Teams » SHEFFIELD-UNITED

09.11.2019 | 19:04

Αδικημένη στο Λονδίνο η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

Αδικημένη, τόσο από την ίδια όσο και από το VAR, ήταν στο Λονδίνο η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, που πήρε βαθμό κόντρα στην Τότεναμ (1-1) αλλά ήταν σαν να ηττήθηκε. Πολύ καλύτεροι οι φιλοξενούμενοι, αστεία η απόφαση του Video Assistant Referee να ακυρώσει το πρώτο γκολ των «λεπίδων». Αγχώδης νίκη για την Έβερτον, καθάρισε εύκολα η Μπέρνλι.

09.11.2019 | 18:39

Το VAR στα χειρότερά του: Οφσάιντ για... μισό νύχι! (vid)

Η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ σκόραρε απέναντι στην Τότεναμ στο 60ο λεπτό, όμως, έπειτα από τρία λεπτά αναμονής για την απόφαση, το γκολ δεν μέτρησε ποτέ για οφσάιντ στο οποίο προεξείχαν μάλλον τα... νύχια!

09.11.2019 | 10:45

Πρέμιερ Λιγκ για… μεγάλα πορτοφόλια!

Μιλάμε για το κορυφαίο πρωτάθλημα του κόσμου, άρα και το πιο ακριβό! Οι φετινές αυξήσεις όμως σε… ό,τι έχει να κάνει με την Πρέμιερ Λιγκ αναγκάζουν τους φανατικούς οπαδούς να πληρώνουν αδρά για να παρακολουθήσουν την αγαπημένη τους ομάδα.

02.11.2019 | 19:05

Διπλό τίτλου στις καθυστερήσεις για τη Λίβερπουλ!

Με γκολ του Σαντιό Μανέ στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων δραπέτευσε η Λίβερπουλ από το «Βίλα Παρκ», επικρατώντας της Άστον Βίλα με σκορ 2-1. Έντονα παράπονα για τη διαιτησία του Τζον Μος από τους Μέρσεϊσαϊντερς.

26.10.2019 | 19:00

«Τρελή» νίκη για Μπράιτον, ισοπαλία σε Λονδίνο και «Βίκαρεϊτζ Ρόουντ»

Εντυπωσιακή εντός έδρας νίκη στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων κατέγραψε η Μπράιτον με σκορ 3-2 επί της Έβερτον» για την 10η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ. Με σκορ 1-1 ολοκληρώθηκε το Γουέστ Χαμ-Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, χωρίς σκορ (0-0) το Γουότφορντ-Μπόρνμουθ.

25.10.2019 | 19:06

Απιστεύτο «πικάρισμα» της Γουέστ Χαμ προς την Σέφιλντ: Θα φορέσουν όλοι μάσκες του... Κάρλος Τέβεζ

Έναν άκρως χιουμοριστικό και παράλληλα ευφάνταστο τρόπο σκέφτηκαν για να πικάρουν το ερχόμενο Σάββατο (26/10) την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ οι οπαδοί της Γουέστ Χαμ, οι οποίοι θέλοντας να θυμίσουν στους φιλοξενούμενους τον υποβιβασμό τους 13 χρόνια πριν, θα φορέσουν όλοι μάσκες με το πρόσωπο του... Κάρλος Τέβεζ.

22.10.2019 | 13:23

Ντελίριο στο σφύριγμα της λήξης στο Bramall Lane! (vid)

Η στιγμή που ο Μάικ Ντιν σφύριξε τη λήξη της αναμέτρησης με την Άρσεναλ, το βράδυ της Δευτέρας, έκανε το Bramall Lane να... ταρακουνηθεί από τους πανηγυρισμούς και τις ιαχές του κόσμου της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ!

22.10.2019 | 11:48

Οι «λεπίδες»... ακονίστηκαν για την Πρέμιερ Λιγκ

Η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ πήρε τεράστια νίκη (1-0) απέναντι στην Άρσεναλ και με την εικόνα που παρουσίασε στο γήπεδο, έδειξε πως διόλου τυχαίο ήταν το αποτέλεσμα. Η ομάδα του Κρις Γουάιλντερ είναι από τις πιο συμπαγείς στο κορυφαίο πρωτάθλημα και φανερώνει ότι οι... λεπίδες ακονίστηκαν πολύ καλά πριν από την εμφάνισή τους ανάμεσα στα υπόλοιπα «θηρία».