Teams » AFC-BOURNEMOUTH

28.08.2022 | 10:01

Δεν είχε όρεξη για «κεράσια» ο Σαλάχ - Σταμάτησε το σερί του με τη Μπόρνμουθ

Τι και αν η Λίβερπουλ διέσυρε με 9-0 τη Μπόρνμουθ στην 4η αγωνιστική της Premier League. Ο Μοχάμεντ Σαλάχ δεν κατάφερε να σκοράρει ούτε ένα γκολ για να συνεχίσει το εντυπωσιακό σερί του κόντρα στα «κεράσια».

27.08.2022 | 18:54

«Εννιάστερη» Λίβερπουλ με MVP Φιρμίνο – Ένας Στέρλινγκ… φέρνει την άνοιξη για την Τσέλσι!

Ξέσπασε η Λίβερπουλ στην Μπόρνμουθ (9-0) και πήρε το πρώτο της τρίποντο για τη νέα σεζόν με επιβλητικό τρόπο και απίθανο Ρομπέρτο Φιρμίνο! Το 1989 το τελευταίο 9-0 επί της Πάλας! Κρατούσε τα γκολ του για το καλύτερο σημείο ο Στέρλινγκ. Σπουδαία νίκη για τη Τσέλσι κόντρα στη Λέστερ (2-1), παρά την αποβολή του Γκάλαχερ.

20.08.2022 | 21:23

Η Άρσεναλ του Αρτέτα κέρδισε εύκολα ξανά και… αρέσει πολύ! (vids)

Μία Άρσεναλ αποφασισμένη για το 3/3, έκανε την εμφάνισή της απέναντι στη Μπόρνμουθ στο «Βιτάλιτι», με τους «κανονιέρηδες» να επικρατούν με 3-0 και να ξεκινούν με το απόλυτο μετά από 270 αγωνιστικά λεπτά, για πρώτη φορά μετά από 18 χρόνια. Κυρίαρχοι οι Λονδρέζοι, δύο γκολ για πρώτη φορά με τη φανέλα τους ο αρχηγός, Μαρτίν Έντεγκααρντ.

13.08.2022 | 18:57

Καλωσήρθατε στον μαγικό κόσμο του Κέβιν Ντε Μπρόινε (vid)

Μαγικό γκολ, πανέξυπνη ασίστ, όλα τα νήματα στα χέρια του για να τα κινεί όπως εκείνος ήθελε και να οδηγήσει τη Σίτι στη νίκη. Ο Κέβιν Ντε Μπρόινε το χάρηκε απέναντι στην Μπόρνμουθ και οι «πολίτες» επικράτησαν 4-0 με τεράστια άνεση. Ασίστ κι όχι γκολ αυτή τη φορά για τον Χάαλαντ. Η Σαουθάμπτον «ξύπνησε» και έκλεψε βαθμό (2-2) από την Λιντς στο τελευταίο δεκάλεπτο!

07.08.2022 | 14:39

Μπόρνμουθ: Ανακοίνωσε Νέτο, περιμένει και Σενέσι

Μερικές ώρες μετά το θετικό ξεκίνημα στη φετινή Πρέμιερ Λιγκ με τη νίκη (2-0) κόντρα στην Άστον Βίλα, η Μπόρνμουθ ανακοίνωσε την απόκτηση του Νέτο που έμεινε ελεύθερος από την Μπαρτσελόνα και περιμένει και τον Μάρκος Σενέσι.

06.08.2022 | 18:55

«Καλωσόρισε» τη Νότιγχαμ στον κόσμο της Premier League η Νιούκαστλ – Έκανε την έκπληξη η Μπόρνμουθ!

Μπορεί η Νότιγχαμ Φόρεστ να κατάφερε να αντέξει για ένα ημίχρονο στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ», έχοντας σε εξαιρετική ημέρα τον Ντιν Χέντερσον, όμως η Νιούκαστλ συνέχιζε να πιέζει και βρήκε δύο γκολ στην επανάληψη, επικρατώντας με 2-0 των φιλοξενούμενων, στην επιστροφή τους στην Premier League! Την ίδια ώρα, η Μπόρνμουθ κέρδισε με το ίδιο σκορ την Άστον Βίλα, πραγματοποιώντας μία νίκη που λίγοι θα φαντάζονταν πριν από την έναρξη της αναμέτρησης!

06.08.2022 | 14:52