Ειδήσεις » Carabao Cup

24.01.2018 | 22:49

Άρσεναλ- Τσέλσι 1-1 (Ημίχρονο)

Ισόπαλο με σκορ 1-1 ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στην αναμέτρηση της Άρσεναλ με την Τσέλσι στο «Έμιρεϊτς» για τα ημιτελικά του Λιγκ Καπ Αγγλίας (Carabao Cup).

24.01.2018 | 11:43

«Μάχη» για τον τελικό στο Λονδίνο!

Άρσεναλ και Τσέλσι συγκρούονται απόψε (22:00) στο «Έμιρεϊτς» με στόχο την πρόκριση στον τελικό του Λιγκ Καπ. Τρίτο ντέρμπι των δύο ομάδων μέσα σε διάστημα τριών εβδομάδων.

23.01.2018 | 23:45

«Έβρεξε γκολ», στον τελικό του Λιγκ Καπ η Σίτι

Πέντε τέρματα είχε ο δεύτερος ημιτελικός του Λιγκ Καπ ανάμεσα στην Μπρίστολ Σίτι και την Μάντσεστερ Σίτι, με τους «πολίτες» να προηγούνται για πολλή ώρα με σκορ ίδιο με εκείνο του πρώτου αγώνα (2-1), αλλά τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν δευτερόλεπτα πριν το τέλος και να δίνουν νέο ενδιαφέρον στην σειρά. Ωστόσο ο Κέβιν Ντε Μπρόινε... απεκατέστησε την τάξη και διαμορφώνοντας το τελικό 3-2 συνόδευσε την πρόκριση και με νίκη.

23.01.2018 | 21:20

Οι συνθέσεις στο Μπρίστολ Σίτι - Μάντσεστερ Σίτι

Δεν αστειεύεται στο 500ο παιχνίδι του στους πάγκους ο Πεπ Γκουαρδιόλα και κατεβάζει πολύ δυνατή ομάδα απέναντι στην Μπρίστολ Σίτι για να πάρει την πρόκριση στον τελικό του Λιγκ Καπ Αγγλίας.

23.01.2018 | 12:44

«Βγαίνει» ο πρώτος φιναλίστ

Η Μάντσεστερ Σίτι θα προσπαθήσει να μην την «πατήσει», όπως το έπαθε η Γιουνάιτεντ κόντρα στη Μπρίστολ Σίτι και να κλείσει απόψε μια θέση στον τελικό του Λιγκ Καπ Αγγλίας. Κατάμεστο αναμένεται να είναι το «Άστον Γκέιτ».

10.01.2018 | 23:55

«Κόλλησαν» ξανά…

Ούτε τώρα νικητής! Για τέταρτη φορά φέτος, το λονδρέζικο ντέρμπι ανάμεσα στην Τσέλσι και την Άρσεναλ δεν ανέδειξε… θριαμβευτή, με το τελικό 0-0 του «Στάμφορντ Μπριτζ» να αφήνει ανοιχτούς λογαριασμούς ενόψει της μεταξύ τους ρεβάνς για τα ημιτελικά του Carabao Cup.

10.01.2018 | 21:15

Οι συνθέσεις στο Tσέλσι- Άρσεναλ

Το πρώτο βήμα για την πρόκρισή τους στον μεγάλο τελικό του Λιγκ Καπ Αγγλίας θα επιχειρήσουν να κάνουν οι Τσέλσι και Άρσεναλ, που κοντράρονται στο «Στάμφορντ Μπριτζ»! Παραμένει τιμωρημένος ο Βενγκέρ, θα δει το ματς από τις εξέδρες.

10.01.2018 | 11:20

Ντέρμπι με φόντο τον τελικό

Μία εβδομάδα μετά το 2-2 για το πρωτάθλημα, Τσέλσι και Άρσεναλ συγκρούονται απόψε (22:00) στο «Στάμφορντ Μπριτζ», στον πρώτο μεταξύ τους ημιτελικό του Λιγκ Καπ. Παραμένει τιμωρημένος ο Αρσέν Βενγκέρ.

09.01.2018 | 23:41

Μετά χιλίων κόπων και βασάνων η Μάντσεστερ Σίτι

Με γκολ του Σέρχιο Αγουέρο στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων κατάφερε τελικά η Μάντσεστερ Σίτι να κάμψει την αντίσταση της Μπρίστολ Σίτι με σκορ 2-1 στο «Έτιχαντ» για τον πρώτο ημιτελικό του Carabao Cup. Μπόμπι Ριντ με πέναλτι (44’) και Κέβιν Ντε Μπρόινε (55’) τα άλλα γκολ της συνάντησης, στις 23 Ιανουαρίου η ρεβάνς στο «Άστον Γκέιτ».