Teams » CRYSTAL-PALACE

19.10.2019 | 21:41

Κάθαρισε με... μπαμ-μπαμ «μπαλωθιές» η Σίτι

Δύο απανωτά γκολ ήταν αρκετά για να χαρίσουν στην Μάντσεστερ Σίτι τη νίκη (2-0) κόντρα στην Κρίσταλ Πάλας, η οποία αν ήταν λίγο πιο τυχερή θα μπορούσε να έχει δώσει άλλο ενδιαφέρον στο ματς στα τελειώματα.

17.10.2019 | 20:15

Πρωτοχρονιά με φουλ μπάλα και Άρσεναλ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Με εννέα τηλεοπτικά παιχνίδια θα γιορτάσουν την Πρωτοχρονιά οι Άγγλοι, που θα έχουν την ευκαιρία να... χορτάσουν μπάλα έχοντας για επιδόρπιο το ντέρμπι Άρσεναλ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Βγήκε επιτέλους το πρόγραμμα για τις γιορτινές ημέρες, που είχε καθυστερήσει εξαιτίας του Amazon το οποίο θα κάνει επίσης μεταδόσεις.

05.10.2019 | 21:27

Ανατροπή στο... photo finish για την Κρίσταλ Πάλας

Μια σπουδαία ανατροπή με την πολύτιμη χρήση του VAR πραγματοποίησε η Κρίσταλ Πάλας, που επικράτησε 2-1 στο Ολυμπιακό Στάδιο έναντι της Γουέστ Χαμ για να πανηγυρίσει τη νίκη σε ένα λονδρέζικο ντέρμπι και για ακόμη μία φορά σε εκτός έδρας ματς. Θέμα... εκατοστού το δεύτερο γκολ των «αετών», που ήταν στο όριο και τις δύο φορές στην φάση περί ης ο λόγος.

01.10.2019 | 17:29

Πιτσιρικάς της Πάλας σκόραρε και φίλησε τη φανέλα μπροστά στους οπαδούς της Νόριτς! (video)

Έχει τσαγανό! Ο μικρός φίλος της Κρίσταλ Πάλας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, στο ημίχρονο του αγώμα της ομάδας του με τη Νόριτς, και... το πανηγύρισε, φιλώντας το σήμα των «αετών» στη φανέλα του μπροστά στους οπαδούς της αντίπαλης ομάδας!

28.09.2019 | 18:58

Αντίδραση και νίκη για Τότεναμ, εύκολα η Τσέλσι, σημαντικοί βαθμοί για Γουέστ Χαμ και Μπέρνλι (vids)

Η Τότεναμ με δέκα παίκτες από το 31ο λεπτό κατάφερε να πάρει σημαντικότατη και παλικαρίσια νίκη με το τελικό 2-1 απέναντι στη μαχητική Σαουθάμπτον. Εύκολα έφτασε στο 2-0 και την πρώτη εντός έδρας νίκη η Τσέλσι κόντρα στη Μπράιτον. Η Μπέρνλι κατάφερε να φύγει από το «Βίλα Παρκ» με τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2), απαντώντας δυο φορές στα γκολ των «χωριατών», πολύ σκληρή για να πεθάνει αποδείχθηκε η Γουέστ Χαμ στο 2-2 με τη Μπόρνμουθ.

22.09.2019 | 18:00

Ηττήθηκε ξανά εκτός έδρας η Γιουνάιτεντ, το έσωσε στις καθυστερήσεις η Γουλβς

Με σκορ 2-0 επικράτησε η Γουέστ Χαμ της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο Ολυμπιακό Στάδιο του Λονδίνου, ισόπαλη με σκορ 1-1 ολοκληρώθηκε η συνάντηση του «Σέλχαρστ Παρκ», με την Γουλβς να ισοφαρίζει την Κρίσταλ Πάλας με δέκα παίκτες και γκολ του Γότα στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Πρέμιερ Λιγκ.

14.09.2019 | 18:57

«Φωτιά» οι Τσέλσι και Τότεναμ, με χίλια ζόρια και γκρίνια η Γιουνάιτεντ

Η Τσέλσι με τεράστιο πρωταγωνιστή τον Τάμι Έιμπραχαμ που πέτυχε χατ-τρικ και έφτασε στα 7 γκολ στα τελευταία 3 ματς πρωταθλήματος, έφτασε με τρομερή άνεση στο τελικό 5-2 επί της Γουλβς στο «Μολινό». Στο 4-0 από το πρώτο ημίχρονο σταμάτησε η Τότεναμ κόντρα στην Κρίσταλ Πάλας, νίκη με σκορ 1-0, πολύ άγχος και γκρίνια από την εξέδρα η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ απέναντι στη Λέστερ. Ένα γκολ χρειάστηκε η Σαουθάμπτον για να περάσει από την έδρα της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ (1-0), γκολ στο φινάλε απέναντι στη Μπράιτον και βαθμός για τη Μπράιτον με το 1-1!