Teams » AFC-BOURNEMOUTH

24.09.2020 | 23:42

«Έβρεξε» γκολ η Λίβερπουλ, προκρίσεις για Σίτι και Βίλα

Με το εντυπωσιακό 7-2 απέναντι στην Λίνκολν και τρελή εξέλιξη με τα απανωτά γκολ, η Λίβερπουλ πέρασε στον 4ο γύρο του φετινού Λιγκ Καπ. Ντεμπούτο για Τσιμίκα και Ζότα με την κόκκινη φανέλα. Η πολύ νεανική Μάντσεστερ Σίτι δυσκολεύτηκε αλλά επικράτησε 2-1 της Μπόρνμουθ, εύκολα στο 3-0 η Άστον Βίλα κόντρα στην Μπρίστολ Σίτι.

05.08.2020 | 21:58

Ανακοίνωσε και Άκε η Σίτι!

Μια μέρα μετά την επισημοποίηση της απόκτησης του Φεράν Τόρες από τη Βαλένθια, η Μάντσεστερ Σίτι γνωστοποίηση την προσθήκη και του Νέιθαν Άκε στο ρόστερ της.

02.08.2020 | 10:23

Το πάλεψε όσο μπορούσε, αλλά δεν άντεξε κι έφυγε ο Χάου...

Έπειτα από οχτώ χρόνια στη δεύτερη θητεία του και έχοντας γράψει απίστευτη ιστορία μαζί με το κλαμπ, το οποίο εκείνος έστειλε μέχρι την κορυφαία κατηγορία του αγγλικού ποδοσφαίρου, ο Έντι Χάου αποχώρησε από τον πάγκο της Μπόρνμουθ μετά και τον φετινό υποβιβασμό της ομάδας στην Τσάμπιονσιπ.

30.07.2020 | 13:29

Παίρνει Άκε η Σίτι!

Η Μπόρνμουθ είπε το «ναι» στη Μάντσεστερ Σίτι και ο Πεπ Γκουαρδιόλα κάνει τον Νέιθαν Άκε μέλος του ρόστερ της ομάδας του έναντι 41 εκατομμυρίων λιρών!

28.07.2020 | 14:51

Πάει για ένσταση η Μπόρνμουθ

Το ενδεχόμενο να κάνουν ένσταση για το γκολ που δεν μέτρησε ποτέ στο ματς με την Άστον Βίλα καλοσκέφτονται στην Μπόρνμουθ μετά τον υποβιβασμό της ομάδας από την Πρέμιερ Λιγκ.

19.07.2020 | 17:57

Εξανεμίζονται και οι λιγοστές ελπίδες της Μπόρνμουθ...

Αν και διεκδίκησε το ματς με τη Σαουθάμπτον όσο περισσότερο μπορούσε, η Μπόρνμουθ ηττήθηκε 2-0 και πλέον το θέμα της επιβίωσης στην Πρέμιερ Λιγκ φαντάζει τελειωμένο... Στο -3 από τη Γουότφορντ που έχει δύσκολο πρόγραμμα οι hornets του Έντι Χάου, παραμονεύει η Βίλα... Γκολ ελπίδας στο 94' ακυρώθηκε για οφσάιντ...

15.07.2020 | 22:02

Σοκ στο φινάλε για Γουλβς… χαμόγελα στην Τότεναμ!

Από εκεί που… ονειρευόταν μέχρι και το Τσάμπιονς Λιγκ, η Γουλβς νιώθει ανασφάλεια ακόμα και για την 6η θέση. Οι «λύκοι» ισοφαρίστηκαν από την Μπέρνλι με πέναλτι στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων (1-1) και είδαν την Τότεναμ- η οποία νίκησε εκτός έδρας 3-1 τη Νιούκαστλ- να μειώνει την απόσταση στον πόντο! Στο άλλο ματς της ημέρας η Μάντσεστερ Σίτι νίκησε άνετα 2-1 την Μπόρνμουθ.