Teams » AFC-BOURNEMOUTH

08.11.2022 | 12:30

Μπόρνμουθ: Η πρώτη ομάδα της Premier League που χάνει δύο σερί ματς, ενώ είναι μπροστά με 2+ γκολ!

Μπορεί η Μπόρνμουθ να αποτελεί ως στιγμής μία από τις ευχάριστες εκπλήξεις του πρωταθλήματος, έχοντας αποδείξει πως αδίκως την θεωρούσαν σχεδόν όλοι το πρώτο φαβορί για τον υποβιβασμό, όμως αισίως, κατέγραψε ένα αρνητικό ρεκόρ!

05.11.2022 | 19:00

Θεότρελη και μαγική Λιντς με ανατροπή, στο 96' πήρε βαθμό η Φόρεστ! (vids)

Αδιανόητα και εκπληκτικά πράγματα στο «Έλαντ Ρόουντ» με την Λιντς να βρίσκεται πίσω στο σκορ 3-1 στo 48' και τελικά να παίρνει τεράστια νίκη με το τελικό 4-3 απέναντι στην Μπόρνμουθ! Νέο νικητήριο γκολ ο Σάμερβιλ, όπως το έκανε και στο «Άνφιλντ». Η Νότιγχαμ Φόρεστ την τελευταία στιγμή στο ματς με την Μπρέντφορντ ισοφάρισε στο 2-2 στο 90' + 6' και μάλιστα με αυτογκόλ!

05.11.2022 | 18:08

Απίθανη… 15η αγωνιστική: Έντεκα γκολ σε τέσσερα πρώτα ημίχρονα, δύο αποβολές και 4 πέναλτι! (vids)

Τρομερά πράγματα λαμβάνουν χώρα στην 15η αγωνιστική της Premier League, με τα 4 πρώτα παιχνίδια της αγωνιστικής να έχουν αθροιστικά 11 γκολ στα πρώτα ημίχρονα, 4 πέναλτι και δύο αποβολές…

29.10.2022 | 19:03

Έβγαλε χαρακτήρα και το γύρισε η Τότεναμ - «Κάηκε» στα 19 κόρνερ η Μπόρνμουθ! (vids)

Τεράστια νίκη, αναλογικά με το πώς εξελίχθηκε η αναμέτρηση, πανηγύρισε η Τότεναμ απέναντι στη Μπόρνμουθ, στην 14η αγωνιστική της Premier League, με την ομάδα του Αντόνιο Κόντε να βρίσκεται πίσω στο σκορ με 2-0 στο 50’, να μην το παρατά και να κερδίζει στις καθυστερήσεις. Εκτέλεσε 18 κόρνερ, ισοφάρισε από στατική φάση και πήρε το τρίποντο στο… 19ο, με τα «κεράσια» «λυγίζουν» στο φινάλε. Την ίδια ώρα, η Κρίσταλ Πάλας σημείωσε ένα σημαντικό τρίποντο απέναντι στη Σαουθάμπτον, με 1-0, και «πάτησε» στην δεκάδα!

24.10.2022 | 23:56

Δυο γκολ και βαθμολογικό άλμα για τη Γουέστ Χαμ

Στην 10η θέση με ένα... σάλτο τριών βαθμών βρέθηκε η Γουέστ Χαμ που επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα και επιβλήθηκε 2-0 της Μπόρνμουθ στο Ολυμπιακό Στάδιο του Λονδίνου. Οι Ζούμα και Μπενραχμά τα γκολ, μόλις δεύτερη ήττα για τον Ο'Νιλ στον πάγκο των «cherries», με την ομάδα του να έχει ανησυχία για την επικίνδυνη ζώνη...

19.10.2022 | 23:25

Πρώτο «μηδέν» της Τσέλσι με τον Πότερ – Ασταμάτητη Νιούκαστλ!

Τη χειρότερή της εμφάνιση υπό τις οδηγίες του Γκρέιαμ Πότερ πραγματοποίησε αναμφίβολα η Τσέλσι, η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη στην έδρα της Μπρέντφορντ (0-0) και έμεινε στο «μηδέν», για πρώτη φορά με τον Άγγλο στον πάγκο. Συνεχίζεται το αήττητο, χάρη στον... μαγικό Κέπα που κράτησε και πάλι απαραβίαστη την εστία του. Την ίδια ώρα, σπουδαία νίκη πέτυχε η Νιούκαστλ, με 1-0 απέναντι στην Έβερτον, με τον Αλμιρόν να είναι ο «χρυσός» σκόρερ! Με το ίδιο σκορ επιβλήθηκε η Σαουθάμπτον της Μπόρνμουθ.

15.10.2022 | 18:57

«Ήρωας» ο Σα, έπιασε πέναλτι και κράτησε τη Γουλβς – «Ματσάρα» και… ισοπαλία ανάμεσα σε Φούλαμ και Μπόρνμουθ! (vids)

Τρομερό ματς, ρυθμός… Premier League και μία Μπόρνμουθ που αρνείται να ηττηθεί από ομάδα που δεν ανήκει στο Big 6, έκαναν την εμφάνισή τους στην 11η αγωνιστική, με το τελικό 2-2 απέναντι στη Φούλαμ, να συνοψίζει πλήρως την εικόνα του ματς. Την ίδια ώρα, η Γουλβς κατάφερε επιτέλους να πανηγυρίσει τρίποντο, επικρατώντας με 1-0 της Νότιγχαμ Φόρεστ, με τον Ζοσέ Σα να έχει τεράστια συμβολή, αποκρούοντας πέναλτι στο 80’!

11.10.2022 | 18:00

Η Λίβερπουλ διέλυσε την Μπόρνμουθ κι εκείνη… την προσπέρασε στη βαθμολογία!

Αν κάποιος θέλει να παρουσιάσει ένα απόλυτα αξιόπιστο παράδειγμα από επαναφορά ομάδας μετά από ντροπιαστικό αποτέλεσμα και αλλαγή προπονητή στην έναρξη της σεζόν, η Μπόρνμουθ και η κατάσταση με την Λίβερπουλ είναι αρκετά χαρακτηριστική.

08.10.2022 | 18:53

Άνετη τριάρα η Τσέλσι, μεγάλη νίκη με ανατροπή για την Μπόρνμουθ (vids)

Με γκολ στο φινάλε του πρώτου μέρους και την έναρξη τα τελευταία λεπτά δευτέρου, η Τσέλσι του Γκρέιαμ Πότερ πήρε τρίτη διαδοχική νίκη σε όλες τις διοργανώσεις με το 3-0 επί της Γουλβς δίχως να κοπιάσει ιδιαίτερα. Όλο το «Στάμφορντ Μπριτζ» όρθιο αποθέωσε τον Ντιέγκο Κόστα που επέστρεψε ως αντίπαλος. Με ανατροπή σε τέσσερα λεπτά η Μπόρνμουθ 2-1 την Λέστερ!

01.10.2022 | 18:54

«Σόκαρε» τη Λίβερπουλ ο Ντε Τζέρμπι – Έμεινε όρθια η Μπράιτον στο «Άνφιλντ»!

Απίστευτη Μπράιτον, «ατρόμητος» Ρομπέρτο Ντε Τζέρμπι στο ντεμπούτο του και νέο «σοκ» για τη Λίβερπουλ στο «Άνφιλντ», στο 3-3 της 9ης αγωνιστικής της Premier League. Πήγε να γυρίσει… μόνος του ο Ρομπέρτο Φιρμίνο το 2-0 των «γλάρων», έγινε 3-2 για τους γηπεδούχους, αλλά το χατ-τρικ του Τροσάρ, χάρισε έναν σπουδαίο βαθμό στους φιλοξενούμενους, που έμειναν όρθιοι για δεύτερη συνεχόμενη σεζόν στο ίδιο γήπεδο. Την ίδια ώρα, μεγάλο τρίποντο της Έβερτον στο «Σεντ Μέρις» με ανατροπή (1-2), ενώ η Μπόρνμουθ έφτασε τους 9 βαθμούς, αρνούμενη να ηττηθεί και από τη Μπρέντφορντ!