος Σωτηρακόπουλος.

21.12.2020 | 23:53

Συνήλθε και ανέβηκε 5η η Τσέλσι (vids)

Όχι τόσο εύκολα όσο δείχνει το τελικό σκορ, αλλά ούσα όσο αποτελεσματική έπρεπε όταν το ματς άρχισε να ζορίζει, η Τσέλσι επιβλήθηκε της Γουέστ Χαμ με σκορ 3-0, επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα και ανέβηκε στην 5η θέση σπρώχνοντας ακόμα πιο κάτω την Τότεναμ. Νωρίτερα η Μπέρνλι πήρε σπουδαία νίκη, 2-1, απέναντι στην Γουλβς.

15.12.2020 | 21:55

Η Γουλβς σόκαρε την Τσέλσι με ανατροπή! (vid)

Με γκολ στο 90'+ 5' από τον Νέτο, η Γουλβς έκανε τρομερή ανατροπή απέναντι στην Τσέλσι στο «Μολινό» κι επικράτησε με σκορ 2-1 υποχρεώνοντας την ομάδα του Λάμπαρντ σε δεύτερη διαδοχική ήττα μετά από το 1-0 στο «Γκούντισον Παρκ» από την Έβερτον... Ο Ζιρού το γκολ των «μπλε» στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους, έφτασε στα 88 τέρματα ο Γάλλος στην Πρέμιερ Λιγκ, ξεπερνώντας τα 87 του Ντένις Μπέργκαμπ.

12.12.2020 | 16:29

Η ανοδική Βίλα των... διπλών!

Με πέναλτι του Ελ Γκάζι στις καθυστερήσεις η Άστον Βίλα πήρε μεγάλο «διπλό» στην έδρα της Γουλβς και συνέχισε την ανοδική της πορεία επικρατώντας 1-0 στο πρώτο χρονικά παιχνίδι της 12ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ!

10.12.2020 | 21:18

Χαμόγελα με Ραούλ Χιμένες, επισκέφθηκε τους συμπαίκτες του (pics)

Ο Ραούλ Χιμένες ευδιάθετος και χαμογελαστός επισκέφθηκε τους συμπαίκτες του στη Γουλβς στην προπόνηση της Πέμπτης, βλέποντάς τους από κοντά για πρώτη φορά από τη νύχτα που χρειάστηκε να μπει στο χειρουργείο για τον τραυματισμό στο κεφάλι...

05.12.2020 | 10:36

Έβερτον, Σίτι και Γιουνάιτεντ ξεκουράζονται τις λιγότερες μέρες στις γιορτές! (pic)

Λόγω και της συμμετοχής τους στο Λιγκ Καπ, οι Έβερτον, Μάντσεστερ Σίτι και Γιουνάιτεντ έχουν τον μικρότερο μέσο όρο ημερών ξεκούρασης στο φορτωμένο πρόγραμμα των αγωνιστικών τους υποχρεώσεων την εορταστική περίοδο!

30.11.2020 | 11:31

Χειρουργήθηκε και είναι καλά ο Ραούλ Χιμένες

Η Γουλβς ενημέρωσε πως ο Ραούλ Χιμένες έκανε χειρουργική επέμβαση το βράδυ της Κυριακής για το κάταγμα που αποκόμισε στο κεφάλι μετά την τρομακτική σύγκρουση με τον Νταβίντ Λουίζ στο ματς της Γουλβς με την Άρσεναλ στο «Έμιρεϊτς».

29.11.2020 | 23:16

Νίκη 6άδας στο «Έμιρεϊτς» η Γουλβς! (vids)

Σπουδαία νίκη για τη Γουλβς στο «Έμιρεϊτς» με την ομάδα του Νούνο Σάντο να επιστρέφει στα θετικά αποτελέσματα και να βρίσκεται στην 6η θέση της Πρέμιερ Λιγκ μετά και το 2-1 επί της Άρσεναλ στην 10η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ! Πρώτη νίκη έπειτα από 41 χρόνια στην έδρα των «κανονιέρηδων» για τους «λύκους»! Όλα τα γκολ στο πρώτο μέρος, τρόμαξαν άπαντες στο χτύπημα των Νταβίντ Λουίζ και Ραούλ Χιμένες με το κεφάλι, άντεξε η ομάδα του Νούνο Σάντο στο δεύτερο μέρος, στο... πουθενά ο Ομπαμεγιάνγκ.

29.11.2020 | 22:52

Όλα καλά με Ραούλ Χιμένες στο νοσοκομείο (vid)

Ο Ραούλ Χιμένες έχει τις αισθήσεις του στο νοσοκομείο και ανταποκρίνεται μια χαρά με τά το τρομακτικό χτύπημα στο κεφάλι στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης της Γουλβς με την Άρσεναλ στο «Έμιρεϊτς».