Ειδήσεις » FA Cup

08.07.2020 | 12:31

Τιμωρία τεσσάρων αγωνιστικών στον Ντάιερ! (vid)

Ο Έρικ Ντάιερ τιμωρήθηκε από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Αγγλίας με ποινή τεσσάρων αγωνιστικών έπειτα από τον τρόπο με τον οποίο κυνήγησε τον οπαδό στο ματς Κυπέλλου με τη Νόριτς, ανεβαίνοντας στην εξέδρα!

28.06.2020 | 22:35

Πέρασε με άνεση η Σίτι

Στα ημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας, όπου θα αντιμετωπίσει την Άρσεναλ, προκρίθηκε η Μάντσεστερ Σίτι, η οποία πέρασε με σκορ 2-0 από την έδρα της Νιούκαστλ.

28.06.2020 | 19:51

«Χτύπησε» με Μπάρκλεϊ και πέρασε στα ημιτελικά

Με σκορ 1-0 επικράτησε η Τσέλσι της Λέστερ στο «Κινγκ Πάουερ Στέιντιουμ» και έκλεισε εισιτήριο για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας. Ο Ρος Μπάρκλεϊ το μοναδικό γκολ του ματς στο 63ο λεπτό.

28.06.2020 | 18:46

Λέστερ-Τσέλσι 0-0 (Ημίχρονο)

Ισόπαλο χωρίς τέρματα (0-0) ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο του «Κινγκ Πάουερ Στέιντιουμ» ανάμεσα στις Λέστερ και Τσέλσι για την προημιτελική φάση του Κυπέλλου Αγγλίας.

28.06.2020 | 17:21

Οι συνθέσεις στο Λέστερ-Τσέλσι

Λέστερ και Τσέλσι διασταυρώνουν τα ξίφη τους στο «Κινγκ Πάουερ Στέιντιουμ» με φόντο μια θέση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας. Στις 18:00 η σέντρα, αναλυτικά οι επιλογές των Μπρένταν Ρότζερς και Φρανκ Λάμπαρντ.

28.06.2020 | 17:00

Απίθανο φινάλε και πρόκριση... με την ψυχή στο στόμα η Άρσεναλ! (vids)

Στα ημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας η Άρσεναλ, επικρατώντας 2-1 της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ στο Bramall Lane σε ματς με τρελό φινάλε! Ισοφάρισαν στο 87' οι «λεπίδες», έχασαν τεράστια ευκαιρία για ανατροπή και δέχθηκαν γκολ στις καθυστερήσεις! Άλλες δυο φορές έστειλαν τη μπάλα στα δίχτυα οι γηπεδούχοι, αλλά υπήρχε οφσάιντ. Αναγκαστική αλλαγή ο Νταβίντ Λουίζ, το περιβραχιόνιο στον Τζάκα για πρώτη φορά από τον Οκτώβριο!

28.06.2020 | 14:24

Ξανά εκτός αποστολής Γκεντουζί και Οζίλ!

Ο Μικέλ Αρτέτα άφησε εκτός αποστολής για δεύτερο σερί παιχνίδι τον Ματέο Γκεντουζί μετά την απαράδεκτη συμπεριφορά του στο ματς με την Μπράιτον και όσα έλεγε προς τους αντιπάλους του. Με τραυματισμό εκτός και ο Οζίλ! Επέστρεψε ο Ντιν Χέντερσον για τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ με φόντο τα ημιτελικά του Κυπέλλου.