16.05.2019 | 10:35

Ενημέρωσε πως θέλει να φύγει ο Ζαχά

Έπειτα από ραντεβού που είχε με τον ισχυρό άνδρα της Κρίσταλ Πάλας, Στιβ Πάρις, ο Γουίλφριντ Ζαχά έκανε σαφές πως θέλει να φύγει από την Κρίσταλ Πάλας μέσα στο καλοκαίρι. Στα 80 εκατομμύρια το ποσό που αξιώνει ο λονδρέζικος σύλλογος...

12.05.2019 | 18:50

Ξανά στη Σίτι το στέμμα, νίκη και χειροκρότημα για Λίβερπουλ, ήττα – ντροπή για τη Γιουνάιτεντ! (vids)

Με θρίλερ... ενός ημιχρόνου στο Amex, η Μάντσεστερ Σίτι κατέκτησε ξανά το πρωτάθλημα! Φέρνοντας τούμπα το ματς με τη Μπράιτον μέσα σε ελάχιστα λεπτά στο πρώτο μέρος, οι «πολίτες» κατέκτησαν ξανά την κορυφή με το τελικό 4-1, αφήνοντας τη Λίβερπουλ απογοητευμένη στη 2η θέση. Νίκη με σκορ 2-0 για τους «κόκκινους» απέναντι στη Γουλβς, ντροπιαστική ήττα 2-0 για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ από την υποβιβασμένη Κάρντιφ στο «Ολντ Τράφορντ»!

12.05.2019 | 11:54

Που θα κάτσει η μπίλια; (Preview)

Ήρθε η ώρα για την 38η και τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος της Πρέμιερ Λιγκ. Μάντσεστερ Σίτι για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά ή Λίβερπουλ μετά από 29 χρόνια; Πεπ Γκουαρντιόλα ή Γιούργκεν Κλοπ; Όλα όσα πρέπει να ξέρετε για τις δέκα αναμετρήσεις που διεξάγονται σήμερα στις 17:00 (σ.σ. Ώρα Ελλάδος) και κλείνουν τον κύκλο της σεζόν 2018-19!

07.05.2019 | 15:17

Κρίσταλ Πάλας: Η...«μανούλα» στους υποβιβασμούς

Την σεζόν 2016-17 ήταν η Χαλ η οποία υποβιβάστηκε στην Τσάμπιονσιπ από την Κρίσταλ Πάλας. Πλέον για τρίτη συνεχόμενη σεζόν η ομάδα απ'το Σέλχαρστ έχει υποβιβάσει άλλες τρείς ομάδες.

04.05.2019 | 21:27

Δεν τα κατάφερε απέναντι στην Πάλας και υποβιβάστηκε η Κάρντιφ (video)

Με σκορ 3-2 πέρασε η Κρίσταλ Πάλας από την έδρα της Κάρντιφ για την 37η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ. Υποβιβάστηκε και μαθηματικά η ομάδα του Νιλ Γουόρνοκ! Ζαχά (28’), Μπατσουαγί (39’) και Τάουνσεντ (70’) τα γκολ για τους νικητές, αυτογκόλ του Κέλι (31’) και Ριντ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων τα τέρματα των γηπεδούχων.

04.05.2019 | 20:23

Κάρντιφ-Κρίσταλ Πάλας 1-2 (Ημίχρονο)

Με σκορ 2-1 προηγείται η Κρίσταλ Πάλας στην έδρα της Κάρντιφ μετά από 45 λεπτά παιχνιδιού για την 37η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ. Ζαχά (28’) και Μπατσουαγί (39’) τα γκολ για τους φιλοξενούμενους, ισοφάρισαν προσωρινά με αυτογκόλ του Κέλι (31’) οι γηπεδούχοι...

04.05.2019 | 19:16

Οι συνθέσεις στο Κάρντιφ-Κρίσταλ Πάλας

Την Κρίσταλ Πάλας υποδέχεται η Κάρντιφ για την 37η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ. Στις 19:30 (σ.σ. Ώρα Ελλάδος) η σέντρα, αναλυτικά οι επιλογές των Νιλ Γουόρνοκ και Ρόι Χότζον.

27.04.2019 | 19:00

Σώθηκε η Σαουθάμπτον, οριακά για υποβιβασμό η Κάρντιφ (vids)

Έπειτα από ένα τρελό παιχνίδι με δύο ανατροπές, η Σαουθάμπτον εξασφάλισε την παραμονή της στην Πρέμιερ Λιγκ και την επόμενη σεζόν με το τελικό 3-3 κόντρα στη Μπόρνμουθ! Αντίθετα, η Κάρντιφ παραμένει στη ζώνη του υποβιβασμού και διατηρείται με το άγχος, μετά το 1-0 από τη Φούλαμ. Νίκη γοήτρου και... ενδεχομένως Ευρώπης για τη Γουλβς με το 2-1 επί της Γουότφορντ, στο 0-0 έμειναν Κρίσταλ Πάλας και Έβερτον.