Ειδήσεις » Carabao Cup

30.10.2019 | 22:01

To γύρισε η Άρσεναλ, 1-2! (videos)

Μέσα σε διάστημα επτά λεπτών, στο 19’ και στο 26’, η Άρσεναλ σημείωσε δύο γκολ και… πάγωσε το «Ανφιλντ», προηγούμενη με σκορ 2-1 της Λίβερπουλ.

29.10.2019 | 23:44

Τριάρες πρόκρισης για Σίτι και Λέστερ, δύσκολα η Έβερτον

Η Μάντσεστερ Σίτι δεν έφτασε σε... εξωπραγματικά επίπεδα το σκορ απέναντι στη Σαουθάμπτον και με το απλό 3-1 πέρασε στα προημιτελικά του φετινού LeagueCup. Άνετα προκρίθηκε και η Λέστερ επικρατώντας 3-1 της Μπέρτον εκτός έδρας. Ανέβασε ρυθμούς στο δεύτερο ημίχρονο η Έβερτον και έφτασε στο 2-0 επί της Γουότφορντ. Στους «8» για δεύτερη φορά στην ιστορία της η Κόλτσεστερ που έκανε ανατροπή κόντρα στην Κρόουλι, για πρώτη φορά από το 1987 θα βρεθεί σε αυτό το σημείο του θεσμού η Όξφορντ!

29.10.2019 | 21:48

Οζίλ: «Ανεξάτητα απ' ό,τι συμβαίνει, πρέπει να είμαστε ενωμένοι»! (pic)

Τρομερό μήνυμα ενότητας κόντρα στις συνθήκες που φαίνεται ότι επικρατούν στο εσωτερικό της Άρσεναλ αλλά και στη δική του σχέση με τον Ουνάι Έμερι έστειλε ο Μεσούτ Οζίλ παραμονές του αγώνα με τη Λίβερπουλ στο LeagueCup!

29.10.2019 | 16:37

Χωρίς Ματίπ- Σακίρι με Άρσεναλ

Εκτός πλάνων της Λίβερπουλ για το αυριανό ματς με την Άρσεναλ για το Carabao Cup τέθηκαν οι Ζοέλ Ματίπ και Σερντάν Σακίρι!

26.09.2019 | 11:00

Το χαμόγελο του Λάμπαρντ για την κλήρωση με τη Γιουνάιτεντ (vid)

Ο Φρανκ Λάμπαρντ αντιλήφθηκε ότι έχει την ευκαιρία να πάρει εκδίκηση για την τεσσάρα της πρώτης αγωνιστικής, όταν ενημερώθηκε πως η Τσέλσι θα βρει τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ απέναντί της στον 4ο γύρο του Λιγκ Καπ.

26.09.2019 | 00:19

Ντερμπάρες στον 4ο γύρο του Λιγκ Καπ!

Μεγάλα ντέρμπι έβγαλε η κληρωτίδα για τον 4ο γύρο του Carabao Cup, αφού, η Τσέλσι θα υποδεχθεί τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο «Στάμφορντ Μπριτζ» για μια θέση στα προημιτελικά του θεσμού και η Λίβερπουλ θα παίξει με την Άρσεναλ!

26.09.2019 | 00:11

Στα πέναλτι η Γιουνάιτεντ, έξω η Μπόρνμουθ σε ματς που κράτησε... μια ζωή! (vids)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ χρειάστηκε τα πέναλτι για να ξεπεράσει το εμπόδιο της Ρότσντεϊλ στον 3ο γύρο του Λιγκ Καπ, επικρατώντας 5-3 μετά το 1-1 των 90 λεπτών. Με... 28 λεπτά καθυστερήσεις έπειτα από τρεις διακοπές για πρόβλημα στα φώτα, η Μπόρνμουθ αποκλείστηκε από τη Μπέρτον με σκορ 2-0. Πρόκριση από την άσπρη βούλα και για τη Γουλβς, καμία ομάδα από τη δεύτερη κατηγορία στον 4ο γύρο, για πρώτη φορά στην ιστορία 59 ετών του τουρνουά!