Teams » AFC-BOURNEMOUTH

11.03.2023 | 16:52

Η Premier League «τιμωρεί»: Αν διασύρεις με 9-0 κάποιον στον πρώτο γύρο, δεν θα τον κερδίσεις στον δεύτερο!

Η τέταρτη ομάδα στην ιστορία της Premier League που δεν χάνει στον δεύτερο γύρο από αυτόν που την κέρδισε στον πρώτο με… 9-0! Ναι, ο λόγος για τη Μπόρνμουθ! Και όλα αυτά, μία εβδομάδα μετά το 7-0 της Λίβερπουλ επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Ακραίο…

11.03.2023 | 16:24

Τρομερή «σφαλιάρα» της Μπόρνμουθ στην Λίβερπουλ!

Η Μπόρνμουθ που είχε δεχθεί 9 γκολ στον πρώτο γύρο στο «Άνφιλντ» και παλεύει για την σωτηρία, πήρε απίστευτη νίκη επί της Λίβερπουλ με σκορ 1-0, λίγες μέρες μετά την ιστορική 7άρα των «κόκκινων» στην Γιουνάιτεντ! Χαμένο πέναλτι ο Σαλάχ που για πρώτη φορά στην Πρέμιερ Λιγκ δεν βρήκε καν εστία από την άσπρη βούλα! Παρών στην αποστολή της ομάδας του για πρώτη φορά μετά από 525 μέρες ο Ντέιβιντ Μπρουκς, έχοντας ξεπεράσει το λέμφωμα Hodgkin (καρκίνος του λεμφικού συστήματος)!

05.03.2023 | 18:30

Το έκανε ξανά η Μπόρνμουθ: Δεύτερη σερί σεζόν με γκολ πριν συμπληρώσουμε… 10 δευτερόλεπτα! (vid)

Όταν τα «κεράσια» ξέρουν ότι το παιχνίδι θα είναι δύσκολο και θα κριθεί στις λεπτομέρειες βγάζουν «λαγούς από το καπέλο τους». Παρόμοιο γκολ από τη σέντρα που σημείωσαν απέναντι στην Άρσεναλ, είχαν πετύχει και τη προηγούμενη χρονιά, στην Championship, με αντίπαλο τη Φούλαμ!

05.03.2023 | 10:55

Αν σκοράρεις κόντρα στην Άρσεναλ στο 1ο λεπτό, θα σου πάρει τη νίκη στο φινάλε! (vids)

Ο Μπίλινγκ στα 9,11 δευτερόλεπτα έβαλε μπροστά την Μπόρνμουθ στο «Έμιρεϊτς» και στο 90' + 7' ολοκληρώθηκε η μαγική ανατροπή. Κι όμως, άλλη μια φορά αντίπαλος της Άρσεναλ έχει σκοράρει στο 1ο λεπτό και έχει ηττηθεί από τους «κανονιέρηδες», οι οποίοι είναι η μοναδική ομάδα που φέρνει τούμπα τα ματς στα οποία έχει δεχθεί γκολ με το «καλησπέρα»!

04.03.2023 | 19:34

Να θυμόμαστε τη στιγμή: Ίσως στο φινάλε, να δώσει το γκολ του Νέλσον τίτλο στην Άρσεναλ! (vid)

Απίθανη ανατροπή, συγκλονιστική ψυχή από την Άρσεναλ και μία νίκη που θα κάνουμε πολύ καιρό να ξεχάσουμε. Βγαλμένη από το μυαλό του Ρις Νέλσον, που αν σουτάρει έτσι, στο 98ο λεπτό, με το «κακό» του πόδι, τι κάνει με το… καλό του;

04.03.2023 | 18:59

Ψυχή τίτλου για την Άρσεναλ με ανατροπή στο 90' + 7', νίκη μετά από ενάμιση μήνα η Τσέλσι, μια τρύπα στο νερό η Τότεναμ...

Από το εις βάρος της 2-0 και το απόλυτο σοκ, η Άρσεναλ έδειξε ότι φέτος έχει ψυχή και μανία για το πρωτάθλημα! Επέστρεψε στο σκορ, κυνήγησε με λύσσα την ανατροπή και την πέτυχε στο 90' + 7' για το τελικό 3-2 επί της Μπόρνμουθ διατηρώντας το +5 από την Σίτι! Με γκολ έπειτα από 396 λεπτά ποδοσφαίρου η Τσέλσι επιβλήθηκε 1-0 της Λιντς, η Τότεναμ υπέστη ήττα - πλήγμα για την 4άδα από την Γουλβς (1-0), σπουδαίες νίκες για Μπράιτον και Άστον Βίλα.

25.02.2023 | 21:21

«Ξέσπασε» στη Μπόρνμουθ η Σίτι και συνεχίζει την… καταδίωξη της Άρσεναλ! (vids)

Εξαιρετική εμφάνιση, πανεύκολη νίκη και ξανά στο -2 από την Άρσεναλ η Μάντσεστερ Σίτι, η οποία επικράτησε με 4-1 της Μπόρνμουθ στο «Βιτάλιτι», έχοντας σε φοβερή μέρα τον Χούλιαν Άλβαρες και τον «ρέκορντμαν» Έρλινγκ Χάαλαντ.

18.02.2023 | 19:05

«Χουνέρι» της Φόρεστ στη Σίτι και ξανά μόνη στην κορυφή η Άρσεναλ, νέα ηχηρή «σφαλιάρα» για Τσέλσι

Η Μάντσεστερ Σίτι την «πάτησε»! Η Νότιγχαμ Φόρεστ την τιμώρησε για το γεγονός πως όταν είχε τις ευκαιρίες δεν τελείωσε το ματς κι έτσι η ομάδα του Κούπερ έφτασε στο 1-1, με το οποίο η Άρσεναλ είναι ξανά μόνη πρώτη στη βαθμολογία! Νέο «χαστούκι» για την Τσέλσι που ηττήθηκε 1-0 από την ουραγό Σαουθάμπτον! Η Φούλαμ πήρε (1-0) το... ντέρμπι Ευρώπης απέναντι στην Μπράιτον, τεράστια «τρίποντα» για Έβερτον και Μπόρνμουθ στην προσπάθεια επιβίωσης. Στο φινάλε πήρε βαθμό (1-1) η Μπρέντφορντ απέναντι στην Πάλας.

11.02.2023 | 21:26

«Σκύλιασε» η Μπόρνμουθ και έκοψε βαθμούς από τη Νιούκαστλ του Χάου! (vid)

Μπορεί η Νιούκαστλ να είχε ανάγκη τους τρεις βαθμούς της νίκης, προκειμένου να εκμεταλλευτεί τις βαθμολογικές απώλειες των υπολοίπων, όμως η Μπόρνμουθ ήταν αποφασισμένη να αντέξει. Κάπως έτσι, προέκυψε το τελικό 1-1, με τις «καρακάξες» να θέλουν, αλλά να μην τα καταφέρνουν!