Teams » WEST-HAM-UNITED

23.02.2024 | 16:48

Ξεφεύγει η Ιταλία, δύσκολα με 5η ομάδα στο Τσάμπιονς Λιγκ η Αγγλία

Οι επιτυχίες των Ρόμα και Μίλαν στα playoffs του Europa League έδωσαν επιπλέον ώθηση στην Ιταλία για την εξτρά θέση στο επόμενο Τσάμπιονς Λιγκ. Ακολουθούν οι Γερμανοί στο δεύτερο προνομιούχο «σκαλί» της ειδικής βαθμολογίας και οι Άγγλοι θα χρειαστούν προσπάθεια ώστε να καλύψουν το χαμένο έδαφος.

23.02.2024 | 00:49

Η ώρα των Λίβερπουλ, Μπράιτον και Γουέστ Χαμ: Οι πιθανοί αντίπαλοι των Άγγλων στο Europa League!

Και η καρδιά του αγγλικού ποδοσφαίρου «χτυπά» στη Νιόν. Λίβερπουλ, Μπράιτον και Γουέστ Χαμ, μαθαίνουν τους αντιπάλους τους για τη φάση των «16» του Europa League, με όλες να βρίσκονται στο γκρουπ των ισχυρών!

17.02.2024 | 19:02

Η Άρσεναλ των «εξολοθρευτών» και η Γουλβς που «δαγκώνει» το Λονδίνο!

Μετά τα έξι γκολ στη Γουέστ Χαμ, η Άρσεναλ έκανε ακόμα μια απολαυστική εξόρμηση και έφτασε στο 5-0 στην έδρα της Μπέρνλι! Φοβερή η Γουλβς που μετά την 4άρα απέναντι στην Τσέλσι, επιβλήθηκε 2-1 και της Τότεναμ στην πρωτεύουσα! Στο 90' + 2' η Νιούκαστλ έσωσε τον βαθμό εντός έδρας (2-2) απέναντι στην τρομερή Μπόρνμουθ, σε σούπερ ματς! Με Γουότκινς η Βίλα 2-1 τη Φούλαμ, τεράστιας σημασίας νίκη (2-0) για η Φόρεστ απέναντι στη Γουέστ Χαμ κι ας ήταν σοκαριστική η απόφαση του VAR να μη δώσει πέναλτι στους νικητές στο 83'.

12.02.2024 | 14:26

Τα έζησε όλα ο Ράις: Από τη γιούχα, στις ασίστ, το γκολ και την αποθέωση! (vid)

Έπρεπε να περιμένει κι εκείνους που χειροκρότησαν, αλλά κι εκείνους που θα του έδειχναν αρνητικό συναίσθημα. Σίγουρα, ίσως να μην περίμενε εκείνος τόση επίδραση στο παιχνίδι της Άρσεναλ. Ο Ντέκλαν Ράις έκανε ένα απ’ τα καλύτερα ματς της σεζόν, το πέτυχε στην επιστροφή του ως αντίπαλος στο Ολυμπιακό Στάδιο του Λονδίνου και τα έζησε όλα.

11.02.2024 | 16:50

Απόλυτη κυριαρχία της Άρσεναλ, φάση ανά 2,5 λεπτά, 4-0 ημίχρονο απέναντι στη Γουέστ Χαμ! (vids)

Εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο για την Άρσεναλ στο Ολυμπιακό Στάδιο του Λονδίνου. Προηγείται με 4-0 απέναντι στη Γουέστ Χαμ, κάνει φάση ανά 2,5 λεπτά, μετρά ισάριθμους διαφορετικούς σκόρερ!

07.02.2024 | 13:46

Το καθήκον της μαμάς απέναντι στο ποδόσφαιρο: Η Γουέστ Χαμ είναι υπόδειγμα συλλόγου!

Η Κατρίνα Γκόρι, παίκτρια της Γουέστ Χαμ, θέλησε να εκφράσει δημόσια την ευγνωμοσύνη της προς την αντιμετώπιση που είχε από το λονδρέζικο κλαμπ σε στιγμές που το καθήκον της μαμάς ασφαλώς και ήταν ό,τι πιο ιερό, απέναντι στην ποδοσφαιρική της ιδιότητα.