Στα... χνάρια των Γκουαρντιόλα και Κλοπ ο Γουάιλντερ!

Είναι από τους κορυφαίους. Τέλος... Το αποδεικνύουν άλλωστε και οι αριθμοί! Με το χθεσινό τρίποντο (21/10) επί της Άρσεναλ, ο Κρις Γουάιλντερ έφτασε τις 79 νίκες πρωταθλήματος από τότε που ανέλαβε τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ και παρέμεινε στο top 3 των προπονητών όλης της Αγγλίας!

21.10.2019 | 23:53

Κοφτερές «λεπίδες»... έγδαραν την Άρσεναλ! (vid)

Η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ αποδεικνύεται τρομερά σκληρό καρύδι στη φετινή Πρέμιερ Λιγκ! Απέναντι στην Άρσεναλ πανηγύρισε μεγάλη νίκη με σκορ 1-0, αποδεικνύοντας πως η ισοπαλία με την Τσέλσι και η ήττα στις λεπτομέρειες από τη Λίβερπουλ δεν ήταν «πυροτεχνήματα»! Εντός 10άδας η ομάδα του Γουάιλντερ, ο Μουσέ το γκολ στο 30', δεν δόθηκε πέναλτι στον Παπασταθόπουλο στο 6ο λεπτό. Κακή η Άρσεναλ του Έμερι που έχασε την ευκαιρία για την 3η θέση, εκτός ξανά ο Οζίλ...

21.10.2019 | 22:47

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ – Άρσεναλ 1-0 (ημίχρονο/vid)

Με γκολ του Μουσέ από το 30ο λεπτό και την Άρσεναλ να παραπονιέται δικαιολογημένα για πέναλτι που δεν δόθηκε στον Παπασταθόπουλο στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ προηγείται 1-0 στην ανάπαυλα στο Bramall Lane!

17.10.2019 | 20:15

Πρωτοχρονιά με φουλ μπάλα και Άρσεναλ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Με εννέα τηλεοπτικά παιχνίδια θα γιορτάσουν την Πρωτοχρονιά οι Άγγλοι, που θα έχουν την ευκαιρία να... χορτάσουν μπάλα έχοντας για επιδόρπιο το ντέρμπι Άρσεναλ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Βγήκε επιτέλους το πρόγραμμα για τις γιορτινές ημέρες, που είχε καθυστερήσει εξαιτίας του Amazon το οποίο θα κάνει επίσης μεταδόσεις.

09.10.2019 | 09:04

Πρώτη κλήση στην εθνική ανδρών για Χέντερσον! (vid)

Ο Ντιν Χέντερσον που έχει προκαλέσει εξαιρετικές εντυπώσεις τη φετινή σεζόν στην Πρέμιερ Λιγκ - παρά την τεράστια γκάφα του στο ματς με τη Λίβερπουλ - κλήθηκε για πρώτη φορά στην εθνική ομάδα ανδρών της Αγγλίας, αντί του τραυματία Τομ Χίτον!

05.10.2019 | 19:01

Με πέναλτι του Μίλνερ στις καθυστερήσεις η Λίβερπουλ, «παρέλαση» η Άστον Βίλα!

Με το απόλυτο συνεχίζει η Λίβερπουλ, η οποία επικράτησε της Λέστερ με σκορ 2-1 χάρη στο εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μίλνερ στις καθυστερήσεις του «Άνφιλντ». Επιβλητικό πέρασμα με 5-1 για την Άστον Βίλα από την έδρα της Νόριτς, αναλυτικά τα απογευματινά αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Πρέμιερ Λιγκ.

28.09.2019 | 16:21

Στο +8 η… μέτρια Λίβερπουλ!

Με το ολέθριο λάθος του Ντιν Χέντερσον και σκόρερ τον Τζίνι Βαϊνάλντουμ (70’) πέρασε η Λίβερπουλ από την έδρα της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ με σκορ 1-0 για την 7η αγωνιστική. Οκτώ βαθμούς μπροστά από τη Μάντσεστερ Σίτι οι πρωταθλητές Ευρώπης, με τους «πολίτες» να δοκιμάζονται το απόγευμα (19:30) στην έδρα της Έβερτον.

28.09.2019 | 14:10

Οι συνθέσεις στο Σέφιλντ Γιουνάιτεντ-Λίβερπουλ

Στο ματς που ανοίγει την αυλαία της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Πρέμιερ Λιγκ, η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ υποδέχεται τη Λίβερπουλ στο «Μπράμαλ Λέιν». Στις 14:30 η σέντρα, αναλυτικά οι επιλογές των Κρις Γουάιλντερ και Γιούργκεν Κλοπ.

25.09.2019 | 23:45

Μέγα κάζο για τη Γουέστ Χαμ, σοκ και για τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ! (vids)

Μετά την Τότεναμ, αποχαιρέτησαν το φετινό Λιγκ Καπ από τον 3ο γύρο της διοργάνωσης κι άλλες ομάδες της Πρέμιερ Λιγκ! Οι Γουέστ Χαμ και Σέφιλντ Γιουνάιτεντ ηττήθηκαν από τις Όξφορντ (4-0) και Σάντερλαντ (1-0) αντίστοιχα. Εύκολες νίκες με πολλή... πιτσιρικαρία για Τσέλσι και Λίβερπουλ, με τους «μπλε» να διαλύουν τη Γκρίμσμπι (7-1) και τους «κόκκινους» να φτάνουν στο 2-0 επί της ΜΚ Ντονς.