Ειδήσεις » Europa League

26.11.2020 | 21:56

Πρόκριση θρίλερ για Λέστερ, πέρασε άνετα η Άρσεναλ!

Απίθανο φινάλε στην Πορτογαλία, εκεί όπου η Λέστερ έμοιαζε έτοιμη να υποστεί την πρώτη της φετινή ήττα στο Γιουρόπα Λιγκ, δέχθηκε γκολ στο 90', ισοφάρισε στις καθυστερήσεις και με το τελικό 3-3 προκρίθηκε στους «32» της διοργάνωσης! Έγραψε ιστορία ο Λουκ Τόμας με το σύνολο του Ρότζερς. Εύκολα πήρε το εισιτήριο και η Άρσεναλ με το τελικό 3-0 επί της Μόλντε.

05.11.2020 | 23:55

Αεράτες νίκες για Λέστερ και Άρσεναλ, με 200άρη Κέιν η Τότεναμ

Τρία στα τρία για τις αγγλικές ομάδες το βράδυ της Πέμπτης στο Γιουρόπα Λιγκ. Οι Λέστερ και Άρσεναλ συνέχισαν με το απόλυτο στην 3η αγωνιστική των ομίλων της διοργάνωσης φτάνοντας σε πολύ μεγάλες νίκες επί των Μπράγκα (4-0) και Μόλντε (4-1) αντίστοιχα. Με τον Κέιν να φτάνει στα 200 τέρματα με τη φανέλα της Τότεναμ τα «σπιρούνια» επικράτησαν 3-1 της Λοντογκόρετς.

04.11.2020 | 15:37

Μουρίνιο: «Μιλήστε για τα πέναλτι που παίρνουν οι άλλοι»! (vid)

Ο Ζοσέ Μουρίνιο κουράστηκε ν' ακούει για το πέναλτι που κέρδισε ο Χάρι Κέιν και τον τρόπο με τον οποίο έβαλε το σώμα του και τον γκρέμισε ο Λαλάνα στην πρόσφατη νίκη (2-1) επί της Μπράιτον. «Μη μιλάτε άλλο για εμάς, δείτε άλλους που παίρνουν πέναλτι ... με τον αέρα» είπε!

30.10.2020 | 08:52

Μουρίνιο: «Ελπίζω όλοι στο πούλμαν να είναι όσο εκνευρισμένος είμαι κι εγώ»! (pic)

Έχοντας αποφασίσει να γίνει πλέον όσο πιο ενεργός μπορεί στα social media, ο Ζοσέ Μουρίνιο έβγαλε φωτογραφία ακόμα και μετά την ήττα (1-0) από την Άντβερπ για το Europa League, προκειμένου να στείλει μήνυμα στους παίκτες του...

29.10.2020 | 23:50

Έκανε αυτό που έπρεπε η Άρσεναλ

Όσο κι αν προσπάθησε να την κοντράρει, η Ντάνταλκ δεν γινόταν να σταματήσει την Άρσεναλ. Με δυο γκολ στο φινάλε του πρώτου μέρους κι άλλο ένα στα πρώτα δευτερόλεπτα του δευτέρου ημιχρόνου, η ομάδα του Αρτέτα πήρε και το δεύτερο «τρίποντο» στην 2η αγωνιστική των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ με το τελικό 3-0.

29.10.2020 | 21:49

Πέρασε από την Αθήνα η Λέστερ, τεράστια γκέλα η Τότεναμ

Με την δυσκολία και την ανησυχία που μπορεί να φανερώνει το τελικό 2-1 πέρασε η Λέστερ από την Αθήνα κάνοντας το 2x2 στο φετινό Γιουρόπα Λιγκ μετά και το ματς με την ΑΕΚ. Κάζο για την Τότεναμ που ηττήθηκε 1-0 από την Άντβερπ παρά την συμμετοχή των βασικών επιθετικών της στο δεύτερο ημίχρονο!

23.10.2020 | 14:52

Το γκολ του Ρόουφι «χάζεψε» μέχρι και τον Τζέραρντ (vid)

Ο Στίβεν Τζέραρντ έχασε τα λόγια του από το γκολ που είδε από τον Ρόουφι στη νίκη (2-0) της Ρέιντζερς από την Σταντάρ Λιέγης και χαρακτήρισε τη στιγμή ως την καλύτερη που έχει αντικρίσει ο ίδιος ζωντανά από το γήπεδο!

22.10.2020 | 23:52

Πανεύκολη βραδυά για Τότεναμ και Λέστερ

Με δύο γκολ από το πρώτο ημίχρονο, ένα του Σον που μπήκε με αλλαγή και με τον Μπέιλ να παίρνει φανέλα βασικού, η Τότεναμ «καθάρισε» με σκορ 3-0 την Λίντσερ στο Λονδίνο. Δυο ασίστ κι ένα γκολ από τον Ιενάτσο στο άνετο 3-0 της Λέστερ απέναντι στην Ζόρια στο King Poert Stadium για την πρεμιέρα των ομίλων του φετινού Europa League.