Teams » WEST-HAM-UNITED

03.12.2023 | 18:08

Ο μαγικός νόμος του «Άνφιλντ» μίλησε για τη Λίβερπουλ - Ψύχραιμη Τσέλσι σε αγχωτική νίκη, έσωσε βαθμό η Άστον Βίλα

Είναι το «φρούριό» της! Αρνείται να το δει να «πέφτει»! Και ο άγραφος νόμος του «Άνφιλντ» που προσφέρει μαγεία, έκανε ξανά τη διαφορά! Με γκολ στο 87' και το 88' η Λίβερπουλ έκανε ανατροπή και επικράτησε 4-3 της Φούλαμ κάνοντας το 11x11 εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις για φέτος! Η Τσέλσι επιβλήθηκε 3-2 της Μπράιτον, ούσα κυνική, έχοντας μείνει με 10 παίκτες από το 45' και αντιμετωπίζοντας αποτελεσματικά τις καταστάσεις άγχους στο φινάλε. Η Άστον Βίλα απέφυγε την αναποδιά και έσωσε βαθμό στο 90' για το 2-2 με την Μπόρνμουθ, στο 1-1 η Γουέστ Χαμ με την Κρίσταλ Πάλας.

30.11.2023 | 21:40

Πήραν την πρόκριση, θέλουν και την πρωτιά οι Μπράιτον και Γουέστ Χαμ

Την εξασφάλιση θέσης που θα τους επιτρέψει να συνεχίσουν στα νοκ-άουτ του Γιουρόπα Λιγκ πανηγύρισαν οι Μπράιτον και Γουέστ Χαμ. Οι «γλάροι» επικράτησαν 1-0 της ΑΕΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια με πολύ μέτρια εικόνα, τη στιγμή που τα «σφυριά» αν και έκαναν... αγγαρεία επιβλήθηκαν με το ίδιο σκορ (1-0) της Μπάτσκα Τόπολα. Το πάνω χέρι και για την πρωτιά των ομίλων τους έχουν οι αγγλικές ομάδες!

25.11.2023 | 19:05

Η Νιούκαστλ προσγείωσε την Τσέλσι με τεσσάρα, ανατροπή με γκολ στο 86' και το 91' η Γουέστ Χαμ!

Η Τσέλσι προδόθηκε από την άμυνά της, έκανε τα πάντα λάθος στο δεύτερο ημίχρονο στο St. James' Park και η Νιούκαστλ δεν τη... λυπήθηκε καθόλου, φτάνοντας στο 4-1 και έχοντας παίκτη περισσότερο από το 73'. Με δυο γκολ στο φινάλε η Γουέστ Χαμ ανέτρεψε (2-1) όλο το ματς με την Μπέρνλι. Δεύτερη νίκη στη σεζόν για την Λούτον με το 2-1 επί της Κρίσταλ Πάλας, πρώτο θετικό αποτέλεσμα μετά από 6 αναμετρήσεις για την Μπράιτον με το 3-2 στο Νότιγχαμ.

10.11.2023 | 12:45

Και η Γουέστ Χαμ στον... ρυθμό του Μπέλιγχαμ!

Ο Λούκας Πακετά και οι συμπαίκτες του πανηγύρισαν με τον τρόπο του Μπέλιγχαμ μπροστά στους οπαδούς του Ολυμπιακού το βράδυ της Πέμπτης, δείχνοντας πως η αύρα και η ... μόδα του σούπερ σταρ της Ρεάλ Μαδρίτης ταξιδεύει παντού στην Ευρώπη!

09.11.2023 | 23:58

Δούλεψε πολύ για τη νίκη η Γουέστ Χαμ, με ανατροπή η Βίλα το «νταμπλ» επί της Άλκμααρ!

Χρειάστηκε να κοπιάσουν οι Γουέστ Χαμ και Άστον Βίλα για να πάρουν νίκες στην 4η αγωνιστική των Europa League και Europa Conference League αντίστοιχα και να φτάσουν μια ανάσα από τα νοκ-άουτ! Τα «σφυριά» στο καλό τους διάστημα στο δεύτερο ημίχρονο βρήκαν γκολ για το 1-0 επί του Ολυμπιακού, ενώ, οι «χωριάτες» με ανατροπή έφτασαν στο 2-1 επί της Άλκμααρ, με τον Παυλίδη να βρίσκει δίχτυα για την ΑΖ.

04.11.2023 | 19:01

Στον αστερισμό του Ντοκού η Σίτι, φοβερή η Μπρέντφορντ, πρώτη νίκη με... Μπάλντοκ για την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ!

Ένα γκολ και τέσσερις ασίστ από τον αφηνιασμένο, Ζερεμί Ντοκού, στη Σίτι, η οποία διέσυρε με το 6-1 την Μπόρνμουθ. Βαθμό με απίστευτη τύχη πήρε η Μπράιτον στο «Γκούντισον Παρκ» με το 1-1 επί της Έβερτον. Ματς με δύο ανατροπές στο Μπρέντφορντ όπου η ομάδα του Φρανκ επιβλήθηκε 3-2 της Γουέστ Χαμ, με τον Μαυροπάνο να πετυχαίνει αυτογκόλ. Ο Μπάλντοκ πρόσφερε στην Σέφιλντ Γιουνάιτεντ την πρώτη της νίκη με κερδισμένο πέναλτι στις καθυστερήσεις για το 2-1 επί της Γουλβς, νίκη (2-0) για την Πάλας στην έδρα της Μπέρνλι.