Επιμένει για Φαν ¶ανχολτ η Αϊντχόφεν!

Δεν εγκαταλείπει τη μάχη! Η Αϊντχόφεν είναι αποφασισμένη να κάνει ό,τι περνά από το χέρι της για να αποσπάσει τα δικαιώματα του Πάτρικ Φαν ¶ανχολτ!

21.01.2020 | 23:26

Απόδραση με Αγουέρο, «χαρακίρι» της Έβερτον, συνεχίζεται το... θρίλερ στα χαμηλά

Η Μάντσεστερ Σίτι με τεράστια δυσκολία πέρασε από το Brammal Lane με το 1-0 επί της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ χάρη στον θρύλο της, Σέρχιο Αγουέρο, που πέρασε με αλλαγή και σκόραρε. «Αυκτονία» της Έβερτον που δέχθηκε δυο γκολ στο φινάλε από τη Νιούκαστλ και παραχώρησε ισοπαλία, 2-2! Τεράστια ανατροπή η ¶στον Βίλα με το 2-1 επί της Γουότφορντ, σημαντικό «τρίποντο» για Μπόρνμουθ που επιβλήθηκε 3-1 της Μπράιτον, άνετο πέρασμα της Σαουθάμπτον από το Selhurst Park με το 2-0 επί της Κρίσταλ Πάλας.

21.01.2020 | 17:32

Ζήτησε να μείνει στην Πάλας ο Ζαχά!

Πρόθυμος να... κλείσει τα αυτιά στις μεταγραφικές «σειρήνες» που τον καλούν και να συνεχίσει στην Κρίσταλ Πάλας τουλάχιστον μέχρι το τέλος της περιόδου εμφανίζεται ο Βίλφριντ Ζαχά!

18.01.2020 | 18:58

Τεράστια Πάλας στο «Έτιχαντ», μυθική Γουλβς στο «Σεντ Μέρις», δεν «στρώνει» με τίποτα η ¶ρσεναλ…

Το βαθμό της ισοπαλίας απέσπασε η Κρίσταλ Πάλας στο 90ο λεπτό της συνάντησης του «Έτιχαντ» απέναντι στη Μάντσεστερ Σίτι (2-2), με το αυτογκόλ του Φερναντίνιο να μετριάζει τη χαρά του Σέρχιο Αγουέρο, ο οποίος πέτυχε δύο γκολ και είναι πλέον μόνος στην 4η θέση της λίστας των σκόρερ στην ιστορία της Πρέμιερ Λιγκ. Νέα γκέλα για την ¶ρσεναλ, η οποία παρεχώρησε ισοπαλία στη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ (1-1), φοβερή ανατροπή και νίκη με σκορ 3-2 της Γουλβς επί της Σαουθάμπτον. Αναλυτικά τα απογευματινά αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής.

11.01.2020 | 17:14

Πανό που... δεν χρειάζεται επεξήγηση για το VAR στο Selhurst Park (pic)

Οι οπαδοί της Κρίσταλ Πάλας σαν να ξεκίνησαν... εκστρατεία εις βάρος του VAR και της τεχνολογίας στο ποδόσφαιρο, αν και το βίντεο τους βοήθησε για την αποβολή του Ομπαμεγιάνγκ στην ισοπαλία (1-1) με την ¶ρσεναλ το μεσημέρι του Σαββάτου...

11.01.2020 | 16:25

Τι είχες ¶ρσεναλ, τι είχα πάντα...

Τι κι αν προηγήθηκε μόλις στο 12'; Τι κι αν στο πρώτο ημίχρονο φάνηκε να... «καθαρίζει» την αντίπαλο της; Η ¶ρσεναλ γι' ακόμη μία φορά τα... «έχασε» στο δεύτερο 45λεπτο, ισοφαρίστηκε σχετικά νωρίς από την Κρίσταλ Πάλας, στο 67' μάλιστα έμεινε με δέκα παίκτες μετά από αποβολή του Πιέρ – Εμερίκ Ομπαμεγιάνγκ και το μόνο που κατάφερε ήταν να «κλέψει» τον έναν βαθμό της ισοπαλίας και να... «δραπετεύσει» από το «Σέλχαρστ Παρκ» με το ισόπαλο 1-1. Σκόρερ για τους «κανονιέρηδες» ο Γκαμπονέζος επιθετικός, ενώ για τους «αετούς» ισοφάρισε στο 54' ο Τζόρνταν Αγιού!

11.01.2020 | 15:25

Κρίσταλ Πάλας – ¶ρσεναλ 0-1 (Ημίχρονο)

Με την ¶ρσεναλ να προηγείται με 1-0 και να πραγματοποιεί μία εξαιρετική μέχρι στιγμής εμφάνιση απέναντι στην γηπεδούχο Κρίσταλ Πάλας, η οποία προσπαθεί να αντιδράσει στην υπεροχή των φιλοξενούμενων, ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στο «Σέλχαρστ Παρκ». Σκόρερ για τους «κανονιέρηδες» ο Πιέρ – Εμερίκ Ομπαμεγιάνγκ μόλις στο 12'!

11.01.2020 | 13:44

Οι συνθέσεις για το Κρίσταλ Πάλας – ¶ρσεναλ

Ακόμη λίγα λεπτά απομένουν για την έναρξη της δεύτερης ημέρας δράσης της 22ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ, με το «άνοιγμα» να το έχει αναλάβει η «δυνατή» αναμέτρηση της Κρίσταλ Πάλας με την ¶ρσεναλ στο «Σέλχαρστ Παρκ». Ρόι Χόντγκσον και Μικέλ Αρτέτα έχουν ήδη καταλήξει στους 11 με τους οποίους και θα αρχίσουν την αναμέτρηση, με την σέντρα να πραγματοποιείται στις 14:30. Μετάδοση από την CosmoteSport1HD!