Ειδήσεις » Europa League

01.10.2021 | 12:27

Ο Κέιν πέτυχε χατ-τρικ σε 3 διοργανώσεις της UEFA και έπιασε τους Γκερντ Μίλερ και Γιουπ Χάινκες! (vid)

Για ακόμη μία φορά ο Άγγλος επιθετικός ήταν ουσιαστικός μπροστά από την αντίπαλη εστία και με το χατ-τρικ που σημείωσε μπήκε σε ένα κλειστό «γερμανικό κλαμπ» μεγάλων επιθετικών της δεκαετίας του ’70.

01.10.2021 | 00:00

Κέρδισε για πρώτη φορά στην ιστορία της στο Europa League, στην έδρα της, η Γουέστ Χαμ με πρωταγωνιστή τον Ράις, απέναντι στην Ραπίντ του Ταξιάρχη Φούντα!

Σε ένα ιδιαίτερα θεαματικό, πλην όμως ιστορικό ματς για την Γουέστ Χαμ, τα «σφυριά» κατάφεραν να πανηγυρίσουν την πρώτη τους επικράτηση στο Europa League στην έδρα τους, σε ολόκληρη την ιστορία τους, απέναντι στην Ραπίντ Βιέννης του Ταξιάρχη Φούντα με 2-0, έχοντας ως πρωταγωνιστή και πάλι τον Ντέκλαν Ράις.

30.09.2021 | 23:49

Ξέσπασε η Τότεναμ με «χατ-τρικ» Κέιν!

Η «αλλαγμένη» Τότεναμ δεν βρήκε μεγάλη αντίσταση από την σλοβενική Μούρα και επικράτησε άνετα με 5-1 στο Τότεναμ Χότσπουρ Στέιντιουμ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με δύο γρήγορα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και παρά την ισοφάριση των Σλοβένων στην αρχή του δεύτερου σαρανταπενταλέπτου, ο Χάρι Κέιν σκόραρε το πρώτο του φετινό χατ-τρικ δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των «σπερς».

30.09.2021 | 21:41

Πάλεψε όσο μπορούσε, αλλά...

Η Λέστερ είχε πολλά στοιχεία που της έλειπαν στο ματς με την Λέγκια στη Βαρσοβία και ηττήθηκε με σκορ 1-0, με πανέξυπνο γκολ που δέχθηκε από τον Εμρέλι στο πρώτο ημίχρονο. Προσπάθησαν οι «αλεπούδες», δεν κατάφεραν να βρουν διαδρόμους προς την αντίπαλη εστία, δοκάρι στο 89' είχαν οι Πολωνοί.

30.09.2021 | 14:53

Λέστερ: Με πρωταρχικό στόχο το «μηδέν» απέναντι στην σκληροτράχηλη Λέγκια Βαρσοβίας!

Την δεύτερη αναμέτρησή της στην Ευρώπη στην τρέχουσα σεζόν, καλείται να διαχειριστεί ιδανικά ο Μπρένταν Ρότζερς, με την Λέστερ να ταξιδεύει στην Βαρσοβία, να συναντά την Λέγκια, και να θέτει ως στόχο της, πέρα από τους τρεις βαθμούς, το πολυπόθητο «μηδέν» παθητικό, που έχει να φανεί από την… πρεμιέρα!

30.09.2021 | 13:59

Γουέστ Χαμ: Το πρώτο εντός έδρας ματς στην ιστορία της στο Europa League είναι γεγονός!

Την πρώτη της αναμέτρηση στο Europa League, σε επίπεδο ομίλων, στην έδρα της, αναμένεται να δώσει απόψε απέναντι στην Ραπίντ Βιέννης η Γουέστ Χαμ, με το σύνολο του Ντέιβιντ Μόις να «γράφει» ιστορία  και να ψάχνει το 2/2!

17.09.2021 | 17:21

Τάμι Έιμπραχαμ: Σκόραρε μετά από 17 μήνες στην Ευρώπη και χαμογελάει ξανά!

Σε εξαιρετική κατάσταση φαίνεται πως βρίσκεται την δεδομένη χρονική στιγμή ο Τάμι Έιμπραχαμ, ο οποίος σκόραρε για πρώτη φορά σε ευρωπαϊκή διοργάνωση μετά από 1,5 χρόνο, και στο πλάι του Ζοσέ Μουρίνιο χαμογελάει ξανά!

17.09.2021 | 16:58

Λέστερ: Πρώτη απώλεια σε πρεμιέρα ευρωπαϊκής διοργάνωσης, μετά από πέντε χρόνια και τρία παιχνίδια!

Την πρώτη της απώλεια σε πρεμιέρα ευρωπαϊκής διοργάνωσης γνώρισε η Λέστερ από τη Νάπολι στο «Κινγκ Πάουερ», με τις «αλεπούδες» να προηγούνται με 2-0, αλλά να μην καταφέρνουν να διατηρήσουν το υπέρ τους σκορ, χάνοντας τη νίκη στο 87ο λεπτό!

17.09.2021 | 12:54

Ντέκλαν Ράις: Ένας αρχηγός ετών 22

Ο Ντέκλαν Ράις φόρεσε το περιβραχιόνιο του αρχηγού στην 150η εμφάνιση με τη φανέλα της Γουέστ Χαμ, έκανε ντεμπούτο στο Γιουρόπα Λιγκ, σκόραρε ένα «αρχηγικό» γκολ και οδήγησε την ομάδα του στη νίκη, όλα αυτά στα 22 του χρόνια.