Teams » WOLVES

01.11.2021 | 23:54

«Έχτισε» στο πρώτο, άντεξε στο δεύτερο και νίκησε η Γουλβς

Την τέταρτη νίκη της στα πέντε τελευταία ματς πρωταθλήματος πανηγύρισε η Γουλβς με το τελικό 2-1 επί της Έβερτον στο «Μολινό». Τα τέρματα των Κίλμαν και Ραούλ Χιμένες από το πρώτο μέρος χάρισαν όλους τους βαθμούς του ματς στο σύνολο του Λαγκ, αφού τα «ζαχαρωτά» προσπάθησαν ν' αντιδράσουν μονάχα στο δεύτερο μέρος...

23.10.2021 | 18:59

Η Γουότφορντ ισοπέδωσε την Έβερτον με ανατροπή, το VAR πήρε τη χαρά της Πάλας

H Γουότφορντ έδειξε πως κάτι αλλάζει με τον Ρανιέρι στον πάγκο! Δυο φορές βρέθηκε πίσω στο σκορ και είχε τον τρόπο στο κρίσιμο σημείο να κάνει ανατροπή μέσα σε ένα λεπτό και να θριαμβεύσει με το τελικό 5-2 επί της Έβερτον στο «Γκούντισον Παρκ»! Εντυπωσιακή ισοπαλία (2-2) ανάμεσα σε Σαουθάμπτον και Μπέρνλι, στο 94' η Λιντς το 1-1 με την Γουλβς, έκλεψε βαθμό η Νιούκαστλ με 24% κατοχή μπάλας, 1-1 στην έδρα της Κρίσταλ Πάλας που στο 86' σκόραρε αλλά ο VAR ακύρωσε το γκολ!

20.10.2021 | 22:14

Ζήτησαν να μάθουν ΚΑΡΠΑ στη Γουλβς!(pics)

Αυτό που πρέπει να γίνει σε όλες τις ομάδες, συνέβη στην Γουλβς που με πρωτοβουλία των παικτών έγινε σε όλους μάθημα ΚΑΡΠΑ για περιστατικά όπως εκείνο του αγώνα της Νιούκαστλ με την Τότεναμ με το καρδιακό επεισόδιο του οπαδού.

16.10.2021 | 19:04

Εκπληκτική νίκη της Λέστερ και στοπ στο εκτός έδρας σερί για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – επική ανατροπή της Γουλβς στο Βίλα Παρκ!

Με τον χειρότερο δυνατό τρόπο ηττήθηκε στο «Κινγκ Πάουερ» η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία αν και προηγήθηκε με εκπληκτικό γκολ του Μέισον Γκρίνγουντ, ισοφαρίστηκε με ένα ακόμη φοβερό τέρμα του Τίλεμανς, και ακολούθησε… ένα εντυπωσιακό φινάλε, με τους «κόκκινους διαβόλους» να ισοφαρίζουν, και να δέχονται ένα τρίτο τέρμα 40 δευτερόλεπτα αργότερα! Το τελικό 4-2 διαμορφώθηκε από το πρώτο γκολ του Ντάκα στην Premier League. Την ίδια ώρα, η Άστον Βίλα «αυτοκτόνησε» στις καθυστερήσεις απέναντι στην Γουλβς, με τους «λύκους» να πανηγυρίζουν ένα εντυπωσιακό διπλό (2-3), χάρη στο πρώτο γκολ του Κόαντι, μετά από μισό χρόνο και το... νικητήριο του Νέβες στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων!

10.10.2021 | 11:33

Σαμ Τζόνστοουν όπως λέμε… Ζοσέ Σα: Ασίστ, γκολ, ρεκόρ!

Την εξαιρετική κατάσταση στην οποία βρίσκεται, επιβεβαίωσε για ακόμη μία φορά ο Σαμ Τζόνστόουν, ο οποίος στο δεύτερο ματς του με την Εθνική Αγγλίας, «μιμήθηκε», τον Ζοσέ Σα, τροφοδότησε τον Τζακ Γκρίλις, και αποτελεί τον πρώτο τερματοφύλακα που κάνει ασίστ την τελευταία τετραετία, σε προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλλου!

02.10.2021 | 18:56

Μόχθησε η Τσέλσι, χαμογέλασε πρώτη φορά η Λιντς (vids)

Τρομερά δύσκολο αποδείχθηκε το ματς με την Σαουθάμπτον για την Τσέλσι που όμως κατάφερε να επανέλθει στις νίκες (3-1) με μόχθο. Πέντε φορές σκόραραν οι «μπλε», μέτρησαν τα τρία γκολ, η λύτρωση ήρθε μετά το 84', είχε αποβληθεί ο Γουόρντ – Πράους στο 77'. Η Γουλβς με κορεάτικο «κλειδί» έφτασε στο 2-1 κόντρα στη Νιούκαστλ, η Λιντς πανηγύρισε την πρώτη της νίκη με το 1-0 επί της Γουότφορντ, σταμάτησε η κατηφόρα για Νόριτς που απλά πήρε βαθμό (0-0) με την Μπέρνλι.

27.09.2021 | 11:48

Ζοσέ Σα: Ο πρώτος τερματοφύλακας της Γουλβς που κάνει ασίστ τα τελευταία 12 χρόνια!

Με τον πιο εντυπωσιακό τρόπο κατόρθωσε η Γουλβς να πάρει το «διπλό» από το «Σεντ Μέρις» απέναντι στην Σαουθάμπτον, με το σύνολο του Μπρούνο Λάζε να αναδεικνύει δύο απρόβλεπτους πρωταγωνιστές. Ο Ζοσέ Σα έκανε ασίστ, ο Ραούλ Χιμένες βρήκε δίχτυα 10 μήνες μετά, και οι «λύκοι» πήραν το δεύτερο τρίποντό τους στο πρωτάθλημα!

26.09.2021 | 17:56

Σημαντικό διπλό για την Γουλβς απέναντι στην Σαουθάμπτον με 1-0, χάρη στο πρώτο γκολ του Ραούλ Χιμένες, μετά από 11 μήνες!

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο φρόντισε να περάσει η Γουλβς από το «Σεντ Μέρις» απέναντι στην Σοαυθάμπτον, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Premier League, με το ελάχιστο δυνατό σκορ (1-0), χάρη στο πρώτο γκολ του Ραούλ Χιμένες στο πρωτάθλημα, έπειτα από έντεκα μήνες και 336 ημέρες!

22.09.2021 | 23:58

Πρόκριση στα πέναλτι για Τσέλσι και Τότεναμ

Η Τσέλσι με τον Τίμο Βέρνερ να σκοράρει για πρώτη φορά στα τελευταία 11 παιχνίδια και ούσα πιο τυχερή και αποτελεσματική στα πέναλτι, προκρίθηκε στον 4ο γύρο του Λιγκ Καπ με το 4-3 επί της Άστον Βίλα στα πέναλτι (1-1 κ.α.). Με τον ίδιο τρόπο πέρασε και η Τότεναμ που ανησύχησε στο «Μολινό» κόντρα στην Γουλβς (2-2 κ.α.), αλλά η «ρωσική ρουλέτα» την έβγαλε νικήτρια (3-2).