Φινάλε για τον Νούνο Σάντο στην Γουλβς!

Έπειτα από μια 4ετία κατά την οποία η Γουλβς «μεγάλωσε» πήρε... πορτογαλική απόχρωση και εδραιώθηκε στην Πρέμιερ Λιγκ, ο Νούνο Σάντο θ' αποτελέσει παρελθόν από την τεχνική ηγεσία του συλλόγου στο φινάλε του φετινού πρωταθλήματος της Πρέμιερ Λιγκ!

20.05.2021 | 08:10

Έκανε το βήμα τετράδας η Λίβερπουλ, τεράστια γκέλα η Τότεναμ! (vids)

Η Λίβερπουλ πέρασε με το ευρύ 3-0 από το «Turf Moor» στο ματς με την Μπέρνλι για να κάνει το πρώτο σημαντικό βήμα για την εξασφάλιση της τετράδας, προσπερνώντας την Λέστερ! Τεράστια γκέλα και αποδοκιμασίες για την Τότεναμ που ηττήθηκε 2-1 από την Άστον Βίλα στο διαφαινόμενο τελευταίο ματς του Χάρι Κέιν μπροστά στο κοινό των «σπιρουνιών». Με δύο γκολ στις καθυστερήσεις η Άρσεναλ έφτασε στο 3-1 επί της Κρίσταλ Πάλας στο τελευταίο ματς του Χότζον στο «Selhurst Park», βήμα για την Ευρώπη και το 1-0 της Έβερτον επί της Γουλβς.

09.05.2021 | 15:53

Ποδοσφαιρική δικαιοσύνη για την Γουλβς

Η Γουλβς μπορεί να μην εμφανίστηκε στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με την Μπράιτον, όμως, από τη στιγμή που απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα στο δεύτερο ημίχρονο, κυνήγησε με μανία το ματς! Έφερε τούμπα το σκορ και πήρε τη νίκη με το τελικό 2-1 η ομάδα του Νούνο Σάντο. Μοιραίος ο Ντανκ που παρά το γκολ του, αποβλήθηκε και οι «γλάροι» απέτυχαν να σφραγίσουν και μαθηματικά την παραμονή τους.

27.04.2021 | 14:59

Η Γουλβς... πάσχει επιθετικά

Ιδιαίτερα προβληματική ήταν η εικόνα της Γουλβς στην αναμέτρηση με την Μπέρνλι όπου υπέπεσε στην πιο βαριά εντός έδρας ήττά της στην σεζόν (0-4), δίχως καν να προσπαθήσει να αντιστρέψει την κατάσταση στο δεύτερο ημίχρονο... Η αδυναμία δημιουργίας τελικών ευκαιριών προς το στόχο και η παραμονή που ήρθε με χειρότερη επίδοση από πέρυσι...

25.04.2021 | 17:52

Η Λιντς μπλόκαρε και την Γιουνάιτεντ!

Μετά τις Τσέλσι, Σίτι και Λίβερπουλ, η Λιντς πήρε αποτέλεσμα και απέναντι στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο «Έλαντ Ρόουντ»! Στο 0-0 έμειναν οι δύο ομάδες σε ένα ματς που δεν απέκτησε ιδιαίτερο ρυθμό σχεδόν σε κανένα σημείο του. Στο -10 από την κορυφή οι «κόκκινοι διάβολοι», δυο νίκες για τον τίτλο θέλει η Σίτι! Νωρίτερα, η Μπέρνλι σκόρπισε 4-0 την Γουλβς!

20.04.2021 | 13:04

Η Γουλβς αυτοανακηρύχθηκε... Πρωταθλήτρια Αγγλίας για το 2019! (pic)

Τρομερή Γουλβς εν μέσω της μεγαλύτερης κρίσης του ποδοσφαίρου στα χρονικά του αθλήματος, αυτοανακηρύχθηκε Πρωταθλήτρια Αγγλίας για το 2019, όταν είχε τερματίσει 7η πίσω από το Big – 6 που φεύγει για να παίξει στην European Super League!

10.04.2021 | 10:36

Νέο τρελό οφσάιντ από το VAR για... μισό χέρι (pic)

Η Γουλβς θα μπορούσε να έχει προηγηθεί νωρίτερα στο παιχνίδι με τη Φούλαμ και να μην περιμένει τις καθυστερήσεις του αγώνα για το γκολ του Τραορέ, όμως, ο VAR και η τεχνολογία είχαν διαφορετική άποψη, προκαλώντας ξανά αντιδράσεις για το ποδόσφαιρο που έχει χάσει πλέον την ταυτότητά του...

10.04.2021 | 10:28

Επιτέλους γκολ από τον Τραορέ! (vid)

Μπορεί να άργησε έναν χρόνο και τέσσερις μήνες, μπορεί μέσα στο 2020 να μην του πήγαινε τίποτα όπως θα το ήθελε, όμως, ο Αντάμα Τραορέ επέστρεψε στο σκοράρισμα και μάλιστα σε καθοριστικό σημείο στο παιχνίδι της Γουλβς με τη Φούλαμ για να χαρίσει και τη νίκη με σκορ 1-0 στην ομάδα του.