Ειδήσεις »

09.12.2018 | 19:59

«Μαύρα» γενέθλια για τη Νιούκαστλ, νίκη ψυχολογίας για τη Γουλβς!

Με γκολ του Ντόχερτι στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων «δραπέτευσε» με σκορ 2-1 από το «St James’ Park» η Γουλβς! Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Γότα (17’), η Νιούκαστλ ισοφάρισε με τον Αγιόθε Πέρεθ (23’) αλλά το συγκρότημα του Ράφα Μπενίτεθ έμεινε με δέκα παίκτες στο 57’ λόγω της μοιραίας αποβολής του Γιέντλιν...

09.12.2018 | 18:47

Νιούκαστλ-Γουλβς 1-1 (Ημίχρονο)

Ισόπαλο με σκορ 1-1 ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης του St James’ Park ανάμεσα στη Νιούκαστλ και τη Γουλβς για την 16η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ.

09.12.2018 | 15:55

Μετράει ήδη τις διπλάσιες ασίστ ο Αζάρ!

Μαζί με το γύρισμα στον Καντέ και την εκτέλεση του κόρνερ για το κεφάλι του Νταβίντ Λουίζ στα γκολ της νίκης (2-0) της Τσέλσι επί της Μάντσεστερ Σίτι, ο Εντέν Αζάρ μετράει από τη 16η αγωνιστική της φετινής Πρέμιερ Λιγκ, τις διπλάσιες ασίστ από πέρυσι!

09.12.2018 | 15:44

Αντσελότι: «Δεν παρκάρουμε πούλμαν εμείς...»

Προειδοποίηση για τη Λίβερπουλ ήταν τα λόγια του Κάρλο Αντσελότι για την επιθετική διάθεση με την οποία θα παρουσιαστεί η Νάπολι στο Άνφιλντ, το βράδυ της Τρίτης στο παιχνίδι – τελικό για την πρόκριση στους «16» του Champions League.

09.12.2018 | 14:32

Μπερμπάτοφ: «Με εκνευρίζει η αυτοπεποίθηση του Γκεντουζί»! (vid)

Έναν χαφ που παρά τη νεαρή του ηλικία συμπεριφέρεται σαν πολύπειρος ποδοσφαιριστής και έχει αυτοπεποίθηση που... προκαλεί τον αντίπαλο, βλέπει στο πρόσωπο του Ματέο Γκεντουζί ο Ντίμιταρ Μπερμπάτοφ, τονίζοντας πως είναι θα ήθελε πολύ να παίξει απέναντί του γιατί η ποιότητα και ο χαρακτήρας που βγάζει ο μέσος της Άρσεναλ... του τη δίνει στα νεύρα!

09.12.2018 | 12:41

«Πυρά» κατά του αγγλικού Τύπου από τον Στέρλινγκ με αφορμή τον ρατσισμό!

Ξέσπασε κατά του αγγλικού Τύπου και των Media της χώρας γενικότερα ο Ραχίμ Στέρλινγκ, αναφορικά με τον τρόπο που αντιμετωπίζονται εν γένει οι μαύροι ποδοσφαιριστές, λίγο μετά την με ρατσιστική επίθεση προς το πρόσωπο του στο χθεσινοβραδινό ντέρμπι της Μάντσεστερ Σίτι με την Τσέλσι στο Λονδίνο!