«Στη μεγάλη ευκαιρία του Νούνιες, φταίει ο… Τσιμίκας» - Δεν θα μετρούσε το γκολ της Λίβερπουλ! (vid)

Ακόμη και αν σκόραρε ο Ντάργουιν Νούνιες στη μεγάλη ευκαιρία του 69ου λεπτού, δεν θα γινόταν ποτέ το 1-0. Και αυτό διότι ο Κώστας Τσιμίκας ήταν εκτεθειμένος!

Μπορεί κάποιος να θεωρήσει υπεύθυνο για την ισοπαλία της Λίβερπουλ με τη Λούτον τον Ντάργουιν Νούνιες, όμως οι Άγγλοι φρόντισαν να βγάλουν από τη συζήτηση τη στιγμή του 69ου λεπτού.

Συζητάμε φυσικά για τη μεγαλύτερη ευκαιρία των «κόκκινων» στο ματς, καθώς με το σκορ στο 0-0, ο Ντάργουιν Νούνιες βρέθηκε απέναντι από την εστία, με τον Καμίνσκι εξουδετερωμένο, αλλά με κάποιον περίεργο τρόπο, «κατάφερε» να αστοχήσει.

Άπαντες ήταν έξαλλοι μαζί του, ο Μοχάμεντ Σαλάχ δεν το πίστευε και ο Γιούργκεν Κλοπ ωρυόταν, αλλά όπως φαίνεται μετά από αλλεπάλληλα replay, το γκολ ενδεχομένως να μη μετρούσε. Και «υπεύθυνος» είναι ο Κώστας Τσιμίκας.

Ο Έλληνας μπακ μοιάζει στο ξεκίνημα της φάσης να είναι εκτεθειμένος, όταν παίρνει την μπάλα από τον Ουρουγουανό. Συνεπώς, ακόμη και αν ευστοχούσε, το 0-0 πιθανότατα θα παρέμενε!