Teams » CRYSTAL-PALACE

21.04.2019 | 20:11

Ήττα… αυτοκτονίας για την Άρσεναλ από την Κρίσταλ Πάλας! (video)

Με σκορ 3-2 ηττήθηκε η Άρσεναλ στο «Έμιρεϊτς» από την Κρίσταλ Πάλας για την 35η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ, κρατώντας τους πάντες ζωντανούς στη μάχη της τετράδας. Μπεντέκε (17’), Ζαχά (61’) και ΜακΆρθουρ (69’) τα τέρματα των νικητών, Οζίλ (47’) και Ομπαμεγιάνγκ (77’) βρήκαν δίχτυα για τους γηπεδούχους...

21.04.2019 | 19:11

Ισοφάρισε με Οζίλ η Άρσεναλ! (video)

Με το γκολ του Μεσούτ Οζίλ στο 48ο λεπτό ισοφάρισε (1-1) η Άρσεναλ το τέρμα που πέτυχε για την Κρίσταλ Πάλας ο Κριστιάν Μπεντέκε (17’) στο πρώτο ημίχρονο.

16.04.2019 | 19:29

«Φώναζα τον σερβιτόρο»: Αθώος για τον ναζιστικό χαιρετισμό ο Χένεσι

Αθώος κρίθηκε με την εξήγηση πως δεν έχει ιστορικές γνώσεις κρίθηκε ο Γουέιν Χένεσι μετά την φωτογραφία που τον απεικονίζει να χαιρετά ναζιστικά, με τον τερματοφύλακα της Κρίσταλ Πάλας να δηλώνει μεταξύ άλλων πως προσπαθούσε να φωνάξει τον σερβιτόρο με το δεξί του χέρι και πως με το αριστερό φώναζε στον φωτογράφο να συνεχίσει κανονικά με την λήψη.

14.04.2019 | 18:08

Αφεντικό στο Λονδίνο, αφεντικό και στην βαθμολογία η Σίτι

Δεν είναι ότι ίδρωσε, αλλά θα μπορούσε να πάρει το τρίποντο πολύ πιο άνετα. Η Μάντσεστερ Σίτι ήταν το απόλυτο αφεντικό μιας μέτριας αναμέτρησης στο «Σέλχαστ Παρκ» κόντρα στην Κρίσταλ Πάλας, η οποία μείωσε αλλά στην ουσία δεν άγχωσε ποτέ τους «πολίτες» που απέβαλλαν οριστικά το άγχος στο 90’ με το τελικό 3-1. Οφσάιντ το γκολ του Γκαμπριέλ Ζεσούς.

14.04.2019 | 15:35

Οι συνθέσεις στο Κρίσταλ Πάλας – Μαν. Σίτι

Με βασικό τον Μεντί σε ματς πρωταθλήματος για πρώτη φορά από τον περασμένο Νοέμβρη παρατάσσεται η Μάντσεστερ Σίτι στην έδρα της Κρίσταλ Πάλας. Με τον Μπεντεκέ στο αρχικό σχήμα έπειτα από τις 9 Φεβρουαρίου η ομάδα του Ρόι Χότζον.

06.04.2019 | 18:57

Νίκη σωτηρίας για Μπέρνλι, «τρίποντο» με Μιλιβόγεβιτς η Κρίσταλ Πάλας

Τεράστιο «διπλό» επί της Μπόρνμουθ σημείωσε η Μπέρνλι για την 33η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ, επικρατώντας με σκορ 3-1 στο «Vitality». Με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μιλιβόγεβιτς δέκα λεπτά πριν το τέλος κέρδισε η Κρίσταλ Πάλας στην έδρα της Νιούκαστλ, ξεπέρασε άνετα το εμπόδιο της υποβιβασμένης Χάντερσφιλντ η Λέστερ (4-1).

30.03.2019 | 18:56

Δύσκολα η Γιουνάιτεντ, υποβιβάστηκε και μαθηματικά η Χάντερσφιλντ!

Τέσσερις «άσσους» και ένα «διπλό» περιελάμβανε το απογευματινό πρόγραμμα του Σαββάτου για την 32η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ. Δύσκολη νίκη με σκορ 2-1 για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ απέναντι στη Γουότφορντ, «τρίποντο» - μισή σεζόν για τη Σαουθάμπτον στην έδρα της Μπράιτον, εντός έδρας νίκες με σκορ 2-0 για Λέστερ, Μπέρνλι και Κρίσταλ Πάλας! Πρώτος υποβιβασμός για φέτος, αυτός της Χάντερσφιλντ.