Teams » WOLVES

06.04.2021 | 00:09

Λίνγκαρντ, αγχωτική νίκη και τετράδα!

Η Γουέστ Χαμ έχει αναγεννήσει τον Τζέσι Λίνγκαρντ που σκόραρε ξανά, είχε και ασίστ και βοήθησε στο πολύ δύσκολο 3-2 επί της Γουλβς στο «Μολινό». Επιστροφή στην 4άδα της Πρέμιερ για το σύνολο του Μόγιες μετά την ήττα (5-2) της Τσέλσι από την Γουέστ Μπρομ το Σάββατο. Κυνήγησε την επαναφορά, αλλά δεν τα κατάφερε στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Νούνο Σάντο.

16.03.2021 | 09:20

Λίβερπουλ: Γκολ στο πρώτο μέρος για δεύτερη φορά σε 10 ματς!

Ο Ντιόγο Ζότα σκόραρε κόντρα στην πρώην ομάδα του, χάρισε τη νίκη στη Λίβερπουλ με το τελικό 1-0 επί της Γουλβς στο Μολινό και η ομάδα του Κλοπ κατάφερε να βρει γκολ στο πρώτο ημίχρονο μόλις για δεύτερη φορά στα 10 πιο πρόσφατα παιχνίδια πρωταθλήματος!

16.03.2021 | 08:35

Ανησύχησαν, αλλά όλα καλά με Ρουί Πατρίσιο

Ο Ρουί Πατρίσιο είναι μια χαρά μετά το χτύπημα στο κεφάλι σε σύγκρουση που είχε με συμπαίκτη του στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης της Γουλβς με την Λίβερπουλ. Είχε τις αισθήσεις του στο νοσοκομείο και θυμόταν τα πάντα.

13.03.2021 | 11:50

Αργεί ακόμα ο Χιμένες...

Μπορεί να έβαλε κάσκα και να προπονείται αρκετά πιο εντατικά, όμως, ο Ραούλ Χιμένες όσο ακόμα χρειάζεται ν' αποφεύγει τις κεφαλιές με τη μπάλα, δεν μπορεί να επιστρέψει στη δράση και να βοηθήσει την Γουλβς.

06.03.2021 | 21:40

Κακή ισοπαλία για την Βίλα στο ντέρμπι

Το ντέρμπι των Δυτικών Μίντλαντς ανάμεσα στην Άστον Βίλα και την Γουλβς στο «Βίλα Παρκ» ολοκληρώθηκε στο 0-0 με την ομάδα του Ντιν Σμιθ να μην καταφέρνει να πάρει κάτι για την προσπάθεια διεκδίκησης ευρωπαϊκής θέσης. Τεράστια χαμένη ευκαιρία από τον Σάις των «λύκων» πάνω στη γραμμή...

02.03.2021 | 23:55

Πλέον νικάει από συνήθεια...

Η Σίτι δεν είχε να φοβηθεί αυτή την κάκιστη Γουλβς, ακόμα κι όταν με την πρώτη της ευκαιρία η ομάδα του Νούνο Σάντο σκόραρε. Οι παίκτες του Πεπ Γκουαρδιόλα έχοντας κάνει πλέον τη νίκη μια απλή συνήθεια, επικράτησαν 4-1 και έφτασαν στα 21 διαδοχικά θετικά αποτελέσματα σε όλες τις διοργανώσεις. Στα 28 ματς δίχως ήττα οι «πολίτες» ισοφαρίζοντας το δικό τους ρεκόρ.

02.03.2021 | 13:47

Αντάμα Τραορέ: Κάθε... πέρσι και καλύτερα

Πέρυσι υπήρξε πρωταγωνιστής για την Γουλβς, κάνοντας και την καλύτερη σεζόν την καριέρας του, με το κοινό να συζητάει τόσο για την σωματοδομή, όσο και για το ταλέντο του. Έναν χρόνο αργότερα, μόνο το σώμα του έμεινε να θυμίζει, τον τύπο που οδήγησε την Γουλβς στο Europa League.

27.02.2021 | 23:56

Του... κεφαλιού τους για τον βαθμό, απίθανα πράγματα στο «Χόθορνς»! (vids)

Με δυο κεφαλιές στο δεύτερο ημίχρονο, οι Νιούκαστλ και Γουλβς έμειναν στο μεταξύ τους 1-1 στο St. James' Park, με τον βαθμό φυσικά να μην βολεύει καθόλου τις «καρακάξες» που προηγήθηκαν. Απίθανα πράγματα στο «Χόθορνς» με την Μπράιτον να χάνει 1-0 από την Γουέστ Μπρομ και τους «γλάρους» να έχουν δυο δοκάρια σε πέναλτι και ακυρωθέν γκολ για... βιασύνη! Στο 1-0 η Άστον Βίλα την Λιντς.

20.02.2021 | 09:08

Το εκπληκτικό σουτ του Τραορέ και το τυχερό γκολ για την Γουλβς! (vid)

Ο Αντάμα Τραορέ επιτέλους... εμφανίστηκε για την Γουλβς και από δική του ατομική ενέργεια και τρομερό σουτ στην κίνηση απέναντι στη Λιντς χάρισε στην ομάδα του τη νίκη με το τελικό 1-0 επί της Λιντς χάρη σε τρομερά τυχερό αυτογκόλ!