Ειδήσεις »

25.10.2020 | 13:34

Σαν σήμερα: Η Λέστερ προκάλεσε... σεισμό με τον εξευτελισμό της Σαουθάμπτον

Σε δυσθεώρητα επίπεδα έφτασε η Λέστερ το σκορ της εκτός έδρας αναμέτρησης με την Σαουθάμπτον σαν σήμερα πριν από έναν χρόνο, με τις «αλεπούδες» να διαλύουν την ομάδα του Χάσενχουτλ με σκορ 9-0. Παράδειγμα προς μίμηση ο τρόπος διαχείρισης από την διοίκηση της Σαουθάμπτον στην ιστορική συντριβή...

25.10.2020 | 11:38

Ο Φαν ντε Μπεεκ παρακολουθούσε περίλυπος και ο Εβρά απορούσε... γιατί αποκτήθηκε (vid)

Ο Ντόνι Φαν ντε Μπεεκ γι' ακόμα ένα παιχνίδι έμεινε να κοιτάζει περίλυπος από την εξέδρα δίχως να τον υπολογίζει ο Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ και ο Πατρίς Εβρά εξέφρασε γι' ακόμα μια φορά την απορία του για τη μεταγραφή που έκανε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ...

25.10.2020 | 10:25

Ο Τιάγκο Σίλβα τα διόρθωσε όλα (pic)

Έπειτα από την κάκιστη εμφάνιση που είχε κάνει στο «Χόθορνς» και την οποία είχαν διορθώσει οι συμπαίκτες του για εκείνον, ο Τιάγκο Σίλβα βγήκε μπροστά και... σχεδόν το πήρε πάνω του στο ντέρμπι της Τσέλσι με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

24.10.2020 | 23:52

Απέφυγε να... κοπεί με τις «λεπίδες»

Μια πολύ δύσκολη νίκη με ανατροπή πήρε η Λίβερπουλ απέναντι στη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ στο «Άνφιλντ», επικρατώντας με το τελικό 2-1. Επιστροφή στις νίκες στο πρωτάθλημα μετά από τέλη του Σεπτέμβρη για τους «κόκκινους», εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο από την ομάδα του Γουάιλντερ.

24.10.2020 | 21:22

Και αδικημένη αλλά και ικανή η Τσέλσι

Σε ένα παιχνίδι που δεν θυμάται ο κόσμος μετά από μερικές μέρες, Τσέλσι και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έμειναν στο 0-0 στο «Ολντ Τράφορντ». Πεντακάθαρο πέναλτι στον Αθπιλικουέτα δεν δόθηκε ποτέ, οι Τιάγκο Σίλβα και Μεντί κράτησαν τον βαθμό για τους «μπλε». Ντεμπούτο για τον Έντινσον Καβάνι στην Πρέμιερ Λιγκ.

24.10.2020 | 16:27

«Μπλόκο» και στο Λονδίνο για τη Σίτι!

Η Μάντσεστερ Σίτι λίγο καιρό μετά την ισοπαλία με τη Λιντς, κόλλησε και στο Λονδίνο απέναντι στην μαχητικότατη Γουέστ Χαμ με τις δύο ομάδες να παίρνουν έναν βαθμό με το τελικό 1-1. Υπερπροσπάθεια στα τελευταία 15 λεπτά από την ομάδα του Μόγιες που είχε προηγηθεί από το πρώτο μέρος χάρη σε τρομερό γκολ του Αντόνιο.

23.10.2020 | 14:52

Το γκολ του Ρόουφι «χάζεψε» μέχρι και τον Τζέραρντ (vid)

Ο Στίβεν Τζέραρντ έχασε τα λόγια του από το γκολ που είδε από τον Ρόουφι στη νίκη (2-0) της Ρέιντζερς από την Σταντάρ Λιέγης και χαρακτήρισε τη στιγμή ως την καλύτερη που έχει αντικρίσει ο ίδιος ζωντανά από το γήπεδο!

23.10.2020 | 13:42

Με τη νέα εβδομάδα η επιστροφή του Τσιμίκα

Ο Κώστας Τσιμίκας με τη νέα εβδομάδα αναμένεται να επιστρέψει στις προπονήσεις της Λίβερπουλ ξεπερνώντας τον μυϊκό τραυματισμό που είχε υποστεί στο ματς του Λιγκ Καπ απέναντι στη Λούτον, τον περασμένο μήνα.

23.10.2020 | 12:52

Ο Σον συμμετέχει ασταμάτητα σε γκολ για την Τότεναμ!

Ούτε το... τελειωμένο ματς με την Λίντσερ το βράδυ της Πέμπτης για το Γιουρόπα Λιγκ δεν άφησε ο Σον που βρήκε τρόπο να σκοράρει έχοντας μπει με αλλαγή στο παιχνίδι της πρεμιέρας των ομίλων της διοργάνωσης και να συνεχίσει τις εξαιρετικές του επιδόσεις.

23.10.2020 | 10:28

Μουρίνιο: «Στο ημίχρονο φωνάζαμε τον Χόιμπιεργκ... Ζιντάν» (vid)

Ο Ζοσέ Μουρίνιο με εμφανή την καλή του διάθεση μετά και το 3-0 της Τότεναμ επί της Λίντσερ, αναφέρθηκε σε όσα γίνονταν στ' αποδυτήρια της ομάδας του στο ημίχρονο της αναμέτρησης του Γιουρόπα Λιγκ και τα... πειράγματα στον Χόιμπιεργκ για τις πιρουέτες που έκανε στο γήπεδο!