Ο Μαμαντού Σακό έχει μια ξεχωριστή χειραψία για κάθε συμπαίκτη του στην Πάλας! (vid)

Τρομερό βίντεο από τον Μαμαντού Σακό τη στιγμή που μπαίνει στο εστιατόριο των εγκαταστάσεων της Κρίσταλ Πάλας και ... ξέρει απ' έξω κι ανακατωτά κάθε διαφορετική χειραψία που έχει ετοιμάσει με καθέναν από τους συμπαίκτες του!

09.02.2019 | 18:59

Επέστρεψε στις νίκες η Λίβερπουλ, χωρίς εκτός έδρας «clean sheet» παραμένει η Άρσεναλ!

Με σκορ 3-0 επικράτησε η Λίβερπουλ της Μπόρνμουθ στο «Άνφιλντ» για την 26η αγωνιστική και επέστρεψε στα «τρίποντα» αλλά και στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα μετά τις διαδοχικές ισοπαλίες με Λέστερ και Γουέστ Χαμ. Νίκη ξανά και για την Άρσεναλ, η οποία πέρασε από την έδρα της Χάντερσφιλντ με σκορ 2-1, «λερώνοντας» όμως ξανά την εστία σε εκτός έδρας ματς με αυτογκόλ του Σέαντ Κολάσινατς στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων...

07.02.2019 | 19:54

Μία αγωνιστική στον Ζαχά

Τις υπηρεσίες του Βίλφριντ Ζαχά για μία αγωνιστική θα στερηθεί η Κρίσταλ Πάλας, έπειτα από απόφαση της πειθαρχικής επιτροπής του αγγλικού ποδοσφαίρου.

02.02.2019 | 18:58

Επέστρεψε στις νίκες με δύο γκολάρες του Ιγουαΐν η Τσέλσι, νέο πισωγύρισμα με Γουλβς η Έβερτον (Videos)

Με τον Γκονσάλο Ιγουαΐν να σκοράρει δύο πανέμορφα (ειδικά το δεύτερο) τέρματα, άλλα δύο του Εντέν Αζάρ και το... κερασάκι από τον Νταβίντ Λουίς, η Τσέλσι επέστρεψε στις νίκες στην Πρέμιερ Λιγκ μετά από δύο διαδοχικές ήττες (5-0 την Χάντερσφιλντ) την ώρα που η Έβερτον υπέστη νέο πισωγύρισμα καθώς ηττήθηκε με σκορ 3-1 εντός έδρας από την Γουλβς. Δεν άφησε την Σαουθάμπτον να φύγει με το διπλό η Μπέρνλι, που ισοφάρισε σε 1-1 με πέναλτι στις καθυστερήσεις.

02.02.2019 | 17:51

Πρέμιερ Λιγκ – 25η αγωνιστική (Ημίχρονα)

Με τον Γκονσάλο Ιγουαΐν να ανοίγει λογαριασμό στην Πρέμιερ Λιγκ ολοκληρώθηκαν τα πρώτα ημίχρονα στα απογευματινά παιχνίδια της 25ης αγωνιστικής. Χαμηλά σε σκορ -όπου υπάρχει- τα περισσότερα ματς, ήδη τρία γκολ στο Έβερτον – Γουλβς.

02.02.2019 | 10:31

Μεταγραφή… λίρα εκατό (POLL)

Αρκετή κινητικότητα είχαμε στο Νησί κατά τη μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου, όμως αυτό που ψάχνουμε είναι την προσθήκη που θα κάνει τη διαφορά έως το τέλος της σεζόν για την ομάδα της. Πάρε μέρος και εσύ στην ψηφοφορία!

01.02.2019 | 08:10

Τελικά στην Πάλας ο Μπατσουαγί

Σε λονδρέζικο έδαφος παρέμεινε ο Μιτσί Μπατσουαγί, αλλά θα παίζει στην Κρίσταλ Πάλας μέχρι και το καλοκαίρι, με τους «αετούς» να παίρνουν τον Βέλγο επιθετικό με τη μορφή δανεισμού από την Τσέλσι.

30.01.2019 | 23:40

Deja Vu και ήττα – σοκ για την Τσέλσι! (vids)

Όπως ακριβώς και την 31η Ιανουαρίου του 2018, έτσι και την 30η μέρα του πρώτου μήνα του 2019, η Τσέλσι ηττήθηκε από τη Μπόρνμουθ και μάλιστα, αυτή τη φορά ήρθε το βαρύτατο 4-0 (3-0 το περσινό ματς), με όλα τα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο! Αποτέλεσμα σοκ για τους «μπλε» που είδαν το αβαντάζ τους για την 4η θέση να γίνεται... φτερό στον άνεμο και να βρίσκονται πλέον στην ισοβαθμία με την Άρσεναλ! Στο 1-1 ολοκληρώθηκε το ματς της Σαουθάμπτον με την Κρίσταλ Πάλας και οι δυο τους συνεχίζουν τη μάχη της επιβίωσης.

30.01.2019 | 22:33

Ανούσια κατοχή η Τσέλσι, μπροστά η Πάλας

Δίχως τέρματα το ημίχρονο στην αναμέτρηση της Μπόρνμουθ με την Τσέλσι, ενώ, η Κρίσταλ Πάλας προηγείται στην έδρα της Σαουθάμπτον για την 24η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ.

27.01.2019 | 19:52

Έξω και από το FA Cup η Τότεναμ, στους «16» η Πάλας! (vids)

Στον πέμπτο γύρο του Κυπέλλου Αγγλίας προκρίθηκε η Κρίσταλ Πάλας επικρατώντας στο «Σέλχαρστ Παρκ» της Τότεναμ με σκορ 2-0. Γουίκαμ (9’) και Τάουνσεντ (34’ πεν.) τα γκολ της συνάντησης, έχασαν πέναλτι με τον Τρίπιερ (44’) οι φιλοξενούμενοι.