Ειδήσεις » Europa League

27.08.2021 | 13:53

Μπορεί η Λέστερ, ώρα να μετρήσει δυνάμεις η Γουέστ Χαμ

Η Λέστερ μαζί με τη Νάπολι στο πιο φανταχτερό ζευγάρι του 3ου ομίλου του Γιουρόπα Λιγκ μπορεί να ελπίζει σε μακρά πορεία στο φετινό τουρνουά. Η Γουέστ Χαμ που πέρυσι ήταν εντυπωσιακή, κατάφερε να εξασφαλίσει ευρωπαϊκό εισιτήριο και φέτος έχει ξεκινήσει με τρομερή δύναμη, ήρθε η ώρα να μετρήσει τις δυνάμεις της σε ανώτερο επίπεδο ...

26.08.2021 | 22:07

Επιβεβαίωσε την παραμονή του με γκολ ο Κέιν – άνοιξε το σκορ απέναντι στην Πάσος Φερέιρα!

Το πρώτο του γκολ με την φανέλα της Τότεναμ, μετά την ολοκλήρωση του «σίριαλ» της παραμονής του, σημείωσε ο Χάρι Κέιν, με τον ¶γγλο να σκοράρει στο 9ο λεπτό απέναντι στην Πάσος Φερέιρα, έπειτα από πάσα του Μπράιαν Χιλ!

18.08.2021 | 15:51

Έμεινε εκτός ο Κέιν για την Πάσος Φερέιρα

Ο Χάρι Κέιν μετά το ντέρμπι με τη Σίτι θα χάσει και το πρώτο ματς της Τότεναμ με την Πάσος Φερέιρα για τα Playoffs του Conference League, αφού, ναι μεν συμπεριλήφθηκε στη λίστα με τους διαθέσιμους ποδοσφαιριστές, όμως, πάλι κρίθηκε ανέτοιμος...

29.05.2021 | 16:16

Ο Φερνάντες γκρίνιαζε στον διαιτητή για τον Φόιτ και τις καθυστερήσεις (vid)

Ο Μπρούνο Φερνάντες παραπονιόταν στον διαιτητή για τα λεπτά καθυστερήσεων που κράτησε στο πρώτο ημίχρονο του τελικού του Europa League την περασμένη Τετάρτη, κατηγορώντας τον Φόιτ ότι σπαταλούσε χρόνο...

27.05.2021 | 12:36

Οι λιγότερες τελικές στο στόχο σε τελικό Γιουρόπα Λιγκ από το 2011!

Η αναμονή της Βιγιαρεάλ στην άμυνα, η οργάνωση, η πειθαρχία, το πλάνο του Έμερι και ταυτόχρονα η μετριότατη βραδιά της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έκανε τις δύο ομάδες να καταγράφουν τις λιγότερες τελικές προς τον στόχο, από το 2011!

27.05.2021 | 10:21

Σόλσκιερ: «Αποτυχημένη σεζόν, οι τίτλοι είναι που μετράνε...»

Αποτυχημένη χαρακτήρισε τη φετινή ποδοσφαιρική χρονιά για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ο Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ, έχοντας αρνηθεί να σταθεί στο γεγονός πως η ομάδα του τερμάτισε δεύτερη στο πρωτάθλημα και έφτασε μέχρι τον τελικό του Γιουρόπα Λιγκ.

27.05.2021 | 09:41

Εμετικά ρατσιστικά μηνύματα ακόμα και από δάσκαλο δέχθηκε ο Ράσφορντ!

Ο Μάρκους Ράσφορντ κατήγγειλε δημόσια πως δέχθηκε δεκάδες ρατσιστικά συνθήματα μετά τον χαμένο τελικό του Γιουρόπα Λιγκ στο Γκντανσκ και ανέφερε πως ανάμεσα σ' εκείνους που εκφράστηκαν χυδαία και του έστειλαν εικόνες με μαϊμούδες, ήταν κι ένας δάσκαλος!

27.05.2021 | 00:58

Το έπαθε κι αυτό η Γιουνάιτεντ... (vids)

Η Βιγιαρεάλ έγραψε ιστορία! Η ομάδα του Mr.Europa League, Ουνάι Έμερι, κόντρα σε όλους και σε όλα απέναντι στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κατέκτησε για πρώτη φορά στην ιστορία της ευρωπαϊκό τρόπαιο με το τελικό 11-10 στα πέναλτι (1-1 κ.α. και παράταση). Μοιραίος ο Ντε Χέα νικήθηκε από τον συναδελφό του από την άσπρη βούλα...

26.05.2021 | 23:19

Ο Καβάνι μίλησε ξανά και ισοφάρισε! (vid)

Μετά τα τρομερά πράγματα που έκανε στα ημιτελικά με την Ρόμα, ο Έντινσον Καβάνι ισοφάρισε για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στον μεγάλο τελικό γράφοντας το 1-1 απέναντι στην Βιγιαρεάλ με αρκετή δόση τύχης.